Dzisiaj jest piątek 5 czerwca 2020, imieniny: Waltera, Bonifacego, Dobromira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18572) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (26) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 12oC
Jutropogoda
16 / 14oC
Pojutrzepogoda
16 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Byli najlepsi w Wielkopolsce, w CLJ nie zagrają. N ... (0)W Koninie żegnają Małoletniaka i długoletniego prz ... (0)

Piąty przypadek zakażenia. Kobieta z powiatu konińskiego

Dodano: 6.04.2020 10:20
Źródło: LM.pl

78-letnia kobieta z powiatu konińskiego to piąty potwierdzony przypadek zarażenia SARS-COV-2 w powiecie konińskim i mieście Konin. Pacjentka przewieziona została do szpitala w Poznaniu.

W porannym komunikacie wojewoda wielkopolski potwierdził dwanaście nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Wielkopolsce. Wśród nich jest osoba z powiatu konińskiego. To 78-letnia kobieta. Pacjentka obecnie hospitalizowana jest w szpitalu przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu.

To piąty przypadek zakażenia w powiecie konińskim i mieście Konin, szósty w regionie wschodniej Wielkopolski (jedna osoba zdiagnozowana została w powiecie tureckim). Łącznie do tej pory w naszym województwie odnotowano 287 przypadków, piętnaście osób zmarło.

Nowe przypadki w Wielkopolsce:
- 48-letni mężczyzna z powiatu pilskiego
- 38-letni mężczyzna z powiatu poznańskiego
- 82-letnia kobieta z powiatu gostyńskiego
- 59-letni mężczyzna z powiatu gostyńskiego
- 30-letni mężczyzna z powiatu poznańskiego
- 27-letni mężczyzna z powiatu gnieźnieńskiego
- 78-letnia kobieta z powiatu konińskiego
- chłopiec z powiatu złotowskiego
- 47-letnia kobieta z powiatu kaliskiego
- 50-letnia kobieta z powiatu krotoszyńskiego
- chłopiec z powiatu kaliskiego.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Zarażona w szpitalu i hospitalizowana w szpitalu. Szpitale, przychodnie, posterunki policji, omijać szerokim łukiem, to są miejsca, ogniska zarazy. Na 500 przypadków dziennie, 350 to zakażenia szpitalne i okołoszpitalne powstająca w placówkach państwowych.
Dodano: 6.04.2020 10:49    Przez: gembird12
Omijając ich na ulicach nawet nie pozwólcie żeby ktoś się do wąż zbliżył, np Policjat, mają najwięcej wirusów..
Dodano: 6.04.2020 10:58    Przez: ~Konin
zamiast się izolować to imprezki sobie robią, masakra jacy ludzie są głupi. Może nie do wszystkich dotarło co się dzieje...
Dodano: 6.04.2020 12:12    Przez: Ropuch
ludzie opamiętajcie się , siedźcie w domu ,skąd tyłu zarażonych w głowie się nie mieści taka nieodpowiedzialność
Dodano: 6.04.2020 11:04    Przez: ~gabi
Hor....człowieku błyskawicznie to ci się wszy na jajach rozprzestrzenią. Koronawirus jest grupa o ostrzejszych objawach . Choruje na niego tak mało osób że w zestawieniu z jakąkolwiek choroba nie istnieje ale jest medialny. Konin ma 75 tys ludzi a choruje 5 !!!!! Osób . Zobacz kretynie ile ludzi cierpi z tego powodu że ktoś zrobil z tego medialna rzecz. W USA od października zmarło na grypę 30 tys ludzi. W POLSCE tylko w lutym na grypę zachorowało 200 tys ludzi a w ostatnim tygodniu lutego zmarło 15 osób . Zastanów się baranie co ci zabierze klientów kasę chleb i ch.j wie co jeszcze zamiast patrzeć na Włochy w których choruje 117 tys ludzi czyli 10 % ludności Mediolanu ....gdzie skala i ... rozum???!!
Dodano: 6.04.2020 21:43    Przez: Andrzej

