Dzisiaj jest sobota 30 maja 2020, imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18022) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (17) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 11oC
Jutropogoda
18 / 11oC
Pojutrzepogoda
17 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Znamy dokładną datę powrotu Igora Jakubowskiego na ... (0)Pogoda według Kazimierza Gmerka. Wyjątkowo zimny m ...

Oddział chorób płuc już działa, personel kolejnych czeka na wyniki

Dodano: 9.04.2020 19:10
Źródło: LM.pl

Jeden z trzech zamkniętych oddziałów konińskiego szpitala wznowił już pracę. Personel dwóch kolejnych czeka na razie na wyniki testów na obecność SARS-COV-2.

Przypomnijmy, na początku tego tygodnia w konińskim szpitalu doszło do zamknięcia łącznie trzech oddziałów - chorób płuc, wewnętrznego i dziecięcego. Na wszystkich trzech znaleźli się bowiem pacjenci, u których zdiagnozowano obecność wirusa SARS-COV-2. Personel i pozostali pacjenci musieli więc zostać odizolowani i również poddani testom na obecność koronawirusa.

Pierwszy z zamkniętych oddziałów, chorób płuc, wznowił już przyjmowanie pacjentów, na razie tylko tych z zagrożeniem życia. Wyniki testów okazały się negatywne, personel i pacjenci nie zostali zakażeni. Od osób z dwóch pozostałych zamkniętych oddziałów pobrano już próbki, czekają teraz na wyniki. 

Czy w przyszłości podobna sytuacja może się powtórzyć? Nie wyklucza tego Piotr Mazur-Czerwiński, zastępca dyrektora ds. lecznictwa. - Możliwa jest sytuacja, gdy kolejny jeden, dwa, pięć oddziałów będzie odgrodzonych od pacjentów i trzeba sobie wtedy dawać radę. To są bardzo stresujące momenty, ale do do tej pory daliśmy radę i trzymajcie kciuki, żebyśmy z takimi kryzysami, tak jak ostatnio o trzeciej w nocy, mimo wszystko dawali sobie radę. Duże słowa podziękowania dla personelu, który pozostał. Zakasali rękawy i starają się w tych trudnych momentach pomóc. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Maseczki niech szacowny prezydent dostarczy po przystępnych cenach dla mieszkaców
Dodano: 9.04.2020 23:37    Przez: ona
Dbaj o siebie i nie ufaj urzędnikom.Zagubili się i nie dbają o interes społeczny.Polecam czytać ustawę i ...tyle masz wolności na ile sam sobie wywalczysz.https://www.infor.pl/akt
Dodano: 9.04.2020 19:41    Przez: Tadzio PLum

KOMENTARZE

Dbaj o siebie i nie ufaj urzędnikom.Zagubili się i nie dbają o interes społeczny.Polecam czytać ustawę i ...tyle masz wolności na ile sam sobie wywalczysz.https://www.infor.pl/akt
Dodano: 09.04.2020 19:41    Przez: Tadzio PLum
Maseczki niech szacowny prezydent dostarczy po przystępnych cenach dla mieszkaców
Dodano: 09.04.2020 23:37    Przez: ona

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.