Dzisiaj jest niedziela 31 maja 2020, imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17995) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (17) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 11oC
Jutropogoda
17 / 9oC
Pojutrzepogoda
17 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Znamy dokładną datę powrotu Igora Jakubowskiego na ... (0)Pogoda według Kazimierza Gmerka. Wyjątkowo zimny m ...

Kleczew. Zdalna sesja Rady Miejskiej, na sali tylko przewodniczący

Dodano: 9.04.2020 14:56
Źródło: LM.pl

Pierwszą sesję w czasach epidemii koronawirusa odbyła Rada Miejska w Kleczewie. Na sali był jedynie przewodniczący Maciej Trzewiczyński oraz osoby z obsługi technicznej, radni głosowali i łączyli się zdalnie.

Sesja zwołana została, by przyjąć uchwały niezbędne do dalszej pracy Urzędu Gminy i Miasta w Kleczewie. W sali sesyjnej był jedynie przewodniczący Maciej Trzewiczyński oraz osoby z obsługi technicznej. Czternastu pozostałych radnych, skarbnik Beata Kozikowska oraz zastępca burmistrza Jarosław Bąk połączyli się ze sobą za pomocą komunikatora internetowego, a głosowali zdalnie. Sesja odbywała się bez udziału publiczności, można ją jednak było oglądać w internecie.

- Nikt z nas się pewnie nie spodziewał, że właśnie w takich czasach przyjdzie nam funkcjonować. Bardzo serdecznie chciałbym podziękować wszystkim, którzy w tym bardzo trudnym okresie angażują się w pomoc, służbom medycznym, strażakom z terenu gminy, dziękuję za wszystkie takie inicjatywy, jak pani dyrektor i pracowników biblioteki - mówił podczas sesji przewodniczący Maciej Trzewiczyński. 

Obrady przebiegły w miarę sprawnie, a zdecydowana większość radnych nie miała problemów z odnalezieniem się w nowych warunkach. By uprościć przebieg sesji przewodniczący Maciej Trzewiczyński zrezygnował z tradycyjnego odczytywania treści uchwał oraz odłożył przedstawienie i debatę nad informacją o pracy burmistrza w okresie międzysesyjnym. 

Podczas sesji radni zatwierdzili niezbędne zmiany w budżecie gminy Kleczew oraz Wieloletniej Prognozie Finansowej. To m.in. zwiększenie środków do kwoty 95 tys. zł na zakup i montaż pawilonu gastronomicznego na terenie Parku Rekreacji i Aktywności Fizycznej, do 485 tys. zł na rozbudowę i przebudowę budynku kina w Kleczewie, wprowadzenie do budżetu dotacji dla MGOK na wyposażenie kina Zachęta w wysokości 243 tys. zł (dodatkowe 222 tys. zł gmina pozyskała z dotacji) oraz wprowadzenie wydatków związanych z powstaniem w Kleczewie klubu seniora (środki UE - ponad 184 tys. zł, środki gminy - niemal 70 tys. zł). 

fot. screen z transmisji sesji

  • Kleczew. Zdalna sesja Rady Miejskiej, na sali tylko przewodniczący
  • Kleczew. Zdalna sesja Rady Miejskiej, na sali tylko przewodniczący
  • Kleczew. Zdalna sesja Rady Miejskiej, na sali tylko przewodniczący

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Kleczew,   Rada Miejska,   sesja,   Maciej Trzewiczyński,   koronawirus,   epidemia

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.