Dzisiaj jest czwartek 4 czerwca 2020, imieniny: Franciszka, Karola, Gościmiła WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18441) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (24) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 13oC
Jutropogoda
14 / 12oC
Pojutrzepogoda
17 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Dofinansowanie dla Leśnej. Ruszy przebudowa sieci ... (1)Górnik Konin bez licencji, ale w III lidze grać ch ... (0)

Wilczyn. Zajęcia online. Ośrodek Kultury pomaga walczyć z nudą

Dodano: 16.03.2020 12:19
Źródło: LM.pl

Okres epidemii to duże wyzwanie dla wielu instytucji. Większość ośrodków kultury odwołała swoje zajęcia. GOK w Wilczynie natomiast działa, ale zdalnie, a nawet wychodzi z nowymi inicjatywami.

W minionym tygodniu, w związku z działaniami dotyczącymi zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa, zamkniętych zostało większość instytucji, w tym ośrodki kultury. Duża część z nich po prostu odwołała zajęcia. Inaczej jednak działa Gminny Ośrodek Kultury w Wilczynie. Tam zajęcia się nadal odbywają, ale w formie zdalnej.

Pierwsze tego typu zajęcia zorganizowane zostały już w zeszłym tygodniu. Były to zajęcia wokalne prowadzone przez Mariusza Urbaniaka i Justynę Urbaniak. Korzystali z nich ich stali uczestnicy. Jak mówi dyrektor GOK w Wilczynie Janusz Korzeniewski, zainteresowanie było bardzo duże. - Uczestnicy byli zadowoleni i mówili, że chętnie będą korzystać cały czas.

W tym tygodniu wilczyński GOK zamierza więc poszerzyć swoją ofertę online. W nowych propozycjach będą mogli brać udział juz wszyscy chętni. Program nazywa się ,,Świadoma kultura, odpowiedzialny Wilczyn. Walczymy z nudą w czasach epidemii". - W ramach cyklu odbędą się warsztaty artystyczne online, zadania do wykonania w domu z aktywizacją społeczności, by pokazali na zdjęciach, jak ich dzieła wyglądają, konkursy z nagrodami oraz pomysły jak wykorzystać czas, kiedy jesteśmy w domu, np. akcja posprzątane biurko - tłumaczy dyrektor Janusz Korzeniewski.

Chętni do wzięcia udziału w projekcie mogą śledzić profil FB Gminnego Ośrodka Kultury w Wilczynie (TUTAJ) oraz stronę programu ,,Świadoma kultura, odpowiedzialny Wilczyn" (TUTAJ).

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.