Dzisiaj jest poniedziałek 18 stycznia 2021, imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17060) SPORT FORUM FIRMY (5572) PRACA (38) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-11 / -8oC
Jutropogoda
1 / 1oC
Pojutrzepogoda
3 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Posoka osierocona. Minionej nocy zmarła Bohdana Cz ...II liga. Liderki tabeli nie dały szans MKS MOS. Po ... (1)

Słupca. Kara za złamanie kwarantanny. Zapłata w ciągu siedmiu dni

Dodano: 17.04.2020 13:27

Karę administracyjną 5000 złotych muszą zapłacić dwaj mieszkańcy powiatu słupeckiego, którzy złamali zasady kwarantanny. Kara powinna być zapłacona w terminie 7 dni.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny wymierzył dwie kolejne kary pieniężne za niestosowanie się do obowiązku poddania się kwarantannie. Mieszkaniec gminy Zagórów i mieszkaniec Słupcy objęci kwarantanna graniczną złamali przepisy jej zasady odbywania. Kontrolujący ich policjanci nie zastali wspomnianych osób w domach, nie mogli z nimi nawiązać kontaktu telefonicznego. Funkcjonariusze sporządzili dokumentację, która została przesłana z wnioskiem o ukaranie do powiatowej inspekcji sanitarnej.

W powiecie słupeckim w kwarantannie domowej przebywa ponad 400 osób. Osoby te kwarantanną mają obowiązek przebywać we wskazanym przez siebie miejscu i stosować się do zaleceń służb sanitarnych. To sposób na ograniczenie rozprzestrzeniania się epidemii. Świadomość mieszkańców powiatu w tym zakresie jest wysoka. Niestety zdarzają się osoby, które do zakazu opuszczania mieszkania podchodzą bardzo lekceważąco. Inspektor sanitarny za nieprzestrzeganie kwarantanny może nałożyć nawet 30 tysięcy złotych grzywny.

 

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:policja Słupca,   sanepid Słupca,   kwarantanna,   kara,   koronawirusDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.