Dzisiaj jest niedziela 7 czerwca 2020, imieniny: Roberta, Wiesława, Ariadny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18586) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (23) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 13oC
Jutropogoda
14 / 11oC
Pojutrzepogoda
18 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Górnik Konin żegna się z Dziubkiem. Po zaledwie sz ... (0)Konin. Dziewięć wiat przystankowych. Wymieniają st ... (2)

Zapiski z czasu dobrowolnej izolacji. Konkurs literacki dla koninian

Dodano: 15.03.2020 12:50
Źródło: LM.pl

Sposób na spędzenie wolnego czasu, ukojenie nerwów i strachu. Dyrektor konińskiej biblioteki zachęca do pisania opowiadań, pamiętników czy relacji z ogólnopolskiej kwarantanny.

Takiego konkursu jeszcze nie było! „Zapiski z czasu dobrowolnej izolacji” mają być odzwierciedleniem tego co obecnie czują, o czym myślą i czego się boją koninianie.

- Idea jest czysto kronikarska – mówi Damian Kruczkowski, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie. - Jestem z wykszałcenia socjologiem. Wrażenia, odczucia i emocje zawsze mnie interesowały. Wyobraziłem sobie, że to może być wspaniały materiał kronikarsko-pamiętnikarski. A konkurs może odciągnąć ludzi od tego co się dzieje. Każdy kto pisze, skupia się na tym i nie myśli o niczym innym – dodaje.

Forma literacka jest dowolna. Prace należy przesyłać na adres: sekretariat@mbp.konin.pl w tytule e-maila wpisując „korona”. Termin upływa 30 kwietnia, ale jak podkreśla Damian Kruczkowski, może on ulec wydłużeniu. Dla autorów najciekawszych prac przewidziane są nagrody rzeczowe. Natomiast wszystkie nadesłane dzieła najprawdopodobniej zostaną opublikowane pod wspólnym tytułem „Korona którejśmy nie chcieli”.

  • Zapiski z czasu dobrowolnej izolacji. Konkurs literacki dla koninian
  • Zapiski z czasu dobrowolnej izolacji. Konkurs literacki dla koninian

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

fajny pomysł!
Dodano: 15.03.2020 19:13    Przez: ~Ela

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.