Dzisiaj jest środa 2 grudnia 2020, imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17012) SPORT FORUM FIRMY (5548) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-2 / -3oC
Jutropogoda
-1 / 0oC
Pojutrzepogoda
3 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Spłonął autobus PKS. Strażacy gasili też samochód ... (5)Rozwinął skrzydła. Uczestnik projektu został pilot ... (1)

Licheń. Krzysztof Penderecki skomponował hejnał dla bazyliki

Dodano: 29.03.2020 11:34

Krzysztof Penderecki skomponował hejnał dla licheńskiej bazyliki. Brzmi przy odsłanianiu i zasłanianiu Cudownego Obrazu Matki Bożej Licheńskiej.

- Ze smutkiem przyjęliśmy dziś informację o śmierci Krzysztofa Pendereckiego. Wybitny kompozytor odszedł do Domu Pana w niedzielę nad ranem w Krakowie w wieku 86 lat – napisali księża marianie, gospodarze licheńskiego sanktuarium. - Krzysztof Penderecki skomponował hejnał, który słyszymy, gdy Cudowny Obraz Matki Bożej Licheńskiej jest odsłaniany i zasłaniany w bazylice. Po raz pierwszy utwór został zaprezentowany 2 lipca 2006 r. podczas uroczystości przeniesienia Obrazu z kościoła parafialnego pw. św. Doroty do bazyliki Najświętszej Maryi Panny Licheńśkiej

Hejnał trwający 2 min. 32 s. jest darem złożonym przez kompozytora licheńskiemu sanktuarium. Został nagrany przez grupę instrumentów dętych Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach w katowickiej sali koncertowej im. Grzegorza Fitelberga. Nad wszystkim czuwał sam Mistrz.

  • Licheń. Krzysztof Penderecki skomponował hejnał dla bazyliki

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Licheń,   sanktuarium,   hejnał,   cudowny obraz,   Krzysztof Penderecki,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Wybitny kompozytor, bardzo smutna informacja. Pokój jego duszy.
Dodano: 29.03.2020 13:16    Przez: R

KOMENTARZE

Wybitny kompozytor, bardzo smutna informacja. Pokój jego duszy.
Dodano: 29.03.2020 13:16    Przez: R
avatar Kiedy odchodzącym minutą ciszy oddamy hołd, to może trwać wieczność. Teraz niczego więcej nie pragnę, niż tego, że się mylę. Wszystko zależy od nas i nadszedł czas, kiedy jesteśmy „panami” nie tylko swojego życia.
Dodano: 29.03.2020 13:41    Przez: Józef Bąk

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.