Dzisiaj jest środa 2 grudnia 2020, imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17000) SPORT FORUM FIRMY (5548) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-2 / -3oC
Jutropogoda
-1 / 0oC
Pojutrzepogoda
3 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Spłonął autobus PKS. Strażacy gasili też samochód ... (5)Rozwinął skrzydła. Uczestnik projektu został pilot ... (1)

Prezydent odwołał się od decyzji o zamknięciu straganów i kramów

Dodano: 30.03.2020 15:59
Źródło: LM.pl

Prezydent Piotr Korytkowski nie zgadza się z decyzją konińskiego sanepidu o zamknięciu miejsc handlu pod gołym niebem.

Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Koninie wydał nakaz zamknięcia z dniem 28 marca, wszystkich miejsc sprzedaży z punktów otwartych (stragany, kramy na wolnej przestrzeni) zlokalizowanych na targowisku miejskim przy ul. 11 Listopada oraz na Zieleniaku przy ul. Chopina. W obu tych miejscach, zdaniem prezydenta Konina jest możliwość stosowania wymagań i zasad określonych przez Głównego Inspektora Sanitarnego.

- Zarządca targowiska, PGKiM sp. z o.o., dba o porządek. Teren jest regularnie sprzątany, toalety są częściej myte i dezynfekowane, wprowadzono informacje o odstępach między klientami. Chcę zaznaczyć, że nakaz zamknięcia uderza nie tylko w kilkudziesięciu kupców, dla których często to jedyne źródło utrzymania, ale również w klientów, którzy w tych punktach mogli kupić świeże produkty żywnościowe – informuje Piotr Korytkowski.

Ponadto prezydent przesłał do Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski wypracowane w Koninie propozycje do pakietu kompensacyjnego dla jednostek samorządu terytorialnego.

- Ujęliśmy tam m.in. zapisy dotyczące prawa zamówień publicznych, wsparcia dla transportu publicznego w postaci dofinansowań do wozokilometra dla przewoźników lokalnych na czas epidemii, pomocy finansowej dla podmiotów prowadzących niepubliczne żłobki, rozwiązanie ułatwiające pracę organizacji pozarządowych realizujących zadania w zakresie opieki nad seniorami i osobami z niepełnosprawnościami - system tzw. małych grantów w wysokości od 200 do 300 tys. zł rocznie – podkreśla Piotr Korytkowski.

Decyzją prezydenta do Biura Obsługi Interesanta, Wydziału Komunikacji i Urzędu Stanu Cywilnego wstawione zostały oczyszczacze powietrza, których zadaniem jest usuwanie z powietrza drobin i cząstek będących źródłem różnego rodzaju zanieczyszczeń.

fot. archiwum

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Tak jest. Nareście coś mądrego.😊
Dodano: 30.03.2020 16:19    Przez: ~mieszkaniec.
Dobra decyzja. Zamykać to można ale markety gdzie ludzi jak na tarle
Dodano: 30.03.2020 19:23    Przez: przemol
musiała fala hejtu się wylać , żeby podjąć odpowiednią decyzję . Fakt jest że niektórzy sprzedający są brudasami , trzeba ich omijać szerokim łukiem to zaczną myśleć i może będą dbać o klienta pod względem higieny .
Dodano: 30.03.2020 19:19    Przez: ~Edek

KOMENTARZE

Tak jest. Nareście coś mądrego.😊
Dodano: 30.03.2020 16:19    Przez: ~mieszkaniec.
Nie-"nareście",tylko "wreście".
Dodano: 30.03.2020 19:57    Przez: Grzech Walerian
Nie wreście tylko na tydzień, może 10 dni. Po weekendzie zamkną pół Polski bo zachorowań będzie 1000 czy 1500 dziennie. Aczkolwiek po co zamykać bazar jak Castorama otwarta. Martwi mnie tylko jedno i wróżę zamykanie wszystkiego. Dziś Donald Trump pochwalił się, że bez jego działań zmarło by od 2 do 2,5 miliona amerykanów a jak teraz umrze "tylko" 100 000 czy 200 000 to będzie dobry wynik i dzieło świetnej pracy lekarzy. .... Oni się już szykują na 100 - 200 tysięcy ofiar. USA to ma rozmach.
Dodano: 30.03.2020 23:37    Przez: Marcin Swoinski
Takiego Prezydenta chcemy.Wspieramy !!!
Dodano: 30.03.2020 18:33    Przez: Tadzio PLum
musiała fala hejtu się wylać , żeby podjąć odpowiednią decyzję . Fakt jest że niektórzy sprzedający są brudasami , trzeba ich omijać szerokim łukiem to zaczną myśleć i może będą dbać o klienta pod względem higieny .
Dodano: 30.03.2020 19:19    Przez: ~Edek
Dobra decyzja. Zamykać to można ale markety gdzie ludzi jak na tarle
Dodano: 30.03.2020 19:23    Przez: przemol
Po targowisku to podobno biegała często ta osoba z Wyzwolenia która jest zarażona. Jak ktoś często tam robi zakupy to gratuluje, możecie sobie usiąść i czekać bo wielu z was jest zarażonych.
Dodano: 30.03.2020 20:30    Przez: Glos
prezydent nie przeze mnie wybrany ale cos pożytecznego zrobił brawo
Dodano: 30.03.2020 20:43    Przez: ~red
BRAWO!!! PANIE PREZYDENCIE
Dodano: 30.03.2020 21:14    Przez: ~EM

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.