Dzisiaj jest czwartek 9 kwietnia 2020, imieniny: Mai, Dymitra, Dobrosławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17119) SPORT FORUM FIRMY (5477) PRACA (20) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 5oC
Jutropogoda
11 / 6oC
Pojutrzepogoda
12 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:
Polecamy:

Zarządzanie flotą samochodową i mobilnymi pracownikami w firmie - 10 cennych wskazówek!

Materiał promocyjny

Dodano: 18.03.2020 13:26

Aby zarządzanie flotą w twojej firmie przebiegało bez zakłóceń, konieczny jest nie tylko zakup samochodów, zatrudnienie kierowców i zadbanie o dostęp do części zamiennych. Jako przedsiębiorca działający w branży transportu możesz ułatwić sobie życie na wiele różnych sposobów. Poniżej znajdziesz dziesięć przykładowych działań, które możesz podjąć, by zapewnić swojemu biznesowi sprawne funkcjonowanie.

Jak najszybciej wprowadź kompleksowy system do zarządzania flotą w swoim przedsiębiorstwie.

Prowadzenie firmy transportowej w sposób tradycyjny jest oczywiście możliwe. W żaden sposób nie pomoże ci jednak w zbudowaniu prężnie działającego biznesu. Aby nie pozostać w tyle za konkurencją, zadbaj o system monitoringu oparty na technologii GPS, dzięki któremu będziesz mógł zarządzać swoim przedsiębiorstwem w pełni profesjonalnie i odnieść sukces w tym wymagającym biznesie.

Zautomatyzuj zarządzanie flotą, by otworzyć sobie drzwi do rozwoju firmy na przyszłość.

Systemy do monitoringu pozwalają na automatyzację części zadań, które dotąd musieli wykonywać twoi pracownicy. Im więcej masz pojazdów, tym więcej czasu musieli oni poświęcać na powtarzalne zadania, bez których zarządzanie flotą byłoby niemożliwe. Automatyczne raporty i przypomnienia o zbliżających się terminach pozwolą ci na przydzielanie zespołowi zadań, które rzeczywiście wymagają kontroli człowieka.

Zabezpiecz swoją flotę przed kradzieżą stosując system zarządzania flotą samochodową dla firm.

W zarządzaniu flotą samochodową niezwykle ważne jest unikanie jakichkolwiek przestojów. Nic nie dezorganizuje tak pracy przedsiębiorstwa transportowego, jak kradzież jednego z należących do niego aut. Z pomocą systemu monitoringu możesz zabezpieczyć swój pojazd przed nieautoryzowanym wykorzystaniem, unieruchamiając go zdalnie z poziomu swojego komputera lub telefonu.

Nie zapominaj o ewidencji czasu pracy i wskazań tachografu.

Rozliczenia czasu pracy w oparciu o wskazania tachografu nie muszą wymagać starannego planowania i zjazdu samochodu na bazę. Zarządzanie flotą wspomagane przez system monitoringu pozwoli ci na odczyt karty kierowcy i danych z tachografu niezależnie od tego, gdzie aktualnie znajduje się dany pojazd i kierujący nim pracownik.

Dotrzymuj terminów urzędowych!

W branży transportowej należy nie tylko dotrzymywać uzgodnionych terminów przejazdów, ale i zawsze zdążyć na czas z papierologią. Zarządzanie flotą pojazdów może odbywać się bez przeszkód i zbędnych opóźnień, jeśli spełnisz wymagane prawem wymogi dotyczące terminowych odczytów.

Zadbaj o sprawny system komunikacji z pracownikami.

To absolutna podstawa, bez której całkowicie stracisz kontrolę nad funkcjonowaniem swojej firmy. W tym wypadku także najlepiej sprawdzi się scentralizowany system do zarządzania flotą, z pomocą którego wyślesz niezbędną dokumentację i przydzielisz zadania poszczególnym zatrudnionym osobom.

Rzetelne zarządzanie flotą transportową wymaga przekazywania klientom wyłącznie aktualnych informacji.

Zarządzanie flotą samochodów w systemie monitoringu GPS pozwoli ci na dostęp do lokalizacji twoich pojazdów w dowolnej chwili. Będziesz mieć także możliwość sprawdzenia, z jaką prędkością się poruszają i jaki jest przewidywany czas dotarcia do celu. Dzięki temu w razie jakichkolwiek opóźnień będziesz mieć możliwość jak najszybszego poinformowania swoich klientów o realizacji zlecenia.

Zarządzanie pojazdami to także dbałość o ich stan techniczny.

Systemy do zarządzania flotą nie tylko usprawniają dokonywanie urzędowych formalności i przydzielanie zadań oraz zapewniają dostęp do lokalizacji. Każdy system może ci dostarczyć szeregu ważnych informacji o twoim pojeździe, wskazując na nieprawidłowości w ich funkcjonowaniu. Dzięki temu będziesz w stanie znacznie obniżyć koszty ewentualnych napraw.

Oszczędzaj pieniądze, analizując styl jazdy poszczególnych kierowców przy użyciu systemu zarządzania flotą.

Raporty wygenerowane z systemu monitoringu pozwalają też na poznanie zużycia paliwa, czy obrotów silnika w każdym z twoich pojazdów. Dokonując analizy uzyskanych w ten sposób danych możesz wyraźnie zobaczyć, ile kosztuje cię sposób jazdy konkretnego kierowcy. W zarządzaniu flotą samochodową istotne jest zwracanie uwagi nawet na drobne błędy, które pomnożone przez ilość przejechanych kilometrów mogą doprowadzić do zmarnowania sporej ilości pieniędzy.

Bądź zawsze na bieżąco wykorzystując aplikacje mobilne.

Na koniec - daj sobie czas. System zarządzania flotą, w który zainwestujesz, musi być dostępny również w formie aplikacji. Dzięki temu będziesz z niego swobodnie korzystać w każdej chwili, nawet jeśli nie będziesz fizycznie przebywać w firmie. To świetny pretekst do zrobienia sobie dnia wolnego, podczas którego w dalszym ciągu będziesz mieć wszystko pod kontrolą.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:komunikacja,   logistyka,   rekrutacja,   biznes

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.