Dzisiaj jest sobota 30 maja 2020, imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18021) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (17) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 11oC
Jutropogoda
18 / 11oC
Pojutrzepogoda
17 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Znamy dokładną datę powrotu Igora Jakubowskiego na ... (0)Pogoda według Kazimierza Gmerka. Wyjątkowo zimny m ...

Przy jednej z konińskich parafii działa "antywirusowy konfesjonał"

Dodano: 28.03.2020 13:41

W obliczu ograniczeń epidemiologicznych, księża z parafii pw. św. M. Kolbe w Koninie, wpadli na pewien pomysł, aby umożliwić wiernym spowiedź.

Ksiądz Kamil Jakubowski z tej konińskiej parafii, jesienią i zimą zainicjował już tzw. ławeczkę spotkań w różnych częściach miasta. Antywirusowe ograniczenia uniemożliwiają jednak teraz spotkania na mieście. Księża z „Kolbego” pomyśleli jednak o tym, jak umożliwić wiernym spowiedź.

- Myśleli, myśleli i wymyślili co by tu zamiast tej ławeczki na mieście – ogłosili duchowni na parafialnym facebooku. -  Antywirusowy obecnie najbezpieczniejszy konfesjonał na świecie pojawił się w parafii św. Maksymiliana Kolbe w Koninie. Od soboty razem z ks. Bogusław Laskowskim zapraszamy codziennie (oprócz niedzieli) od 16.00 do 18.00 do sakramentu pokuty, którą z racji kwarantanny można odbyć bezpośrednio wysiadając z samochodu. Konfesjonał jest zrobiony z pleksy tak by i kapłan i penitent byli od siebie odgrodzeni. Jest piękna pogoda, ale mimo to można przyjść dodatkowo w maseczce. Zapraszamy od jutra aż do końca kwarantanny. Zresztą o tym będziemy informować.

Księża poprosili o udostępnianie infomacji, więc udostępniamy. - Przypominamy jednakowoż, że oprócz tego spowiedź codziennie w kaplicy od 15.00 do 16.00, a także antywirusowy spacer miłosierdzia codziennie o 21.00. Oprócz tego można umówić się na telefon komórkowy, który znajdziecie na stronie parafii. Zapraszamy na transmisję z facebooka parafialnego a także na rekolekcje na kanale "mleć na żarnach" Bądźcie zdrowi na duszy i ciele. Kochamy was. 

I jeszcze wyjaśnienia księdza Kamila Jakubowskiego. - Wiemy, że jest kwarantanna i absolutnie się zgadzamy: zostań w domu!!! I uwaga nikt nikogo tu nie namawia to wychodzenia masowo na relaks na łące przy parkingu! Siedźcie w domu. Ten konfesjonal stanął tam z prostego ważnego powodu. Żeby możliwie najlepiej zabezpieczyć przed wirusem tych, którzy pragną, co trzeba zrozumieć spowiedzi. Np przed pogrzebem. Ja rozumiem, że wychodzimy w ważnych sprawach apteka, stacja benzynowa nie wiem co jeszcze. I jak tam byliście to zwrócicie uwagę że zadbali tam o zabezpieczenia przez powieszenie np. pleksi. To samo jest tutaj. Nikogo nie namawiamy by przychodził(choć to trudne) ale rozumiemy sytuację, są transmisję online etc. I prosimy usilnie. Korzystajcie z nich! Natomiast nie mogę i nie chce nikomu odmawiać sakramentu pokuty (patrz zalecenia Episkopatu, Pasterza a nawet rządu w sensie że 5 osób) dlatego chcemy zrobić wszystko żeby możliwie najbardziej to zabezpieczyć. Ten konfesjonal stoi tam nie po to żeby się opalać, ale po to żeby osoba, która pragnie spowiedzi podjechała autem na parking wysiadła bez dotykania klamek, barierek, drzwi, gablot i innych osób stojących w kościele, wyspowiadała się i poszła uzdrowiona na duchu! Bez dmuchania, chuchania na innych etc. Co zdarza się w kościele. Ten konfesjonal jest z trzech stron otoczony grubą pleksa. I penitent i ksiądz siedzą otoczeni z trzech stron pleksa. Widc między księdzem a penitentem nawet podwójna. Jest tam zrobionych kilka raptem małych dziurek, żeby coś było słychać które po każdej godzinie są nakrywane nowym kawałkiem strecza przez nas osobiście. Więc no.. wiemy co oznacza kwarantanna i tyle. Mówię wam najbezpieczniejszy konfesjonał świata! 

Fot. Parafia św. M. Kolbe w Koninie 

  • Przy jednej z konińskich parafii działa "antywirusowy konfesjonał"

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:antywirusowy konfesjonał,   parafia M. Kolbe,   parafia Konin,   koronawirus,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Brawo dla ks. Bogusia i ks.Kamila.... Tak trzymać 🤗🤗🤗
Dodano: 28.03.2020 15:03    Przez: ~parafianin

KOMENTARZE

Sami się wyspowiadajcie.
Dodano: 28.03.2020 13:59    Przez: ~konin
avatar W związku z tym zwiększyła się aktywność antysemitów i antyklerykałów na lm.pl. ~konin, zx, Grzech Walerian, X. Kogoś pominąłem? Jak uważacie wymienieni, to jest temat dla was? Można nie wierzyć, ale żeby zaraz być wrogiem całego religijnego społeczeństwa i ich wartości? Nawet się z tym nie kryjecie, jak komuniści.
Dodano: 28.03.2020 18:22    Przez: Józef Bąk
Brawo dla ks. Bogusia i ks.Kamila.... Tak trzymać 🤗🤗🤗
Dodano: 28.03.2020 15:03    Przez: ~parafianin
avatar za co mają się trzymać ?
Dodano: 28.03.2020 16:19    Przez: zx
Chłopaki tworzą zgraną parę i świetnie się bawią.
Dodano: 28.03.2020 17:29    Przez: Grzech Walerian
A co z rozliczeniem księży z pedofilii???? Co zaczyna kaski brakować??????
Dodano: 28.03.2020 16:16    Przez: X
Przyczołgaj się synu z donosem na siebie,że byłeś niegrzeczny.Pan cię skarci,ale miłosiernie.
Dodano: 28.03.2020 17:23    Przez: Grzech Walerian
To już bardzo dawno temu ksiądz zrobił ci krzywdę.Dlaczego ty tak nienawidzisz ludzi?
Dodano: 29.03.2020 16:28    Przez: Tadzio PLum
Nie no śmieszne to sorry wymyślcie coś bardziej wiarygodnego a tacki nie ma obok jak u rydzyka spowiadanie online za kasę prosto z bogiem na łączach
Dodano: 28.03.2020 18:35    Przez: paweł jeckson
Czy oni nie mają nic do roboty. Pozdrawiam.
Dodano: 28.03.2020 19:29    Przez: cieslak
Bardzo fajna inicjatywa. Pozdrawiam
Dodano: 08.04.2020 22:47    Przez: Patrycja

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.