Dzisiaj jest sobota 30 maja 2020, imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18017) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (17) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 11oC
Jutropogoda
18 / 11oC
Pojutrzepogoda
17 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Znamy dokładną datę powrotu Igora Jakubowskiego na ... (0)Pogoda według Kazimierza Gmerka. Wyjątkowo zimny m ...

Konin. Prezydent wprowadza pakiet pomocy przedsiębiorcom

Dodano: 28.03.2020 10:00

W związku z trudną sytuacją gospodarczą wynikającą z rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa prezydent Konina Piotr Korytkowski zdecydował o wprowadzeniu Konińskiego Pakietu Pomocy Przedsiębiorcom.

Wsparcie w ramach pakietu obejmie konińskich przedsiębiorców, którzy utracili dochody z powodu stanu epidemii. Każda decyzja o pomocy będzie podejmowana indywidualnie po uprzednim złożeniu odpowiedniego wniosku. Do wniosku należy dołączyć oświadczenie o sytuacji majątkowej. Pomoc udzielana będzie w trzech zakresach. 

1. W zakresie najmu miejskich lokali użytkowych / gruntów.  Przedsiębiorcy, którzy wynajmują lokale użytkowe/grunty od Miasta Konina zostaną objęci wsparciem polegającym na indywidualnym zmniejszeniu opłaty za dzierżawę. Przedsiębiorcy, którzy zawiesili działalność mogą złożyć wniosek o zmniejszenie opłaty o 90% na najbliższe 4 miesiące.  Przedsiębiorcy, którzy utracili dochody z powodu stanu epidemii mogą złożyć wniosek o zmniejszenie opłaty o 50%, na najbliższe 4 miesiące.

2. W zakresie podatku od nieruchomości. Na wniosek przedsiębiorcy płatności podatku od nieruchomości za okres od 1 kwietnia br. mogą być odroczone lub mogą być rozłożone na raty.

3. W zakresie opłaty za użytkowanie wieczyste. Na wniosek przedsiębiorcy płatności opłaty za użytkowanie wieczyste mogą być odroczone lub mogą być rozłożone na raty.

Dokumenty do pobrania na miejskiej stronie internetowej.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

avatar Prorok jaki z Pana Panie dias czy co? W szklaną kulę Pan patrzył ? Codziennie przejeżdżam skrzyżowanie Przemysłowa / Paderewskiego i CO! DZIEN! NIE! widzę postęp robót. Budowlańcy pracują normalnie. Większość firm stara się pracować normalnie. Co przyniesie przyszłość, my normalni ludzie nie wiemy. Czarnowidztwo jeszcze nikomu nie pomogło. Prezydent "na bieżąco" w miarę możliwości stara się pomóc mieszkańcom. Stara się. Trzeba docenić to co robi. Najlepiej jeśli pomożemy sobie sami, realizując zalecenia lekarzy i służb państwowych. Pracować, realizować codzienne zadania. Skończyć z politykierstwem i wymądrzaniem się. Pozdrawiam i życzę zdrowia. Zdrowia psychicznego przede wszystkim. :)
Dodano: 28.03.2020 11:56    Przez: Krzysztof Łyjak
Tutaj nie trzeba być Nostradamusem czas pokaże panowie ....
Dodano: 28.03.2020 16:01    Przez: dagmara
avatar Przedsiębiorcy już nie mogą narzekać, są zabezpieczeni na przyszłość. Teraz kolej na zwykłych zjadaczy chleba, czyli sól tej ziemi. Tych co własnymi rękoma przysparzają wszystkim zysku i nie są medialni.
Dodano: 28.03.2020 16:10    Przez: Józef Bąk
Dias! Chcesz o pieniądzach!? Proszę bardzo, rząd PiS celowo odbiera pieniądze samorządom, by pokazać takim jak Ty, niedouczonym bądź naiwnym, że samorządy "nie radzą sobie". Bo jak nazwiesz obniżenie PIT, z którego cześć pieniędzy trafia właśnie do samorządów? Niczym tego nie zrekompensowano. Jednocześnie samorządy dostały, po raz kolejny, mniej pieniędzy na oświatę, i znów, trzeba było gdzieś te pieniądze znaleźć. Samorządy radzą sobie świetnie, to one są motorem napędowym inwestycji publicznych, nie rząd PiS, nie spółki skarbu państwa (dla tych wyczynem jest produkcja płynu do odkażania, którego kupić nie idzie). A co do inwestycji w Koninie... tak, one trwają, tak, są utrudnienia, ale one się zaraz skończą i mieszkańcy Konina otrzymają fajne, lepsze, bezpieczne drogi. I prace są realizowane terminowo, bo wykonawcom na tym zależy, by otrzymywać pieniądze za swoją pracę.
Dodano: 28.03.2020 12:41    Przez: Jakub Wawrzecki

