Dzisiaj jest niedziela 18 kwietnia 2021, imieniny: Apoloniusza, Bogusławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17781) SPORT FORUM FIRMY (5593) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 8oC
Jutropogoda
12 / 6oC
Pojutrzepogoda
11 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (6)Konin. Zbiórka pieniędzy na środki ochrony osobist ... (5)

Nie odbierał telefonu od policji, zapłaci pięć tysięcy złotych kary

Dodano: 6.04.2020 16:18
Źródło: LM.pl

34-latek z Konina to pierwszy mieszkaniec naszego miasta ukarany przez sanepid za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny. Za nieodbieranie połączeń i nie otwieranie drzwi policjantom otrzymał pięć tysięcy złotych kary.

34-letni koninianin w czasie odbywania kwarantanny nie nawiązywał kontaktu z próbującymi kontrolować go funkcjonariuszami. Pomimo wielu prób nie odbierał od nich telefonu, ani nie otwierał drzwi. - Każda następna próba nawiązania z nim kontaktu kończyła się przerwaniem przez niego połączenia, a ostatecznie wyłączeniem telefonu - informuje Sebastian Wiśniewski, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Koninie.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie postanowił więc o nałożeniu kary na mężczyznę. 34-latek będzie musiał zapłacić pięć tysięcy złotych. To najniższa kara finansowa, którą może nałożyć sanepid za złamanie zasad kwarantanny. Maksymalnie osoba łamiąca przepisy może zapłacić nawet 30 tys. zł. 34-latek to pierwszy mieszkaniec Konina ukarany w ten sposób.

- Mamy nadzieję, że jest to przykład dla innych, by nie łamali zasad kwarantanny, dzięki czemu pomoże im to uniknąć bardzo wysokich finansowo kar - ocenia Sebastian Wiśniewski. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

I bardzo dobrze tylko ...... ps.jeden mandat......???????Powinno być dużo więcej i dużo częściej Dla tych pysków ...roznoszących
Dodano: 6.04.2020 18:22    Przez: Stefan
tylko po kieszeni,inaczej nie można
Dodano: 6.04.2020 17:06    Przez: ~andi

KOMENTARZE

tylko po kieszeni,inaczej nie można
Dodano: 06.04.2020 17:06    Przez: ~andi
avatar Przypominam. Nadszedł czas zadośćuczynienia. Wszyscy, którzy w obliczu zagrożenia coronavirusem nie potrafili sobie odmówić wycieczek, wypoczynku poza granicami Polski i sprowadzili na nas zagrożenie, winni poczuć się do poniesienia kosztów leczenia swych ofiar i siebie. To oni zdezorganizowali system ochrony zdrowia, pozbawiając szans na przeżycie pacjentów onkologicznych, osoby przewlekle chore, starsze i niepełnosprawne pozbawione odporności. Stać ich było na wyprawy po śmierć dla nas, to niech poniosą koszty tragicznych następstw.
Dodano: 06.04.2020 23:11    Przez: Józef Bąk
Wszystkie te mandaty zostaną podważone, ludzie to taka forma nacisku, te artykuły to taki codzienny bat na dupska obywateli, trzymanie za mordę, aby czuli respekt i strach przed władzą, tam działa sztab psychologów i wymyślają jakimi zakazami ludzi wystraszyć i zatrzymać w domu, pogoda piękna trzeba cieszyć się i korzystać ze świeżego powietrza.
Dodano: 06.04.2020 17:54    Przez: gembird12
I bardzo dobrze tylko ...... ps.jeden mandat......???????Powinno być dużo więcej i dużo częściej Dla tych pysków ...roznoszących
Dodano: 06.04.2020 18:22    Przez: Stefan
Zapraszamy do koła lub slesina barany tu nie karaja jak w koninie. Jednym słowem ****c was wszystkich??? Odp a cię potniemy..
Dodano: 06.04.2020 22:34    Przez: ~kolo wyspa
bardzo dobrze.popieram.
Dodano: 06.04.2020 21:25    Przez: ~ewka
to piszemy o takich bzdurach Zobaczcie jak się pali las w brzeźnie, gdzie ty macie nasrane w głowie. Kto podpala lasy jpr gdzie przyroda z bezezna słychać syreny w gminie kramsk. Nawet
Dodano: 06.04.2020 22:36    Przez: ~płonie
A udowodnili ze nie byl w domU na podstawie braku lacznosci telefonicznej czy po zapachu drzwi? Czy teź, albo zlapali go gdzies ? Jesli nie to , slusznie nic nie musi placic bo to nie stan wojenny , a policyja wykonywala swoja prace , nieudolnie zeszta sienie dziwine ze nie otwieral i nie odbieral , jemu ktos w pracy pomaga? Moze przyszli przebierance go zastrzelic jak chlopaka niedawno u Nas ? Moze boi sie stac w oknie bo za wysoko itd itp hehe
Dodano: 08.04.2020 05:45    Przez: janek kutos
Nikt nic nie wie, niczego nie widzial ale portal i ,, słuzby ,, podniesli sobie fejm ,jest czlowiek - jest kara, typowe .d uwaga dziennikarstwo wiejskie ma newsa a policja pracuje . Nowość jakas, dotad tylko bila dzieci na komendzie , jadla hotdogi a z nieróbstwa czasami strzelała
Dodano: 08.04.2020 05:54    Przez: janek kutos

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.