Dzisiaj jest piątek 5 czerwca 2020, imieniny: Waltera, Bonifacego, Dobromira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18652) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (26) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 12oC
Jutropogoda
16 / 14oC
Pojutrzepogoda
16 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Byli najlepsi w Wielkopolsce, w CLJ nie zagrają. N ... (0)W Koninie żegnają Małoletniaka i długoletniego prz ... (0)

Szkoła w Modle Królewskiej też przygotowała "Kartki dla medyka"

Dodano: 7.04.2020 11:08

Aktualna sytuacja zobligowała nauczycieli do sięgnięcia po narzędzia do pracy zdalnej. W Szkole Podstawowej w Modle Królewskiej (gmina Stare Miasto) przeniesiono naukę z "ławki szkolnej" do internetu.

 Dzięki dobremu rozeznaniu wychowawców klas w sytuacji domowej uczniów,  technika nauczania została dostosowana do możliwości każdej rodziny. Nauczyciele stworzyli  grupy przedmiotowe całych klas, dzięki czemu możliwy jest przepływ informacji oraz dyskusje, a za pomocą poczty przesyłają też linki z ciekawymi materiałami edukacyjnymi. które mają na celu rozbudzić ciekawość uczniów. 

 W tym nietypowym dla wszystkich czasie ważne jest również wsparcie duchowe udzielane w rozmowach telefonicznych uczniom i rodzicom przez wychowawców i  aktywnie działającego pedagoga i psychologa szkolnego.

Nauczyciele zachęcają uczniów do udziału w akcjach społecznych. Wychowankowie szkoły chętnie wzięli udział  między innymi w akcji kolorowych skarpetek z  okazji Dnia Zespołu Downa. W akcję włączyli się  również rodzice i wychowawcy   Nauczyciele zainspirowali uczniów do wzięcia udziału w pięknej akcji "Kartka dla medyka".

 Biblioteka szkolna prowadzi "kącik kulturalny" online przeniesiony z gazetki szkolnej. Teraz w formie linków, zdjęć i informacji zamieszczanych na stronie szkoły.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Stare Miasto Modła Królewska,   szkoła,   kartka dla medyka,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.