Dzisiaj jest niedziela 31 maja 2020, imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17995) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (17) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 11oC
Jutropogoda
17 / 9oC
Pojutrzepogoda
17 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Znamy dokładną datę powrotu Igora Jakubowskiego na ... (0)Pogoda według Kazimierza Gmerka. Wyjątkowo zimny m ...

Konin. Szpital prosi o wsparcie. Potrzebne środki ochrony osobistej

Dodano: 1.04.2020 14:31
Źródło: LM.pl

Koniński szpital apeluje o wsparcie. Potrzebne są środki ochrony osobistej oraz pieniądze potrzebne do ich zakupu dla personelu medycznego.

Rękawiczki, maski, ubrania ochronne, czepki, ochraniacze na buty i termometry bezdotykowe. To teraz jest najbardziej potrzebne Wojewódzkiemu Szpitalowi Zespolonemu w Koninie. Jak podkreśla w swoim apelu dyrekcja lecznicy, zasoby ochrony osobistej personelu topnieją z dnia na dzień.

- Zwracamy się z prośbą o pomoc – czytamy w komunikacie. - Zebrane środki finansowe pragniemy przeznaczyć na ochronę personelu medycznego, który bezpośrednio jest zaangażowany w opiekę nad pacjentami. W tym szczególnym czasie dla nas wszystkich liczy się każda pomoc. Dziękujemy za każdy tekst.

Pieniądze można wpłacać na konto szpitala: PKO BP SA III RCK w Poznaniu, numer 74 1020 4027 0000 1202 1312 6398 z dopiskiem „COVID-19”.

  • Konin. Szpital prosi o wsparcie. Potrzebne środki ochrony osobistej

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

lekarze po 140zł za godzinę pracy bo inaczej strajk albo zwolnienia masowe, a szpital prosi o wsparcie... kogo ludzi którzy zarabiają 1/10 tego co lekarz za godzinę, i jeszcze traktowany jesteś na SOR jak nie powiem co. Na wszystko rząd ma , na 500+, 13 dla emerytów a na pomoc szpitalą nie ma... niech dadzą pieniądze które przeznaczyli na TVP albo nagrody dla ministerstwa np. rolnictwa. 21 wiek a w kraju podstawowego wyposarzenia w szpitalach btakije.... PARANOJA
Dodano: 1.04.2020 16:42    Przez: ~mieszkaniec
No ale jak to ?! w TVP mowili ze wszystkie szpitale sa przygotowane
Dodano: 1.04.2020 15:57    Przez: jo
Konin zawsze na szarym końcu . kto ma o to zadbać ? chyba nie lekarze . gdzie mają menadżera schował się . ?
Dodano: 1.04.2020 16:13    Przez: ~Ola
Na twoim mitycznym zachodzie, czyli w Hiszpanii, Włoszech, Francji, UK, Belgii, Holandii są przygotowani...Nie ma szpitala, któremu w końcu zapasy by się nie skończyły.
Dodano: 1.04.2020 16:08    Przez: sss sss
To co teraz z nami będzie?
Dodano: 1.04.2020 22:09    Przez: ~Tatko

KOMENTARZE

No ale jak to ?! w TVP mowili ze wszystkie szpitale sa przygotowane
Dodano: 01.04.2020 15:57    Przez: jo
Na twoim mitycznym zachodzie, czyli w Hiszpanii, Włoszech, Francji, UK, Belgii, Holandii są przygotowani...Nie ma szpitala, któremu w końcu zapasy by się nie skończyły.
Dodano: 01.04.2020 16:08    Przez: sss sss
Konin zawsze na szarym końcu . kto ma o to zadbać ? chyba nie lekarze . gdzie mają menadżera schował się . ?
Dodano: 01.04.2020 16:13    Przez: ~Ola
Przyznasz, że dziwny to apel. Już się środki kończą w tym rękawiczki a na razie tam jest kilkanaście osób podejrzanych o zakażenie wirusem. Te środki im się zużywają na innych oddziałach jako zabezpieczenie a nie na oddziale zakaźnym. To faktycznie może Wam brakować środków i polecam dzwonić do Korytkowskiego. Wystarczy na początek 2 mln z KBO. Do tego teraz jak My jesteśmy szkołą i nauczycielami to postojowe w 40% zrobić nauczycielom i o tyle obniżyć pensje. Kolejne miliony oszczędności co miesiąc się znajdą. Co miesiąc. Tu nie chodzi o brak kasy, ale priorytety. Kasa jest, ale jak ktoś płaci danej grupie zawodowej za wolne od pracy a innej nie dają na środki ochrony życia to .... tylko kwestia priorytetów. Ja nie widzę konieczności płacenia 100% pensji wf-iście, plastykowi, pedagogowi, sekretarce ze szkoły jak w szpitalu są braki.
Dodano: 02.04.2020 09:01    Przez: Marcin Swoinski
sss sss. to w Koninie szybko się skończyły .
Dodano: 01.04.2020 16:15    Przez: ~Ola
lekarze po 140zł za godzinę pracy bo inaczej strajk albo zwolnienia masowe, a szpital prosi o wsparcie... kogo ludzi którzy zarabiają 1/10 tego co lekarz za godzinę, i jeszcze traktowany jesteś na SOR jak nie powiem co. Na wszystko rząd ma , na 500+, 13 dla emerytów a na pomoc szpitalą nie ma... niech dadzą pieniądze które przeznaczyli na TVP albo nagrody dla ministerstwa np. rolnictwa. 21 wiek a w kraju podstawowego wyposarzenia w szpitalach btakije.... PARANOJA
Dodano: 01.04.2020 16:42    Przez: ~mieszkaniec
nie chciało się nosić teczki to noś na budowie woreczki
Dodano: 01.04.2020 19:38    Przez: _k***siarz_
Nie znam bardziej pazernych ludzi na kasę od żydów i lekarzy. Może niech PO odda 250 miliardów skradzionych z VAT to się wybuduje i 40 nowych szpitali.
Dodano: 01.04.2020 23:24    Przez: Glos
To co teraz z nami będzie?
Dodano: 01.04.2020 22:09    Przez: ~Tatko
To już nie są żarty.Nasi kochani rządzący przehulali forsę.Walka dopiero się zacznie.Kluczowe są RESPIRATORY i wyspecjalizowana kadra do obsługi tych urządzeń.Siłą koronawirusa polega na ilości zarażonych.Jeżeli zachoruje milion a 5 procent będzie wymagało respiratorów...to jest jakieś 50 tysięcy!!! Na rozliczenia przyjdzie jeszcze czas.Teraz to najważniejsze,żeby uważać i pomagać tym na pierwsze linii.Włochy i Hiszpania...przeludnione oddziały,brak respiratorów i duszący się ludzie,którzy umierają bo nie mają wsparcia w walce z chorobą.Mogliby żyć,ale brakło dla nich aparatury.To jest straszne i bardzo realne również u nas .Dlatego wspierajmy służbę zdrowia i sami stosujmy wszelkie możliwe środki zapobiegawcze.Jak to cholerstwo się u nas rozniesie to ludzie będą konać...zdychać w domach,bo nikt im nie pomoże!!!
Dodano: 03.04.2020 00:20    Przez: Rafał Kasper