Dzisiaj jest niedziela 31 maja 2020, imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18015) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (17) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 11oC
Jutropogoda
17 / 9oC
Pojutrzepogoda
17 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Znamy dokładną datę powrotu Igora Jakubowskiego na ... (0)Pogoda według Kazimierza Gmerka. Wyjątkowo zimny m ...

Konin. Wysoki bilans nieprzestrzegania zakazu przemieszczania się

Dodano: 10.04.2020 09:58
Źródło: LM.pl

Ponad 60 osób z Konina i powiatu konińskiego w ciągu ostatnich kilku dni zostało ukaranych nieprzestrzeganie przepisów związanych z zakazem przemieszczania się.

Zakaz przemieszczania się związany jest ze stanem epidemii i ma zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Chociaż za nieprzestrzeganie przepisów rozporządzenia grożą kary, łamiących je nie brakuje.

- Mimo naszych apeli, próśb, informacji zamieszczanych na stronach, bilans osób nieprzestrzegających obostrzeń jest wciąż wysoki. W tym czasie najważniejsze dla nich są spotkania w gronie przyjaciół i znajomych, spożywanie alkoholu, wyjście do parku, lasu czy nad bulwary. Dla tych osób każdy najmniejszy powód by wyjść poza mury domu, staje się ważniejszy od wspólnej walki z wirusem, a co za tym idzie, walki o nasze życie i zdrowie – informuje Sebastian Wiśniewski, rzecznik konińskiej policji.

Jedną z takich osób jest 29-letni mieszkaniec Konina, który wybrał się na wycieczkę autem i spowodował kolizję z autobusem MZK. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 500 zł, ale nie tylko. Koninianin miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a za jego złamanie grozi mu do 5 lat więzienia.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Dzień dobry. POWTARZAM. Bardzo proszę o wychodzenie z domu tylko w naprawdę przymusowych i koniecznych sytuacjach - nie po to, żeby kupić dwie rzodkiewki lub pojeździć na rowerze. Są ludzie, którzy jeżdżą do sklepów kilka razy dziennie. Są również tacy, którzy jeżdżą do nich codziennie. Warto zaopatrzyć się od razu w większe zakupy i nie narażać innych, w tym też swoich bliskich. Bezsensowne rozmówki oraz spacery kilkuosobowe w tym czasie mogą okazać się tragiczne w skutkach. Dezinformacja odpowiednich służb polegająca na kłamaniu, że z nikim narażonym/zarażonym nie miało się kontaktu powinna być zdecydowanie bardziej karana. Za ignorancję i głupotę ludzką należy karać w tych czasach bezwzględnie. Naprawdę można się powstrzymać przed takimi wycieczkami przez ten trudny czas. Szanujmy się wzajemnie.
Dodano: 10.04.2020 10:20    Przez: ZOSTANwDOMU
Po co codziennie? To jest głupota i ignorancja. Można zarazić siebie, można zarazić kogoś, można zarazić kogoś bliskiego. Jest to nieodpowiedzialne zachowanie. Ciemnota. Pozdrawiam
Dodano: 10.04.2020 10:37    Przez: ZOSTANwDOMU
ja szanuję takie zalecenia i się do nich stosuję. Do rodziny nie wyjeżdżam, żeby nikogo w żaden sposób nie narażać. Szanuję w ten sposób siebie, swoich bliskich, jak i również wszystkich Państwa. Ktoś naprawdę pali w piecu przy takiej temperaturze?
Dodano: 10.04.2020 11:31    Przez: ZOSTANwDOMU
właśnie taka mentalność i zaściankowe podejście ludzi mnie przeraża..."bo nie zostawię kogoś samego w święta".., a co to za różnica czy święta czy nie święta? macie się nie odwiedzać i koniec, jeśli ktoś zostanie sam to dobrze dla niego bo będzie bezpieczny, zacznijcie w końcu myśleć logicznie
Dodano: 10.04.2020 12:00    Przez: anai

