Dzisiaj jest piątek 10 lipca 2020, imieniny: Amelii, Filipa, Witalisa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17737) SPORT FORUM FIRMY (5508) PRACA (27) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 16oC
Jutropogoda
18 / 12oC
Pojutrzepogoda
18 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Rewitalizacja parku w Turku. To miejsce będzie nie ... (0)Wierzbinek. Pożar przyczepy ze słomą na drodze woj ... (3)

Czują wsparcie mieszkańców. Pomoc dla konińskiego pogotowia

Dodano: 12.04.2020 12:13
Źródło: LM.pl

Pomoc płynie z każdej strony. Mieszkańcy Konina i okolic starają się wspierać pracowników Wielkopolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego, którzy są na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem.

To oni każdego dnia niosą pomoc, narażając się często na zakażenie koronawirusem. Pracują ponad siły dyżurując, by inni mogli spać spokojnie. Nie narzekają. Apelują tylko, żeby ich nie okłamywać. Zatajanie prawdy co do styczności z potencjalnie zakażonym, może kosztować ich kwarantannę i wykluczenie na jakiś czas z pracy. Ratownicy medyczni i dyspozytorzy z Dyspozytorni Medycznej do wykonywania swoich obowiązków w czasie epidemii potrzebują ochrony osobistej. Najpierw ruszyła zbiórka jednorazowych rękawic, maseczek, a także środków dezynfekcyjnych dla pogotowia i szpitala. Mieszkańcy chętnie ruszyli z pomocą.

Prywatne osoby przywoziły potrzebne środki ochrony osobistej, słodkie przekąski, napoje, czy ciepły posiłek. Z dożywianiem ratowników na dyżurach pospieszyły też miejscowe restauracje i pizzerie. Przedsiębiorcy, którzy sami w tym czasie borykają się z problemami finansowymi, postanowili ruszyć z pomocą pracownikom pogotowia. Fabryka zajmująca się do tej pory produkcją materaców, postanowiła uszyć i przekazać pogotowiu 1000 sztuk masek chirurgicznych. Inne firmy przekazywały ich od kilkudziesięciu do kilkuset. Drukarnie, zakłady poligraficzne i szkoły zaczęły drukować przyłbice oraz przejściówki do masek, których przekazały już w sumie ponad 100. Wielkopolskie Centrum Ratownictwa Medycznego w Koninie otrzymuje też sukcesywnie tak potrzebne na co dzień rękawiczki lateksowe, ochraniacze na głowę i buty oraz płyny do dezynfekcji.

- Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowania za każdą cegiełkę, małą i dużą, dołączoną do walki z COVID-19, a zarazem za pomoc abyśmy my sami nie zostali zarażeni – mówi Bartosz Dunaj, ratownik Wielkopolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego w Koninie.

Pomoc cały czas płynie. W ostatnim czasie pracownicy pogotowia otrzymali specjalną kabinę do dezynfekcji, która stanęła przed budynkiem przy ul. Wyszyńskiego.

fot. facebook

  • Czują wsparcie mieszkańców. Pomoc dla konińskiego pogotowia
  • Czują wsparcie mieszkańców. Pomoc dla konińskiego pogotowia
  • Czują wsparcie mieszkańców. Pomoc dla konińskiego pogotowia
  • Czują wsparcie mieszkańców. Pomoc dla konińskiego pogotowia
  • Czują wsparcie mieszkańców. Pomoc dla konińskiego pogotowia

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

W kazdym kraju gdzie wirus zarazy mocno się rozprzestrzenia służba zdrowia ma problemy i niedobory kadrowe oraz sprzetowe. Tylko wspólne wspieranie i solidarność ludzi może spowodować że ten okres przejdziemy łagodniej. Nagłaśniać takie inicjatywy pomocy jak zbiórki pieniędzy, szycie maseczek, drukowanie 3D oraz wspólne pomaganie w tych trudnych czasach jakie mamy.
Dodano: 12.04.2020 13:16    Przez: ~Mieszkaniec
Trzeba było sprywatyzować jak POprzednicy chcieli... Wtedy Polak by zapłacił i mógłby domagać się opieki na najwyższym poziomie, bez żadnej łaski i wspomagania!!!!
Dodano: 12.04.2020 14:11    Przez: Romek Ress