KOMENTARZE

Zarażona w szpitalu i hospitalizowana w szpitalu. Szpitale, przychodnie, posterunki policji, omijać szerokim łukiem, to są miejsca, ogniska zarazy. Na 500 przypadków dziennie, 350 to zakażenia szpitalne i okołoszpitalne powstająca w placówkach państwowych.
Dodano: 06.04.2020 10:49    Przez: gembird12
czytaj uważnie , zarażona w szpitalu? , gdzie jest napisanie?
Dodano: 06.04.2020 11:06    Przez: ~gabi
Omijając ich na ulicach nawet nie pozwólcie żeby ktoś się do wąż zbliżył, np Policjat, mają najwięcej wirusów..
Dodano: 06.04.2020 10:58    Przez: ~Konin
ludzie opamiętajcie się , siedźcie w domu ,skąd tyłu zarażonych w głowie się nie mieści taka nieodpowiedzialność
Dodano: 06.04.2020 11:04    Przez: ~gabi
zamiast się izolować to imprezki sobie robią, masakra jacy ludzie są głupi. Może nie do wszystkich dotarło co się dzieje...
Dodano: 06.04.2020 12:12    Przez: Ropuch
ten kraj świat jest chory !!! w polsce choruje 0,01% ludzi a umiera cały kraj !!! nagle nikt nie choruje na raka zawały serca choroby wieńcowe etc ....są tylko chorzy na ten śmieszny koronawirus !!! jesteście jak barany którym można wmówić wszystko ...niemal nikt z was nigdy nie spotka takiego chorego ale na pewno każdy będzie cierpiał z powodu pracy i zarobków ....nie macie pojęcia czym jest pandemia która mogłaby zabić miliony !!! na całym cholernym świecie chorukje zaledwie niecałe 1,5 mln ludzi!!!!! to jest POJ....E!!!! wy wszyscy którzy zostajecie w domu szyjecie maseczki tanczycie na balkonach trzymacie się za ręce jesteście POJ...I!!!!!!!!
Dodano: 06.04.2020 16:04    Przez: taker
A co, marzy ci się taka sama sytuacja jak we Włoszech czy Hiszpanii? Jesteś grabarzem albo sprzedajesz trumny i liczyłeś na "większy ruch w interesie"? Na tego wirusa póki co nie ma szczepionki, a doświadczenia innych pokazują, że wirus rozprzestrzenia się błyskawicznie. Do czasu znalezienia skutecznej szczepionki, przebywanie w izolacji jest jak na razie jedynym skutecznym sposobem, żeby nie zarazić siebie i bliskich. Do nas jeszcze nie dotarł szczyt zachorowań, ale chętnie przeczytam co napiszesz za kilka tygodni czy miesięcy.
Dodano: 06.04.2020 19:38    Przez: Hor. Bez
Hor....człowieku błyskawicznie to ci się wszy na jajach rozprzestrzenią. Koronawirus jest grupa o ostrzejszych objawach . Choruje na niego tak mało osób że w zestawieniu z jakąkolwiek choroba nie istnieje ale jest medialny. Konin ma 75 tys ludzi a choruje 5 !!!!! Osób . Zobacz kretynie ile ludzi cierpi z tego powodu że ktoś zrobil z tego medialna rzecz. W USA od października zmarło na grypę 30 tys ludzi. W POLSCE tylko w lutym na grypę zachorowało 200 tys ludzi a w ostatnim tygodniu lutego zmarło 15 osób . Zastanów się baranie co ci zabierze klientów kasę chleb i ch.j wie co jeszcze zamiast patrzeć na Włochy w których choruje 117 tys ludzi czyli 10 % ludności Mediolanu ....gdzie skala i ... rozum???!!
Dodano: 06.04.2020 21:43    Przez: Andrzej