Dzisiaj jest piątek 26 lutego 2021, imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17853) SPORT FORUM FIRMY (5584) PRACA (75) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 5oC
Jutropogoda
7 / 0oC
Pojutrzepogoda
7 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Litewski dominator sprawdził Medyka. Porażka jedną ... (0)Wydarzenia kulturalne z regionu konińskiego w darm ... (0)

Zawieszenie rozgrywek przedłużone! Bez meczów do 26 kwietnia

Dodano: 20.03.2020 14:25
Źródło: LM.pl

O kolejny niemal miesiąc Polski Związek Piłki Nożnej przedłużył zawieszenie niemal wszystkich rozgrywek w kraju. Na boiska piłkarki i piłkarze wrócą najwcześniej 27 kwietnia.

Do tej pory zawieszenie rozgrywek miało trwać do 29 marca, ale na ponad tydzień przed tym terminem Polski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o niemal miesięcznym wydłużeniu okresu zawieszenia. - Departament Rozgrywek Krajowych PZPN informuje, że w związku z aktualną sytuacją związaną z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego i wynikającym z tego przedłużającym się brakiem możliwości kontynuacji rozgrywek w zaplanowanym pierwotnie okresie, mecze Fortuna I ligi, II ligi, III ligi oraz pozostałych klas rozgrywkowych piłki nożnej i futsalu, kobiet i mężczyzn, wszystkich kategorii wiekowych zostają odwołane do 26 kwietnia 2020 r. włącznie - czytamy w komunikacie.

Oznacza to, że w zaplanowanych wcześniej terminach nie odbędą się mecze Medyka Konin z KKP Bydgoszcz, AZS Wrocław, AZS UJ Kraków i Olimpią Szczecin. Przełożone zostały mecze Sokoła Kleczew z Unią Janikowo, Chemikiem Police, Bałtyk Gdynia, Radunią Stężyca, Polonią Środa Wlkp., Pogonią II Szczecin i Nielbą Wągrowiec. Górnik Konin nie zagra natomiast z Pogonią II Szczecin, Nielbą Wągrowiec, Gromem Nowy Staw, Kotwicą Kołobrzeg, Jarotą Jarocin, KKS 1925 Kalisz i KP Starogard Gdański. To niemal połowa rundy wiosennej.

Nie zagra również IV liga i niższe klasy rozgrywkowe. Nie odbędą się też mecze reprezentacyjne - kobiecy zespół nie zagra z Azerbejdżanem i Mołdawią.

Nie wiadomo, czy dzisiejsza decyzja PZPN jest już ostatnią tego typu. - O ewentualnych decyzjach w zakresie wznowienia rozgrywek przed upływem ww. terminu, ustalenia terminów rozegrania zaległych meczów lub konieczności odwołania kolejnych zawodów, poinformujemy niezwłocznie po ich podjęci - zastrzega związek.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.