KOMENTARZE

Dzień dobry. POWTARZAM. Bardzo proszę o wychodzenie z domu tylko w naprawdę przymusowych i koniecznych sytuacjach - nie po to, żeby kupić dwie rzodkiewki lub pojeździć na rowerze. Są ludzie, którzy jeżdżą do sklepów kilka razy dziennie. Są również tacy, którzy jeżdżą do nich codziennie. Warto zaopatrzyć się od razu w większe zakupy i nie narażać innych, w tym też swoich bliskich. Bezsensowne rozmówki oraz spacery kilkuosobowe w tym czasie mogą okazać się tragiczne w skutkach. Dezinformacja odpowiednich służb polegająca na kłamaniu, że z nikim narażonym/zarażonym nie miało się kontaktu powinna być zdecydowanie bardziej karana. Za ignorancję i głupotę ludzką należy karać w tych czasach bezwzględnie. Naprawdę można się powstrzymać przed takimi wycieczkami przez ten trudny czas. Szanujmy się wzajemnie.
Dodano: 10.04.2020 10:20    Przez: ZOSTANwDOMU
" Są ludzie, którzy jeżdżą do sklepów kilka razy dziennie. Są również tacy, którzy jeżdżą do nich codziennie. Warto zaopatrzyć się od razu w większe zakupy "Sklepy czynne i można do nich chodzić, chyba że kwarantanne ktoś ma... a jak chce świeże to codziennie będzie chodził
Dodano: 10.04.2020 10:25    Przez: Stefan
Po co codziennie? To jest głupota i ignorancja. Można zarazić siebie, można zarazić kogoś, można zarazić kogoś bliskiego. Jest to nieodpowiedzialne zachowanie. Ciemnota. Pozdrawiam
Dodano: 10.04.2020 10:37    Przez: ZOSTANwDOMU
Pisowskie zakazy to w swieta mame mam sama zistawic tak a worek 25kg do pieca to kaczynski przyidzie wrzuci co idiot.
Dodano: 10.04.2020 11:03    Przez: Zdumiony
pisowskie zakazy które PO w latach 2008 wprowadzilo hahaha
Dodano: 10.04.2020 13:42    Przez: ~haha
ja szanuję takie zalecenia i się do nich stosuję. Do rodziny nie wyjeżdżam, żeby nikogo w żaden sposób nie narażać. Szanuję w ten sposób siebie, swoich bliskich, jak i również wszystkich Państwa. Ktoś naprawdę pali w piecu przy takiej temperaturze?
Dodano: 10.04.2020 11:31    Przez: ZOSTANwDOMU
właśnie taka mentalność i zaściankowe podejście ludzi mnie przeraża..."bo nie zostawię kogoś samego w święta".., a co to za różnica czy święta czy nie święta? macie się nie odwiedzać i koniec, jeśli ktoś zostanie sam to dobrze dla niego bo będzie bezpieczny, zacznijcie w końcu myśleć logicznie
Dodano: 10.04.2020 12:00    Przez: anai
Ponoć ma być obowiązek noszenia maseczek???Jeśli tak to proszę miasto o dostarczenie mi za darmo do domu.......pod drzwi i pozostawienie........A nie napędzanie kupna tych szytych z gaci co to się nagle wysypały po 20 zł za sztukę ....A do sklepu zabezpieczony może chodzić kazdy kto nie ma kwarantanny.... niektórych nie stać na duże zapasy i będą co dzień w sklepie ......
Dodano: 10.04.2020 13:56    Przez: Stefan
po co te zakazy, pisdusiom i tak wiele można, jak będą tłumaczyć bezwstydni konińscy pisowscy notable łamanie prawa sekty piwsowskiej w warszawei ? mimo zamkniętego cmentarza kaczyński na cmentarzu . Jak to będzie tłumaczyć konińska sekta pisowska ? bo PO ?
Dodano: 11.04.2020 09:23    Przez: ccc