Dzisiaj jest piątek 29 maja 2020, imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17939) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (16) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 7oC
Jutropogoda
15 / 12oC
Pojutrzepogoda
18 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:
Polecamy:

10 ważnych pytań na temat kryptowalut

Materiał promocyjny

Dodano: 23.03.2020 10:57

Przez ostatnie lata wiele osób uważało, że kryptowaluty to chwilowa moda. W rzeczywistości okazało się, że rynek stale się rozwija i przyciąga coraz szersze grono traderów. Jeśli interesujesz się światem walut cyfrowych, zachęcamy Cię do poszerzania swojej wiedzy w tym zakresie. Koniecznie przeczytaj ten artykuł - dowiedz się 10 ważnych informacji na temat kryptowalut, zanim przejdziesz do pierwszych inwestycji.

1. Skąd biorą się kryptowaluty?

Kryptowaluty nie są emitowane przez bank. Tworzą je osoby, które posiadają specjalistyczną wiedzę oraz sprzęt. Komputery wyposażone w specjalistyczne systemy potrafią wykopać nową walutę za pomocą skomplikowanych obliczeń matematycznych. Emisja musi zostać ograniczona tak, aby aktywa nie utraciły wartości.

Te wszystkie procesy są śledzone I analizowane przez specjalne aplikacje, które ułatwiają inwestorom ich zrozumienie. Dodatkowo mogą też wspomagać sam proces inwestycyjny. Jedną z takich aplikacji, czyli kryptobotów, jest Bitcoin Era. Jeżeli chcemy w łatwy sposób wejść w świat Bitcoina i innych cyfrowych walut, powinniśmy zapoznać się z działaniem tych użytecznych programów.

2. Czy warto inwestować w kryptowaluty?

Ostatnie miesiące pokazują, że rynek aktywów cyfrowych rośnie. Jednak kryptowaluty z pewnością nie są dla wszystkich. To rozwiązanie dla osób, które poszukują niestandardowych pomysłów na inwestycje. Potrzebujesz wiedzy oraz doświadczenia niezbędnych do przeprowadzania transakcji na niestabilnym rynku. Jeśli źle czujesz się w warunkach dużej nieprzewidywalności oraz zmienności, kryptowaluty nie są dla Ciebie.

3. Jak wyglądają transakcje z udziałem kryptowalut?

Kryptowaluty pozwalają na wykonywanie przelewów bez udziału trzeciej strony. Transakcje z udziałem walut cyfrowych pozwalają na zmniejszenie opłat manipulacyjnych, które pobierają banki oraz inne instytucje.

4. Jak na kryptowaluty zapatrują się różne kraje i instytucje?

Kolejne instytucje zwracają uwagę na potencjał walut cyfrowych. Rządy próbują wprowadzać akty prawne i rozporządzenia, które mają uregulować rynek kryptowalut. Coraz więcej krajów popiera również system blockchain, a nawet planuje stworzenie własnej waluty cyfrowej.

5. Czy warto inwestować w Bitcoina?

Bitcoin wciąż cieszy się sporym zainteresowaniem, a istnieje tylko ograniczona liczba jednostek. Wszystko wskazuje więc, że kurs waluty powinien być coraz wyższy. Chociaż na pierwszy rzut oka Bitcoin wydaje się być bezpieczną inwestycją, to historia pokazała, że musimy liczyć się z nieprzewidzianą utratą jego wartości. My radzimy jednak zadbać o zróżnicowanie portfolio. Nie warto wierzyć w sukces tylko jednego projektu. Pamiętaj, że każda z opcji ma swoje wady i zalety.

6. Czy inwestycje w kryptowaluty wiążą się z dużym ryzykiem?

Rynek kryptowalut jest bardzo niestabilny. Nie ma gwarancji, że kurs danej waluty cyfrowej w przyszłości wzrośnie lub zmaleje. Inwestycja w kryptowalutę może okazać się najlepszą decyzją w Twoim życiu, lub wręcz przeciwnie - największym błędem. Inwestorzy często muszą godzić się na utratę części kapitału. Dlatego jeśli chcesz zacząć działania na tym polu, inwestuj tylko tyle, ile możesz stracić.

7. Jakie są sposoby na zminimalizowanie ryzyka?

Specjaliści uważają, że osoby, które wchodzą na rynek kryptowalut, powinny skupić się przede wszystkim na bitcoinie. Już nie raz okazało się, że najpopularniejsza waluta cyfrowa wyszła obronną ręką z różnych sytuacji rynkowych.

Jeśli chcesz chronić swoje aktywa, pilnuj kluczy prywatnych i korzystaj z bezpiecznych portfeli. Hakerzy mają coraz więcej sposobów na przechwycenie prywatnych środków.

Inwestuj niewielkie kwoty. Korzystaj z pomocy doradców, którzy wiedzą jak ulokować pieniądze, aby uniknąć strat. Możesz utworzyć konto na platformie bezpiecznego kryptobota. Zaawansowane oprogramowanie wykona opłacalne transakcje za Ciebie.

8. Jak przechowywać kryptowaluty?

Jeśli chodzi o kryptowaluty, zawsze polecamy najbezpieczniejsze rozwiązania, czyli portfele offline w formie nośnika USB. Przykładem może być Ledger Nano S. W tym przypadku Twoje oszczędności są zabezpieczone PIN - em oraz systemem 2FA.

Odradzamy przechowywanie kryptowalut na giełdzie. W takim przypadku nie masz pełnej kontroli nad swoimi funduszami. Właściciel platformy może zablokować dostęp do konta lub utrudnić wypłatę środków. Wybieraj rozwiązania, gdzie będziesz jedyną osobą z dostępem do portfela.

9. O co zadbać zanim zaczniesz inwestycje?

Zanim zainwestujesz pieniądze w kryptowaluty, ustal swój plan działania. Przemyśl, na jakie poziomy cenowe jesteś gotów oraz jakie zyski chciałbyś uzyskać. Dokładna strategia pomoże Ci uniknąć podejmowania decyzji pod wpływem emocji.

Zapoznaj się z funkcjonowaniem rynku oraz panującymi trendami. Śledź bieżące wydarzenia, naucz się interpretacji wskaźników rynkowych oraz podstaw analizy technicznej.

10. Na co warto uważać?

Rynek kryptowalut wciąż nie został w pełni uregulowany. Nie brakuje również nowych inwestorów, którzy nie mają dużej wiedzy o walutach cyfrowych. Niestety hakerzy wykorzystują tą sytuację i wykradają hasła do portfeli kryptowalutowych.

Omijaj podejrzane giełdy, które posiadają negatywne opinie inwestorów. Wiele nieuczciwych platform usiłuje wyłudzić pieniądze użytkowników. Jeśli ktoś do Ciebie dzwoni i próbuje namówić Cię na inwestowanie w waluty cyfrowe, nigdy nie ufaj przekazanym informacjom.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:bitcoin,   kryptowaluty,   inwestycje

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.