Dzisiaj jest poniedziałek 13 lipca 2020, imieniny: Irwina, Margarety, Sary WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17563) SPORT FORUM FIRMY (5509) PRACA (25) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 13oC
Jutropogoda
21 / 14oC
Pojutrzepogoda
23 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Sympatycy Rafała Trzaskowskiego wierzą w zwycięstw ... (15)Medyk Konin zagra z Olympique Lyon! Już w najbliżs ... (1)

Laptopy dla uczniów szkół podstawowych w gminie Golina

Dodano: 20.04.2020 09:56
Źródło: LM.pl

Laptopy do zdalnej nauki trafiły do czterech szkół gminy Golina. Ich zakup został sfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Od kilku tygodniu uczniowie i nauczyciele mogą kontaktować się jedynie za pośrednictwem internetu. Obowiązkowe stało się zdalne nauczanie, a ono często generuje problemy wynikające choćby z ograniczeń technicznych. Nie wszyscy uczniowie posiadają odpowiedni sprzęt, żeby realizować podstawy programowe.

W związku z tym ruszył projekt „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia”. Z niego skorzystała również gmina Golina. Udało się zakupić 27 laptopów z oprogramowaniem i akcesoriami na łączną kwotę blisko 70 tys. zł. Komputery zostały rozdysponowane do czterech szkół w gminie: 11 laptopów trafiło do Szkoły Podstawowej w Golinie, 8 sztuk do Szkoły Podstawowej w Kawnicach, 4 komputery do Szkoły Podstawowej w Radolinie i 4 sztuki do Szkoły Podstawowej w Przyjmie. Jak podkreśla goliński magistrat, dyrektorzy udostępnią sprzęt uczniom na czas nauki zdalnej, na podstawie przeprowadzonej wcześniej diagnozy potrzeb.

fot. Urząd Miejski w Golinie

  • Laptopy dla uczniów szkół podstawowych w gminie Golina
  • Laptopy dla uczniów szkół podstawowych w gminie Golina

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.