Dzisiaj jest niedziela 27 września 2020, imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18398) SPORT FORUM FIRMY (5536) PRACA (55) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 10oC
Jutropogoda
15 / 12oC
Pojutrzepogoda
17 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
II liga. Sezon rozpoczęli wygraną, choć emocji nie ... (0)Więcej turystów niż w ubiegłym roku. Ślesin podsum ... (2)

Konin. Pieniądze dla szpitala i sprawa żłobka na jutrzejszej sesji

Dodano: 24.03.2020 16:21
Źródło: LM.pl

Przekazanie 100 tys. zł konińskiemu szpitalowi, zamierza zaproponować radnym prezydent Piotr Korytkowski. Decyzja powinna zapaść podczas jutrzejszej sesji.

Prezydent Piotr Korytkowski zamierza przedłożyć radnym miejskim propozycję przekazania szpitalowi 100 tys. zł na zakup samochodu do przewożenia próbek do testów na koronawirusa SARS-CoV-2 oraz sprzętu na potrzeby działań związanych z walką z koronawirusem. To nie jedyna sprawa jaką zajmą się jutro rajcy.

- Zaproponuję Radzie Miasta Konina, by w przypadku zawieszenia działalności (zamknięcia) żłobka rodzicom lub opiekunom prawnym dziecka przysługiwał zwrot opłaty miesięcznej, w części proporcjonalnej do liczby dni miesiąca, w których żłobek nie świadczył usług – informuje Piotr Korytkowski.

Jeśli chodzi o pozostałe dzisiejsze działania miasta w związku z pandemią koronawirusa, Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego złożył zamówienie na „pakiety polowe”, czyli żywność dla osób zaangażowanych w likwidację skutków epidemii.

- Zakupiliśmy oświetlenie polowe, które – w razie potrzeby - będzie przeznaczone do oświetlenia punktów izolacji oraz miejsc poboru krwi dla osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 – informuje prezydent. - Skompletowaliśmy odzież ochronną dla osób z punktów izolacji – dodaje.

Ze środków miejskich udało się doposażyć Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Koninie w środki ochrony osobistej. Zakupione zostały też kombinezony oraz okulary ochronne dla pracowników Wielkopolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego oraz Straży Miejskiej w Koninie. Zlecono również montaż monitora informacyjnego dla interesantów Urzędu Miejskiego.

Porad osobom wracającym z zagranicy udziela Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UM w Koninie.

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Rozumiem że żłobki publiczne i niepubliczne, chodzi przecież o równe traktowanie wszystkich rodziców?
Dodano: 24.03.2020 17:58    Przez: ~Rodzic

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.