KOMENTARZE

w pisowskim państwie z tektury - obywatele wspierają szpitale, a wielu wcześniej głosowało na pisowski socjal, a teraz nie ma pieniedzy dla ratowania państwa- trza mieć odrobinę rozumu , gdy się liczy na rozdawanie naszych pieniędzy przydało by się choć odrobinę
Dodano: 12.04.2020 12:46    Przez: xxx
Tak, tak. Tylko w pisowskim państwie Służba zdrowia ma problemy??? Tylko dlaczego w bogatych państwach złotem i miodem płynących szpitale nie nadążają z chorymi??? Tylko dlaczego WOŚP działa od kilkudziesięciu lat, a poszczególne rządy i ministrowie zdrowia Owsiaka od dziesięcioleci obarczali obowiązkiem doposażenia oddziałów szpitalnych?? Tak ciężko parzy ciebie socjal, gdzie dziecko czy emeryt dostaje kilkaset złotych, a nie przeszkadzało ci marnotrawienie przez pseudobiznesmenów ogromnych pieniędzy na różne projekty? Biznesmen dostawał dofinansowanie niby na rozwój firmy, tylko po dwóch latach śladu po tych firmach nie ma... Biznesmen dostawał 100 tysięcy na spółdzielnię socjalną, tylko dziś już śladu nie ma, albo nazwa i właściciel zmieniony.. to było ok wtedy.
Dodano: 12.04.2020 14:00    Przez: Romek Ress
Jak peowski "jednoosobowy przedsiębiorca" dostawał to było ok, bo to był wyraz "zaradności" życiowej. Biznesmen musiał niekiedy pogłówkować, zatrudnić kogoś do napisania projektu, potem był dumny z siebie jak to skombinował 20 tys, a po minimalnym okresie zmienił profil firmy, lub skombinował 100 tys na spółdzielnię, by ją zlikwidować.... Biznesmen był dumny z siebie jak dopisywał podatki firmy za rzeczy używane w życiu prywatnym... Wtedy było super!!!!
Dodano: 12.04.2020 14:07    Przez: Romek Ress
dzisiaj jest gorzej ,ale ci nie przeszkadza bo kradniesz z pisem ? za twoje 500 zł ludzie umierają- sprzedawczyki
Dodano: 12.04.2020 15:24    Przez: xxx
avatar Nikomu teraz nie życzę "zachodnich standardów ochrony zdrowia". Oby nigdy mnie "radość" korzystania z nich nie dotknęła. Byłem, widziałem i wiem o czym mówię.
Dodano: 12.04.2020 16:03    Przez: Józef Bąk
avatar "Europejczycy" pewnie tłumacza potrzebujecie?
Dodano: 12.04.2020 22:49    Przez: Józef Bąk
W kazdym kraju gdzie wirus zarazy mocno się rozprzestrzenia służba zdrowia ma problemy i niedobory kadrowe oraz sprzetowe. Tylko wspólne wspieranie i solidarność ludzi może spowodować że ten okres przejdziemy łagodniej. Nagłaśniać takie inicjatywy pomocy jak zbiórki pieniędzy, szycie maseczek, drukowanie 3D oraz wspólne pomaganie w tych trudnych czasach jakie mamy.
Dodano: 12.04.2020 13:16    Przez: ~Mieszkaniec
Trzeba było sprywatyzować jak POprzednicy chcieli... Wtedy Polak by zapłacił i mógłby domagać się opieki na najwyższym poziomie, bez żadnej łaski i wspomagania!!!!
Dodano: 12.04.2020 14:11    Przez: Romek Ress
"Ludzie są tacy głupi, że to działa. Niesamowite!" i o to nam chodzi towarzyszu pisdusiu- po trupach do celu
Dodano: 12.04.2020 15:23    Przez: xxx
Xxx powiedz mi co ja takiego ukradłem, że publicznie zarzucasz mi kradzież??? Pewnie napiszesz, że 500 zł?? Otóż nie "kradnę" jak twierdzisz tych pieniędzy, jestem kawalerem, nie mam dziecka. Pracuję na etacie i od każdej złotówki odprowadzanie podatki.
Dodano: 12.04.2020 18:34    Przez: Romek Ress
I tak trzeba placic
Dodano: 12.04.2020 14:14    Przez: ~Maniek
Ogromny szacunek należy się wszystkim pracownikom służby zdrowia . Super też, że ludzie pomagają i wspierają. Ale nie można zamykać oczu na to , że państwo, w którym służba zdrowia jest finansowana z naszych podatków nie zapewniło nawet podstawowych środków!!!Fajnie, że ludzie szyją maseczki, ale mogą zostawić je dla siebie lub rozdawać ludziom żeby się chronili bo służba zdrowia potrzebuje profesjonalnych maseczek z filtrami FFP2 lub FFP3, których nikt w domu nie wyprodukuje. Maseczki z materiału nie są dla służby zdrowia. Kiedy inne państwa wysyłały samoloty do Chin po takie maseczki i inny profesjonalny sprzęt nasz rząd w celu ratowania LOTu skupiał się na zwożeniu Polaków z Bali , Filipin i dziesiątek innych miejsc. Dopiero po 5 kwietnia zorientowali się , że można wykorzystać samoloty na przywóz profesjonalnych maseczek...kiedy już setki pracowników zdrowia było zakażonych. Wiem, że wszystkie państwa mają problemy ze sprzętem itp...ale u nas zabrakło go już przy 10 zakażonych i d ...
Dodano: 12.04.2020 18:31    Przez: Zaniepokojona!
u nas w wielu szpitalach nie było od samego początku podstawowych zabezpieczeń..., ale w swojej telewizji trąbili przez 6 tygodni "Jesteśmy przygotowani''....
Dodano: 12.04.2020 18:37    Przez: Estera
U nas nigdy Służba zdrowia nie była jakoś szczególnie przygotowana i na pewno racja w tym jest, Polska nadrabiała zawsze wiedzą ludzką, niż sprzętem itd.
Dodano: 12.04.2020 19:39    Przez: Romek Ress
W dalszym ciągu ratownicy potrzebują naszej pomocyRękawiczki oraz płyny do dezynfekcji dla Ratowników Medycznych w Koniniehttps://zrzutka.pl/vdb8bu