Dzisiaj jest sobota 12 czerwca 2021, imieniny: Janiny, Onufrego, Leona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16027) SPORT FORUM FIRMY (5606) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 11oC
Jutropogoda
17 / 10oC
Pojutrzepogoda
20 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Most w Bernardynce się zmienia. Widać powoli kszta ... (0)Wierzbinek. Przed Urzędem Gminy pojawił się wielki ... (0)

50 fartuchów ochronnych od miasta trafiło do DPS i hospicjum

Dodano: 22.04.2020 15:54
Źródło: LM.pl

Miasto przekazało konińskiemu DPS-owi oraz hospicujm 50 sztuk fartuchów ochronnych. Cały czas trwa również akcja rozdawania pakietów ochronnych konińskim seniorom.

Domy Pomocy Społecznej to miejsca, w których w całej Polsce coraz częściej dochodzi do masowych zakażeń koronawirusem. Konińska placówka jak na razie przed takim scenariuszem się broni. W zachowaniu odpowiednich standardów pracownikom pomogą fartuchy ochronne, które przekazało miasto. Łącznie do DPS i hospicjum w Koninie trafiło 50 sztuk takich fartuchów.

Miasto cały czas prowadzi też akcję rozdawania pakietów ochronnych seniorom. 500 sztuk maseczek i rękawiczek trafiło do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie (ul. Przyjaźni 5), skąd mogą je odbierać chętni. Cały czas pakiety rozdają też Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Koninie przy ul. 3 Maja 21, Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. 3 Maja 1 – 3 oraz straż miejska.

Dziś odbyła się również konferencja z udziałem wojewody wielkopolskiego, wicemarszałka województwa wielkopolskiego oraz zastępcy prezydenta Konina Witolda Nowaka w sprawie bieżących działań dotyczących zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS COV-2.

fot. Miasto Konin

  • 50 fartuchów ochronnych od miasta trafiło do DPS i hospicjum
  • 50 fartuchów ochronnych od miasta trafiło do DPS i hospicjum
  • 50 fartuchów ochronnych od miasta trafiło do DPS i hospicjum
  • 50 fartuchów ochronnych od miasta trafiło do DPS i hospicjum

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.