Dzisiaj jest sobota 24 października 2020, imieniny: Marcina, Rafała, Arety WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16394) SPORT FORUM FIRMY (5543) PRACA (56) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 11oC
Jutropogoda
14 / 0oC
Pojutrzepogoda
15 / 0oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
378 dni od ostatniej wygranej Górnika. W Gnieźnie ... (0)Konin. Taneczna sesja w parku. Promują "Zielone Mi ... (0)

Konin. Dyskusja i głosowanie drogą elektroniczną. Czy to możliwe?

Dodano: 25.03.2020 12:04

Podczas odbywającej się w nadzwyczajnych warunkach sesji Rady Miasta Konin, radni podjęli uchwałę o zmianie w statucie.

Chodziło konkretnie o wprowadzenie zapisu, „że w sytuacjach szczególnych zagrożeń przewodniczący rady może zarządzić przeprowadzenie dyskusji i głosowania drogą elektroniczną”. To zapis konieczny do tego, aby w przyszłości, w sytuacjach na przykład zagrożenia epidemicznego, można było podejmować decyzje. Nie wiadomo jednak, jak na uchwałę zareaguje wojewoda wielkopolski, który sparwuje kontrolę nad poparwnością legislacyjną. 

- Jeśli rada uchwałę podejmie to poznamy stanowisko wojewody wielkopolskiego – powiedział podczas sesji radca prawny Urzędu Miejskiego w Koninie. - Trwają bowiem prace nad nowelizacją ustawy o samorządzie gminnym i wprowadzeniu odgórnie takiego zapisu. Wkrótce więc może nastąpić taka zmiana. Chodzi o to, jak zagwarantować jawność przy głosowaniach online. W tym jest problem.

-  Nasze działania są więc wyprzedzające. Jesteśmy teraz w innym momencie. – zauważył radny Wiesław Steinke. - A sytuacja jest nadzwyczajna – dodał radny Marek Waszkowiak. – To jest kwestia czasu.

Dwunastu (kworum), spośród 23 radnych, obecnych na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Konina, bez wahania zagłosowało nad tego typu zmianami w statucie miasta.

 

  • 1585135102-xkuw7w-glosowanie.png

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Rada Miasta w maskach,   nadzwyczajna sesja Konin,   koronawirus,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.