Dzisiaj jest niedziela 18 kwietnia 2021, imieniny: Apoloniusza, Bogusławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17781) SPORT FORUM FIRMY (5593) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 8oC
Jutropogoda
12 / 6oC
Pojutrzepogoda
11 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (6)Konin. Zbiórka pieniędzy na środki ochrony osobist ... (5)

Oszustwa na koronawirus. Nie przekazuj pieniędzy, nie klikaj w linki

Dodano: 16.03.2020 12:35
Źródło: LM.pl

Oszuści próbują wykorzystać czas epidemii i zarobić na strachu i niewiedzy ludzi. Policja ostrzega - wiadomości o potrzebie wykupienia szczepionek i przekazania pieniędzy do NBP są fałszywe!

W ostatnim czasie pojawiły się pierwsze próby wyłudzeń pieniędzy w związku z epidemią koronawirusa. Policja opublikowała screeny fałszywych wiadomości, które są rozsyłane do Polaków. Złodzieje przekonują w nich, że środki finansowe z kont bankowych przekazane zostaną do rezerw krajowych NBP, a zalogowanie na podesłanej stronie pozwoli oszczędzić tysiąc złotych. Druga metoda to informacja o obowiązkowych szczepieniach i możliwości wykupienia miejsca bez konieczności stania w kolejkach.

Policja ostrzega - obie informacje są fałszywe i mają jedynie na celu wyłudzenie pieniędzy! - Ostrzegamy przed oszustami wysyłającymi nieprawdziwe wiadomości sms lub e-maile. Nie otwierajcie ich, bo możecie w ten sposób stracić swoje oszczędności. Nie dajcie się oszukać, zachowajcie zdrowy rozsądek - czytamy w komunikacie Komendy Miejskiej Policji w Koninie.

W przypadku otrzymania takich lub podobnych wiadomości należy je zignorować i przede wszystkim nie klikać w podesłany link oraz nie rozsyłać wiadomości dalej. 

  • Oszustwa na koronawirus. Nie przekazuj pieniędzy, nie klikaj w linki
  • Oszustwa na koronawirus. Nie przekazuj pieniędzy, nie klikaj w linki

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:koronawirus,   policja,   Komenda Miejska Policji w Koninie,   oszustwa,   oszust,   epidemiaDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.