Dzisiaj jest piątek 5 czerwca 2020, imieniny: Waltera, Bonifacego, Dobromira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18666) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (26) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 12oC
Jutropogoda
16 / 14oC
Pojutrzepogoda
16 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Byli najlepsi w Wielkopolsce, w CLJ nie zagrają. N ... (0)W Koninie żegnają Małoletniaka i długoletniego prz ... (0)

Grozi nam ekonomiczna zapaść, jeśli sami sobie nie pomożemy

KONIN JEST NASZ

Dodano: 9.04.2020 11:51

Po kilkunastu dniach bez jednego choćby klienta współwłaściciel księgarni MAWI opublikował na facebooku dramatyczny apel o wsparcie ostatniej w Koninie niesieciowej księgarni. Gołym okiem widać, że w równie katastrofalnej sytuacji są setki konińskich przedsiębiorców.

Nie chodzi oczywiście o wspieranie kogokolwiek zbiórkę pieniężną, tylko o dokonywanie zakupów.

- Empik, Merlin i Świat Książki doskonale sobie poradzą bez konińskich czytelników, my nie! – Tłumaczy Jacek Wiśniewski. - Przetrwaliśmy VAT na książki, przetrwaliśmy brak ustawy o cenie okładkowej, niewielka część poradziła sobie jakoś z wywaleniem nas z rynku podręczników szkolnych, ale kilku miesięcy bez klientów nie przetrwamy.

MAWI jest znana konińskim miłośnikom książki od lat. Był czas, że miała na terenie Konina aż sześć księgarń, między innymi najpopularniejszą w naszym mieście „Legistę” przy ulicy Dworcowej. Anonimową osobą nie jest również Jacek Wiśniewski, niegdyś dziennikarz, autor między innymi serii wywiadów z jedną z najbarwniejszych postaci konińskiej palestry, jaką bez wątpienia był Tadeusz Antecki, które wydał później w formie książkowej („Wspomnienia konińskiego adwokata”). Wśród wielu innych pozycji firma księgarska MAWI wydała też na stulecie niepodległości znakomite kompendium wiedzy o tamtym czasie „Niepodległy Konin”, cztery lata wcześniej „Konińskie opowieści” Zygmunta Kowalczykiewicza, a także wspaniały album ze skrupulatnie opisanymi zdjęciami przedwojennego głównie Konina pod tytułem „Stary Konin”.

Jeśli więc ktoś nie ma już co czytać, co wobec zamkniętych bibliotek jest coraz powszechniejsze, księgarnia MAWI zaprasza. Z właścicielami można się kontaktować e-mailowo: mawi@mawi.konin.pl, telefonicznie 63 242 83 78 lub SMS-owo 601 594 285. - Zapraszam też na naszą stronę internetową www.mawi.konin.pl – dodaje Jacek Wiśniewski.

- Tam znajdziecie państwo wszystkie niezbędne informacje i będziecie mogli wybierać z oferty współpracującej z nami krakowskiej hurtowni książek „Ateneum”. Książki wybierajcie w „Ateneum” a zamawiajcie u nas. Cena taka sama a zarobi i hurtownia i księgarnia.

Nie mogę też przy tej okazji nie wspomnieć o siedzibie księgarni MAWI. Otóż od czasów przedwojennych przez dziesiątki lat mieściła się tam restauracja Europa (podczas wojny była to kawiarnia „Wartheland” na zdjęciach archiwalnych).

następna
strona 1/2
  • Grozi nam ekonomiczna zapaść, jeśli sami sobie nie pomożemy
  • Grozi nam ekonomiczna zapaść, jeśli sami sobie nie pomożemy
  • Grozi nam ekonomiczna zapaść, jeśli sami sobie nie pomożemy

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:koronawirus Konin,   MAWI,   Jacek Wiśniewski

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

yaa
Dodano: 09.04.2020 12:21    Przez: ~yas
"Polska w ruinie- dotrzymujemy słowa- pis" sami sobie sfinansujecie koryto plus,może pis wam dodrukuje kasę to asze dzieci będą długo to spłacać ,albo teraz to będzie 50 plus .... buahhhahahhhhhaaaaaaa
Dodano: 09.04.2020 13:44    Przez: xxx

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.