Dzisiaj jest czwartek 4 czerwca 2020, imieniny: Franciszka, Karola, Gościmiła WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18503) SPORT FORUM FIRMY (5494) PRACA (23) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 13oC
Jutropogoda
14 / 12oC
Pojutrzepogoda
17 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Medyk Konin wicemistrzem Polski! PZPN zakończył se ... (1)Rychwał. Rozbudują przedszkole, bez obciążenia gmi ... (0)

Zobaczmy to wspólnie on-line – podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego POLSKA-KONTEKSTY

Materiał promocyjny

Aktualizacja 28.03.2020 16:17

Już 4 kwietnia w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie podsumujemy Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny POLSKA-KONTEKSTY. W związku jednak z obecną sytuacją, a przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo uczestników i widzów, gala wieńcząca konkurs zrealizowana zostanie w formule on-line!

Spędźcie z nami sobotnie popołudnie, o godzinie 16.00, na fanpage’u CKiS Konin na Facebooku, na kanale YouTube, na profilu na Twitterze, na oficjalnej stronie Centrum Kultury i Sztuki w Koninie oraz w wizytówce Google, podsumowania OKF „POLSKA-KONTEKSTY” dokona Marek Lapis, przewodniczący jury. Znakomity fotograf i fotoreporter oprowadzi również naszych widzów po wystawie pokonkursowej i omówi nadesłane, zakwalifikowane oraz zwycięskie prace. Przekonamy się, jaki obraz polskiej rzeczywistości wyłonił się z konkursowych zdjęć.

Dodatkową atrakcją będzie bez wątpienia spacer z artystą po autorskiej wystawie, zatytułowanej „Biało-czerwona”, która powstawała w latach 2009-2017. Jest to niezwykle interesujący projekt fotodokumentalny opisujący funkcjonowanie w świadomości społeczeństwa barwy białej i czerwonej.

W czasach transformacji oraz burzliwych współczesnych przemian społecznych, politycznych i kulturalnych barwy te nabierają szczególnego znaczenia w przestrzeni publicznej. Autor jest wnikliwym obserwatorem współczesnego społeczeństwa polskiego, przedstawiając w artystycznej formie zatrzymane w ułamku sekundy chwile: ważne, znaczące i te codzienne, często niezauważane. W obecnych czasach, bardzo ważne jest, aby dokumentować te procesy i jednocześnie je poddawać pod publiczny dyskurs, poprzez sztuki wizualne. Ten wieloletni projekt fotograficzny był zwieńczony wydaniem książki, której premiera odbyła się w Leica 6x7 Gallery Warszawa.

Do wglądu, w wersji elektronicznej, udostępnimy także katalog z pracami nagrodzonymi oraz zakwalifikowanymi do wystawy pokonkursowej.

Zapraszamy. Bądźcie z nami, nie wychodząc z domu!

 

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:ckis,   polska,   konteksty

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.