Dzisiaj jest czwartek 29 lipca 2021, imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15024) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
24 / 16oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
24 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
ZE PAK otrzyma dofinansowanie na budowę instalacji ... (0)Koniec wakacji, zaczynamy granie. W weekend rusza ... (0)

Grodziec. Biblioteka i świetlice wiejskie. Trwa przebudowa remiz

Dodano: 20.04.2020 15:22
Źródło: LM.pl

Blisko 2 mln zł pochłoną przebudowy trzech remiz OSP w gminie Grodziec. Niedługo zmienią się one w centra kultury.

Realizowane zadanie pod nazwą „Razem dla kultury – przebudowa i wyposażenie obiektów budowlanych pełniących funkcje kulturalne na terenie gminy Grodziec” polega na modernizacji starych remiz w Grodźcu, Lipicach i Wielołęce. Na ten cel z budżetu gminnego wyasygnowano ok. 930 tys. zł i pozyskano ponad 960 tys. zł z Samorządu Województwa Wielkopolskiego w ramach PROW 2014-2020.

Grodziecka remiza strażacka już niedługo stanie się nowoczesną i pozbawioną barier architektonicznych biblioteką publiczną.

- Do tej pory było to mocno utrudnione właśnie ze względu na ograniczenia architektoniczne uniemożliwiające nieskrępowany dostęp do biblioteki osobom z problemami kończyn dolnych oraz na metraż siedziby, w której mieściła się książnica wiedzy. Trudno bowiem wymagać od instytucji kultury, aby na 80 metrów kwadratowych powierzchni (wliczając w to biuro i sanitariaty) realizowała wszystkie swoje zadania, których skądinąd ciągle przybywa – informuje Joanna Rowińska z Urzędu Gminy w Grodźcu.

Nowy obiekt będzie miał ponad 280 metrów kwadratowych. Zakres prac obejmuje m.in. wzmocnienie konstrukcji obiektu, przebudowę konstrukcji dachu z wymianą pokrycia i orynnowaniem, wymianę instalacji elektrycznej, wodociągowej, wentylacyjnej, kanalizacyjnej i centralnego ogrzewania, roboty wykończeniowe wewnętrzne i zewnętrzne, wykonanie instalacji OZE oraz zagospodarowanie terenu w elementy małej infrastruktury. Przy nowej bibliotece znajdować się będzie duży parking, a w jej najbliższym sąsiedztwie szkoła podstawowa i przedszkole. W nowej bibliotece będzie znajdować się nowoczesna wypożyczalnia, czytelnia, sala spotkań, zaplecza administracyjno-biurowe i socjalne oraz szatnia i sanitariaty. Przebudowa remizy w Grodźcu pochłonie ponad 980 tys. zł, a zakończenie prac planowane jest na koniec sierpnia tego roku.

W tym samym czasie ma się skończyć przebudowa remiza OSP w Lipicach. Inwestycja warta ponad 440 tys. zł obejmuje: wymianę dachu, orynnowania, stolarki drzwiowej i okiennej, instalacji elektrycznej, wodociągowej, kanalizacyjnej i centralnego ogrzewania, termomodernizację obiektu, modernizację kuchni, zaplecza socjalnego, sali głównej oraz zagospodarowanie terenu. Tutaj remiza zmieni się w świetlicę wiejską. Tak samo będzie w Wielołęce, gdzie również trwa przebudowa miejscowej remizy. Tutaj inwestycja pochłonie ponad 450 tys. zł, a termin jej zakończenia to również koniec sierpnia tego roku.

fot. UG Grodziec

  • Grodziec. Biblioteka i świetlice wiejskie. Trwa przebudowa remiz
  • Grodziec. Biblioteka i świetlice wiejskie. Trwa przebudowa remiz
  • Grodziec. Biblioteka i świetlice wiejskie. Trwa przebudowa remiz
  • Grodziec. Biblioteka i świetlice wiejskie. Trwa przebudowa remiz

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.