Dzisiaj jest piątek 5 czerwca 2020, imieniny: Waltera, Bonifacego, Dobromira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18578) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (26) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 12oC
Jutropogoda
16 / 14oC
Pojutrzepogoda
16 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Byli najlepsi w Wielkopolsce, w CLJ nie zagrają. N ... (0)W Koninie żegnają Małoletniaka i długoletniego prz ... (0)

Wojewoda omówił ze starostami obecną sytuację epidemiologiczną

Dodano: 28.03.2020 09:10

Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk omówił podczas wideokonferencji ze starostami sytuację epidemiologiczną województwa oraz kwestie związane z działaniami samorządów w związku z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa na terenie Wielkopolski.

Z raportu sytuacyjnego przedstawionego przez wojewódzkiego inspektora sanitarnego Andrzeja Trybusza wynika, że baza laboratoryjna wykonująca testy w kierunku koronawirusa systematycznie się poszerza. - Od przyszłego tygodnia będziemy współpracowali z kolejnym instytutem Polskiej Akademii Nauk, Instytutem Genetyki Człowieka – poinformował Trybusz.- Bardzo mocno rozwinęło swoją działalność laboratorium Uniwersytetu Medycznego, ale także co raz więcej badań wykonywanych jest w  szpitalu jednoimiennym w Poznaniu.

Badania są także prowadzone w laboratoriach Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Szpitalu Klinicznym przy ul. Długiej oraz w uruchomionej  od wczoraj jednostce Wielkopolskiego Centrum Onkologii. Planowane jest  także rozpoczęcie badań przez Wielkopolskie Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Do tej pory, od 3 marca, wykonano 2112 badań. Wczoraj przebadano 397 prób na obecność koronawirusa, a testy do tych badań, jak zaznaczył wojewódzki inspektor sanitarny, są zabezpieczone.

Wojewoda podczas rozmów ze starostami odniósł się do spraw związanych z zamykaniem targowisk. Podkreślił, że Wojewódzki Inspektor Sanitarny wydał zalecenia, a wczoraj przesłał szczegółowe wytyczne. Na ich podstawie samorządy wspólnie z powiatowymi inspektorami mają o tym decydować. Wojewoda zachęcił samorządowców do współpracy w zakresie poszerzenia taboru laboratoryjnych zespołów wyjazdowych, tzw. „wymazówek”. Jak zaznaczył, mimo dużej ilości – 10 pojazdów w województwie, warto poszerzyć zakres tych świadczeń.

Jednym z tematów rozmów była także kwestia działalności oraz wsparcia jednostek pomocy społecznej. Do wielkopolskich gmin przekazano przesłane przez MRPiPS procedury i instrukcje dotyczące wsparcia osób w kryzysie bezdomności. Informacje te przesłane zostały również na adresy podmiotów udzielających wsparcia osobom bezdomnym. W przypadku środków ochrony osobistej, WUW w ubiegłym tygodniu zebrał zapotrzebowanie z jednostek organizacyjnych Obecnie czynione są działania w celu ich pozyskania.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.