Dzisiaj jest piątek 5 czerwca 2020, imieniny: Waltera, Bonifacego, Dobromira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18659) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (26) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 12oC
Jutropogoda
16 / 14oC
Pojutrzepogoda
16 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Byli najlepsi w Wielkopolsce, w CLJ nie zagrają. N ... (0)W Koninie żegnają Małoletniaka i długoletniego prz ... (0)

Triduum Paschalne i Wielkanoc. Transmisja z Lichenia na LM.pl

Aktualizacja 11.04.2020 23:58
Źródło: LM.pl

W niemalże pustej licheńskiej bazylice rozpoczęły się uroczystości Triduum Paschalnego. Dzisiejszą drogę krzyżową, a także pozostałe wydarzenia będą transmitowane w mediach społecznościowych i na kanale Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Będzie można w nich uczestniczyć również za pośrednictwem portalu LM.pl.

Niecodzienna atmosfera towarzyszyła uroczystościom, które odbyły się w Wielki Czwartek w licheńskiej bazylice. Eucharystię celebrowało sześciu księży marianów, a w świątyni modliło się pięcioro wiernych. W homilii ks. Bogusław Binda, który przewodniczył mszy świętej, odniósł się do sytuacji związanej z epidemią koronawirusa zaznaczając, że nawet z największego zła Bóg potrafi wynieść wiele dobra.

- Pan Bóg nigdy nie przestaje nas zadziwiać. Tylko On umie sprawić, byśmy w czasie, kiedy musimy być daleko, byli znacznie bliżej. Bliżej Niego, bliżej Chrystusa. U Boga zawsze jest tak, że wraz z nieszczęściem spływa na nas większa łaska. Paradoksalnie przez ten czas, który został nam dany, będziemy jeszcze bardziej w świątyniach, niż byśmy byli. Ufam, że tak jest – mówił ks. Bogusław Binda.

Dzisiaj w Wielki Piątek o godz. 17.00 odbędzie się Droga Krzyżowa, a o godz. 18.00 Liturgia ku czci Męki Pańskiej. W Wielką Sobotę o godz. 20.00 – Liturgia Wigilii Paschalnej, natomiast w Wielkanoc o godz. 6.00 – rezurekcje i o godz. 12.00 – msza święta. We wszystkich tych wydarzeniach można będzie uczestniczyć również poprzez transmisje na portalu LM.pl.

fot. Biuro Prasowe Sanktuarium Maryjnego w Licheniu

  • Triduum Paschalne i Wielkanoc. Transmisja z Lichenia na LM.pl
  • Triduum Paschalne i Wielkanoc. Transmisja z Lichenia na LM.pl
  • Triduum Paschalne i Wielkanoc. Transmisja z Lichenia na LM.pl
  • Triduum Paschalne i Wielkanoc. Transmisja z Lichenia na LM.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

e ty Waluś stul się masz jeszcze matkę to się nią zainteresuj bo ciebie z takim charakterem to na starość nikt kijem nie dotknie . czekasz tylko na artykuły katolickie i plujesz Stań se przed lustrem i po pluj na siebie
Dodano: 10.04.2020 16:47    Przez: ~romek

KOMENTARZE

Pan Bóg zesłał tą chorobę, tego wirusa i tylko on zdecyduje kiedy wirus ustąpi ewentualnie ON pozwoli człowekowi wynaleźć lekarstwo i szczepionkę.
Dodano: 10.04.2020 15:52    Przez: Romek Ress
Na szczęście dla siebie,twój panbucek nie ma tu nic do gadania.
Dodano: 10.04.2020 16:35    Przez: Grzech Walerian
e ty Waluś stul się masz jeszcze matkę to się nią zainteresuj bo ciebie z takim charakterem to na starość nikt kijem nie dotknie . czekasz tylko na artykuły katolickie i plujesz Stań se przed lustrem i po pluj na siebie
Dodano: 10.04.2020 16:47    Przez: ~romek
avatar do Romek Ress Głodnemu chleb na myśli? Musisz być porzuconym albo niechcianym zazdrosnym homoseksualistą i stąd takie skojarzenia. Jeżeli się mylę, to twój partner może być zaniepokojony zerkaniem przez ciebie na innych chłopców. Jesteście w trwałym związku?
Dodano: 12.04.2020 15:46    Przez: Józef Bąk
Biskup Stanisław w XI wieku wskrzesił rycerza Piotra(po pięciu latach od jego śmierci), żeby mu potwierdził zapis wioski.To był dopiero cud!
Dodano: 10.04.2020 17:09    Przez: Grzech Walerian
avatar Grzech Walerian Zawsze tam, gdzie wam nie po drodze macie najwięcej do powiedzenia. Czy osoba niewierząca z natury, musi być przeciwnikiem całego religijnego społeczeństwa i jego wartości? Nienawidzisz nas jak Hitler żydów? Czy jeszcze mocniej?
Dodano: 12.04.2020 15:54    Przez: Józef Bąk
Ksiądz zawsze musi mieć przy boku młodego chłopaka, często nawet dwóch?? Nawet pandemia, nawet groźba wirusa... Pusta bazylika i musi czuć oddech chłopca, nawet metra nie można zachować...
Dodano: 11.04.2020 00:19    Przez: Romek Ress

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.