Dzisiaj jest niedziela 31 maja 2020, imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17993) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (17) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 11oC
Jutropogoda
17 / 9oC
Pojutrzepogoda
17 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Znamy dokładną datę powrotu Igora Jakubowskiego na ... (0)Pogoda według Kazimierza Gmerka. Wyjątkowo zimny m ...

Stop pożarom traw! Konińscy strażacy apelują o ich niewypalanie

Dodano: 10.04.2020 09:13
Źródło: LM.pl

Konińscy strażacy apelują o niewypalanie traw. Od połowy marca doszło już do 124 pożarów traw i 12 pożarów poszycia leśnego.

Mimo ogólnopolskich kampanii społecznych, w tym „Stop pożarom traw!”, ciągle dochodzi do tego typu niebezpiecznych zdarzeń. Jak informuje Sebastian Andrzejewski, rzecznik konińskiej straży pożarnej, od 13 marca do 8 kwietnia odnotowano 124 pożary traw i 12 pożarów poszycia leśnego w Koninie i powiecie konińskim. W większości, prawdopodobną przyczyną ich powstania było podpalenie.

- W obecnym czasie podpalanie traw jest naprawdę ogromną głupotą. Strażacy powinni przede wszystkim skupiać się na przygotowaniach do wzmożonych zachorowań na COVID-19, a zamiast tego muszą poświęcać czas i ludzi oraz zasoby na zajmowanie się gaszeniem pożarów trawy. Warto bowiem pamiętać, że strażak, który będzie zmęczony po akcji gaszenia takiej łąki, być może po chwili będzie wezwany ponownie np. do zabezpieczenia miejsca, gdzie pojawiły się osoby zainfekowane koronawirusem. Ponadto strażacy jadąc do pożaru traw lub poszycia leśnego muszą myśleć nie tylko o sprzęcie gaśniczym, ale również o zabezpieczeniu siebie przeciwko koronawirusowi – podkreśla Sebastian Andrzejewski. - Apelujemy po raz kolejny do mieszkańców miasta Konina i powiatu konińskiego o niewypalanie suchych traw i pozostałości roślinnych, gdyż może to doprowadzić do nieszczęśliwego zdarzenia.

Wypalanie trawy jest w Polsce zabronione. Grozi ono karą do 5 tys. zł, a w przypadku zagrożenia życia lub mienia grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

  • Stop pożarom traw! Konińscy strażacy apelują o ich niewypalanie

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.