Dzisiaj jest sobota 26 września 2020, imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18117) SPORT FORUM FIRMY (5536) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 13oC
Jutropogoda
11 / 13oC
Pojutrzepogoda
12 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Amerykańscy żołnierze z Powidza odwiedzili licheńs ... (0)II liga siatkówki zaczyna sezon. Wilki będzie możn ... (0)

Koło. Kontrolowani mieszkańcy wyszli w czasie kwarantanny

Dodano: 24.03.2020 15:02

Większość osób objętych kwarantanną domową nie opuszcza lokali i stosuje się do zaleceń. Niestety nie wszyscy. Jeden z mieszkańców powiatu kolskiego podczas kwarantanny pojechał do okulisty, drugi zaś poszedł na pocztę.

Obecnie kwarantannę domową na terenie powiatu kolskiego odbywa ponad 130 osób, które powróciły niedawno z zagranicy lub miały kontakt z osobami zarażonymi COVID-19. Takie osoby każdego dnia kontrolowane są przez policjantów. Mundurowi nie tylko sprawdzają czy przebywają we wskazanych miejscach, ale także dopytują o stan zdrowia oraz ewentualne potrzeby

Podczas jednej takiej kontroli, która miała miejsca 23 marca, policjanci nie zastali w mieszkaniu objętego kwarantanną mężczyzny. Po nawiązaniu kontaktu telefonicznego tłumaczył funkcjonariuszom, że pojechał na umówioną wizytę do okulisty. O kolejnym przypadku niestosowania się do kwarantanny policjantów poinformowali sąsiedzi. Mężczyzna przyznał się, że opuścił miejsce zamieszkania. Poszedł na pocztę, by odebrać przesyłkę.

 Policjanci przypominają, że kwarantanna jest celowym środkiem zapobiegawczym, ukierunkowanym na przeciwdziałanie rozprzestrzeniania się epidemii. Każda osoba, która nie stosuje się do takich zaleceń musi liczyć się z odpowiedzialnością wynikającą z art. 116 kodeksu wykroczeń. Oznacza to, że w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości w trakcie kontroli, funkcjonariusz sporządzi dokumentację, będącą podstawą do ukarania mandatem karnym bądź sporządzenia wniosku o ukaranie do sądu. W bardziej drastycznych przypadkach, jeżeli np. osoba jest zakażona, a mimo to swoim zachowaniem spowoduje rozprzestrzenianie się choroby zakaźnej, podlegać będzie ona przepisom wynikającym z art. 165 kodeksu karnego. W takim przypadku grozi kara do lat 3 pozbawienia wolności w przypadku nieumyślności, lub nawet do lat 8, jeżeli sprawca działa świadomie.

 

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:policja Koło,   kwarantanna,   koronawirus,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

To będzie droga paczka i wizyta
Dodano: 24.03.2020 15:55    Przez: ja
Walić kary po 30tysi bez litości!
Dodano: 24.03.2020 18:11    Przez: ~wkur...
Bo to jeden przypadek, łażą po marketach i ulicy choć wiedzą że mają zakaz roznosząc trypla, pałować i karać bez wyjątku
Dodano: 24.03.2020 19:04    Przez: Stefan

KOMENTARZE

To będzie droga paczka i wizyta
Dodano: 24.03.2020 15:55    Przez: ja
Walić kary po 30tysi bez litości!
Dodano: 24.03.2020 18:11    Przez: ~wkur...
Bo to jeden przypadek, łażą po marketach i ulicy choć wiedzą że mają zakaz roznosząc trypla, pałować i karać bez wyjątku
Dodano: 24.03.2020 19:04    Przez: Stefan
Do lasu wywieźć, przywiązać do drzewa, zostawić na pastwę losu. Będzie z nich pożytek w postaci pożywienia dla dzikich zwierząt!!!
Dodano: 26.03.2020 17:41    Przez: ~Pesymista

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.