KOMENTARZE

Czas na dalszy scenariusz , gdzie wszystkie inwestycje zostaną wstrzymane w Koninie. Czemu jeszcze prezydent o tym nie mówi ? Nie będzie pieniędzy na dalsze rozbudowy dróg , wiadukty , czy też parkingi lub inne inwestycje w Koninie . Koniec z inwetycjami w Koninie .Rzeczywistośc będzie taka o czym się za chwilę dowiemy . Konin rozkopany na max- a i nie przejezdy. Sami widzimy z jaką jakością dróg obecnie musimy sie borykać , i widzimy na co dzień na drogach , dziury , zwężenia , nie przejezdne , do otwarcia wiaduktu Paderewskiego jescze nam daleko i przed nami dłuuuuga droga . Pytanie po co został zamknięty odcinek Okólna , który w dobie kryzysu obecnego bardzo by się przydał dla wyeliminowania zakorkowanych ulic w Koninie .Same tylko utrudnienia w Koninie bez żadnego przewidywania , takie mamy władze obecne.Teraz oby tylko w kasie zostały pieniądze na pensje dla włodarzy....
Dodano: 28.03.2020 11:33    Przez: dias
avatar Prorok jaki z Pana Panie dias czy co? W szklaną kulę Pan patrzył ? Codziennie przejeżdżam skrzyżowanie Przemysłowa / Paderewskiego i CO! DZIEN! NIE! widzę postęp robót. Budowlańcy pracują normalnie. Większość firm stara się pracować normalnie. Co przyniesie przyszłość, my normalni ludzie nie wiemy. Czarnowidztwo jeszcze nikomu nie pomogło. Prezydent "na bieżąco" w miarę możliwości stara się pomóc mieszkańcom. Stara się. Trzeba docenić to co robi. Najlepiej jeśli pomożemy sobie sami, realizując zalecenia lekarzy i służb państwowych. Pracować, realizować codzienne zadania. Skończyć z politykierstwem i wymądrzaniem się. Pozdrawiam i życzę zdrowia. Zdrowia psychicznego przede wszystkim. :)
Dodano: 28.03.2020 11:56    Przez: Krzysztof Łyjak
...on o tych zwężeniach już tak od tygodnia.
Dodano: 28.03.2020 12:21    Przez: Grzech Walerian
Dias! Chcesz o pieniądzach!? Proszę bardzo, rząd PiS celowo odbiera pieniądze samorządom, by pokazać takim jak Ty, niedouczonym bądź naiwnym, że samorządy "nie radzą sobie". Bo jak nazwiesz obniżenie PIT, z którego cześć pieniędzy trafia właśnie do samorządów? Niczym tego nie zrekompensowano. Jednocześnie samorządy dostały, po raz kolejny, mniej pieniędzy na oświatę, i znów, trzeba było gdzieś te pieniądze znaleźć. Samorządy radzą sobie świetnie, to one są motorem napędowym inwestycji publicznych, nie rząd PiS, nie spółki skarbu państwa (dla tych wyczynem jest produkcja płynu do odkażania, którego kupić nie idzie). A co do inwestycji w Koninie... tak, one trwają, tak, są utrudnienia, ale one się zaraz skończą i mieszkańcy Konina otrzymają fajne, lepsze, bezpieczne drogi. I prace są realizowane terminowo, bo wykonawcom na tym zależy, by otrzymywać pieniądze za swoją pracę.
Dodano: 28.03.2020 12:41    Przez: Jakub Wawrzecki
avatar W praktyce to prawie nikogo nie dotyczy jeśli posiada się lokal wynajmowany od innego podmiotu, a takich jest większość. Pomoc państwa i miasta jest tylko medialna, a więc czeka obydwa spadek dochodów z podatków. Ciekawe kiedy miastu skończą się pieniądze.
Dodano: 28.03.2020 12:55    Przez: Hans Gruber
avatar Przedsiębiorcy już nie mogą narzekać, są zabezpieczeni na przyszłość. Teraz kolej na zwykłych zjadaczy chleba, czyli sól tej ziemi. Tych co własnymi rękoma przysparzają wszystkim zysku i nie są medialni.
Dodano: 28.03.2020 16:10    Przez: Józef Bąk
avatar Dziękujemy za wszystko Panie Prezydencie Korytkowski.
Dodano: 28.03.2020 16:13    Przez: Józef Bąk
Tutaj nie trzeba być Nostradamusem czas pokaże panowie ....