Dzisiaj jest niedziela 27 września 2020, imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18387) SPORT FORUM FIRMY (5538) PRACA (55) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 8oC
Jutropogoda
15 / 11oC
Pojutrzepogoda
16 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Sprawdzian przed startem ligi. Dwie porażki i zwyc ... (0)II liga. Sezon rozpoczęli wygraną, choć emocji nie ... (0)

Konin. Wolne stragany i kramy na targowisku do zamknięcia

Dodano: 25.03.2020 16:07

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie wydał dziś nakaz zamknięcia wszystkich miejsc sprzedaży z punktów otwartych (stragany, kramy na wolnej przestrzeni) zlokalizowanych na targowisku.

Zamknięcia punktów należy dokonać z chwilą wyprzedania towarów łatwo psujących się, które naraziłyby sprzedających na znaczne straty finansowe, lecz nie później niż do dnia 28.03.2020 r. Zakaz handlu w dalszym ciągu nie dotyczy obiektów o infrastrukturze zamkniętej, tj. budynków stałych (zlokalizowanych na targowiskach), dla których sprzedawcy przyjęli szczególne procedury ostrożności w zakresie ochrony własnej i klientów przed możliwością zarażenia się wirusem.

PGKiM złożył osobom prowadzącym sprzedaż w otwartych punktach propozycję, by skorzystały z wolnych boksów. W tej chwili trwają rozmowy.

Fot. Archiwum 

 

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:targowisko Konin,   bazar,   zamknięte stragany,   PGKiM Konin,   sanepid,   koronawirus,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Najważniejsze że markety otwarte przecież tam wirus nie wchodzi. Debilny pomysł mniejsze ryzyko zarazić się na otwartym powietrzu niż wewnątrz w sklepie......
Dodano: 25.03.2020 16:54    Przez: Sars
W kościołach po 5 osób a w marketach budowlanych 105 i gdzie tu logika????
Dodano: 25.03.2020 18:19    Przez: ~enteligent...
Przepisy, przepisami, ale o siebie najlepiej zadbajmy sami. Nie zwalajmy odpowiedzialności na instytucje. Przykre jest to, że ministerstwo, doktor w tv lub kanale YT musi nam mówić o myciu rąk przed wyjściem z wc, po przyjściu do domu, przed jedzeniem. Zadbajmy o siebie, o nasze zdrowie sami.
Dodano: 26.03.2020 09:13    Przez: Raphael
Nie rozumiem w czyim interesie działają urzędnicy Sanepidu.Czy to tylko po to,aby pokazać społeczeństwu ich przydatność,czy to taki taniec chocholi bezradności?
Dodano: 26.03.2020 20:57    Przez: Tadzio PLum

KOMENTARZE

Najważniejsze że markety otwarte przecież tam wirus nie wchodzi. Debilny pomysł mniejsze ryzyko zarazić się na otwartym powietrzu niż wewnątrz w sklepie......
Dodano: 25.03.2020 16:54    Przez: Sars
Gdzieś jedzenie trzeba kupić, a jakby nie liczyć, jakby nie patrzeć jednak więcej mieszkańców robi zakupy w sklepach niż u Kaśki na straganie
Dodano: 25.03.2020 18:08    Przez: Romek Ress
W kościołach po 5 osób a w marketach budowlanych 105 i gdzie tu logika????
Dodano: 25.03.2020 18:19    Przez: ~enteligent...
Dlaczego nie piszą , ze wszystkie inwestycje zostały wstrzymane w Koninie , nie będzie zadnych dokńczonych inwestycji dróg , projektów obywatelskich -KBO , nie będzie wiaduktu czy też parkingów wokół o których pisał nie tak dawno dziennikarz Olejnik będziemy mieszkać i jezdzic po drogach w takim stanie jakimi obecnie są . Cały Konin rozkopany ...
Dodano: 26.03.2020 08:58    Przez: sendi
Przepisy, przepisami, ale o siebie najlepiej zadbajmy sami. Nie zwalajmy odpowiedzialności na instytucje. Przykre jest to, że ministerstwo, doktor w tv lub kanale YT musi nam mówić o myciu rąk przed wyjściem z wc, po przyjściu do domu, przed jedzeniem. Zadbajmy o siebie, o nasze zdrowie sami.
Dodano: 26.03.2020 09:13    Przez: Raphael
Przykre jest, że minister musi podobno mądrym Polakom, mówić o myciu rąk po siusiu czy kupce,ale bardziej przykre jest to, że wielu i tak nie umyje, bo żadna pisowska qrwa , marionetka Kaczora, nie będzie im rządzić kiedy mają ręce myć!!!!!
Dodano: 26.03.2020 12:50    Przez: Romek Ress
Sars w tym problem ze tu na nic nie maja pomysłu. szkodzić , szkodzić i jeszcze raz szkodzić mieszkańcom. z tych decyzji wynika że chca żeby więcej ludzi chorował o.
Dodano: 26.03.2020 19:16    Przez: ~Edek
Nie rozumiem w czyim interesie działają urzędnicy Sanepidu.Czy to tylko po to,aby pokazać społeczeństwu ich przydatność,czy to taki taniec chocholi bezradności?
Dodano: 26.03.2020 20:57    Przez: Tadzio PLum