Dzisiaj jest czwartek 9 lipca 2020, imieniny: Lukrecji, Weroniki, Anatolii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17817) SPORT FORUM FIRMY (5506) PRACA (28) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 14oC
Jutropogoda
20 / 17oC
Pojutrzepogoda
18 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Krzymów. Urzędnicy przystąpili do akcji pomocowej ... (0)Konin. Miejski Płatny Parking powiększony od począ ... (3)

Prezydent Konina zlecił opinię prawną pisma od Poczty Polskiej

Dodano: 23.04.2020 17:42
Źródło: LM.pl

Piotr Korytkowski podobnie jak większość wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, otrzymał pismo od Poczty Polskiej.

Chociaż nie ma jeszcze przepisów dotyczących wyborów prezydenckich planowanych na 10 maja (ustawa jest w Senacie – od red.), samorządowcy zaczęli dostawać pisma od Poczty Polskiej. Głośno już o tych z prośbą o zgodę na przekazanie powierzchni pod wyborcze skrzynki pocztowe. Ale są też wnioski dotyczące przekazania danych ze spisu wyborców. I takie właśnie pismo z podpisem "Poczta Polska" otrzymał prezydent Konina – Piotr Korytkowski.

- Poczta Polska S.A. zwraca się z wnioskiem o przekazanie danych ze spisu wyborców, o których mowa w art. 26 § 4 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 roku Kodeks Wyborczy (Dz.U. Z 2019r., poz. 684 z późniejszymi zmianami) sporządzanego i aktualizowanego przez gminę, jako zadanie zlecone, na podstawie rejestru wyborców, w terminie nie dłuższym niż dwa dni robocze, licząc od dnia otrzymania wniosku – czytamy w piśmie udostępnionym przez prezydenta Korytkowskiego w mediach społecznościowych.

Piotr Korytkowski pismo skomentował krótko.

- Z tego co wiem, nie ma jeszcze przepisów dotyczących wyborów korespondencyjnych... Pismo wysłane w środku nocy pocztą elektroniczną przez nikogo nie zostało podpisane. Traktuję to jako próbę wyłudzenia danych osobowych przez bliżej nieokreślonego sprawcę – napisał.

Prezydent Konina poprosił o przygotowanie opinii prawnej na ten temat.

fot. facebook/Piotr Korytkowski

  • Prezydent Konina zlecił opinię prawną pisma od Poczty Polskiej
  • Prezydent Konina zlecił opinię prawną pisma od Poczty Polskiej

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Nie zyczymy sobie by nasze dane dane osobowe urzad miasta byle gnidom udostępnił. Jasne ???
Dodano: 23.04.2020 20:40    Przez: Bazyli Opona
Olu czy słyszałaś o takim zapisie w Konstytucji rozdział V art. 127, wybory mają być powszechne, bezpośrednie i tajne. Bez sensu te wysyłanie kart bo przecież mnóstwo Polaków mieszka poza miejscem zameldowania , albo nie mają wcale meldunki. Jaka tu sprawiedliwość???
Dodano: 24.04.2020 07:37    Przez: An Sad
Jeśli mnie pamięć nie myli to już ci kiedyś za coś grzywna wpadła....:) być może nie ostatnia....
Dodano: 24.04.2020 10:30    Przez: ~Lucjan
Panie Marcinie ja mogę iść na wybory i nie życzę sobie żeby moje dane miała poczta Polska. Jeśli ktos chce głosować listownie niech sam poda dane.
Dodano: 24.04.2020 09:07    Przez: An Sad
Kobrzyc ki jesteś typowym gatunkiem pisowskiego trola.... Nie potrafisz napisać sensownej a przede wszystkim obiektywnej opinii. Typowa gnida i mąciwoda któremu zależy tylko na wprowadzaniu chaosu.
Dodano: 24.04.2020 10:24    Przez: ~Lucjan

KOMENTARZE

Nie zyczymy sobie by nasze dane dane osobowe urzad miasta byle gnidom udostępnił. Jasne ???
Dodano: 23.04.2020 20:40    Przez: Bazyli Opona
avatar Hihihih.MKB poparcie poniżej Bosaka, i niech PO robi tak dalej po następnych wyborach parlamentarnych ich w końcu nie będzie.A tym piemkiem to się co najwyżej prezydent moze podetrzeć.Mi jako mieszkańcowi wstyd jest iz moim miastem na które płacę podatki rządzi coś takiego.A niech nie udostępnia, przynajmniej wejdzie komisarz i wyczyści cale to poskomunityczne bagno które od lat zalega nasze miasto.
Dodano: 23.04.2020 21:06    Przez: Tomasz Kobrzycki
Kobrzyc ki jesteś typowym gatunkiem pisowskiego trola.... Nie potrafisz napisać sensownej a przede wszystkim obiektywnej opinii. Typowa gnida i mąciwoda któremu zależy tylko na wprowadzaniu chaosu.
Dodano: 24.04.2020 10:24    Przez: ~Lucjan
Jeśli mnie pamięć nie myli to już ci kiedyś za coś grzywna wpadła....:) być może nie ostatnia....
Dodano: 24.04.2020 10:30    Przez: ~Lucjan
avatar Zresztą kazdy kto się boi o dane czy zdrowie to niech nie głosuje, to najlepsze wyjście.
Dodano: 23.04.2020 21:11    Przez: Tomasz Kobrzycki
Mają być wybory i basta !!!!. Jak się nie podoba p Korytkowdkiemu to niech odejdzie nikt plac po nim nie będzie Dość cyrku totalnej opozycji . W innych państwach mogą być wybory korespondencyjne a tu psy szczekają . Wystarczy tego chaosu . Tej zapyziałej opozycji już nic nie pomoże . Tyłka nie uratujecie tym swoim chamstwem jaki robicie Polakom w tak trudnym czasie epidemii.
Dodano: 23.04.2020 23:25    Przez: ~Ola
Olu czy słyszałaś o takim zapisie w Konstytucji rozdział V art. 127, wybory mają być powszechne, bezpośrednie i tajne. Bez sensu te wysyłanie kart bo przecież mnóstwo Polaków mieszka poza miejscem zameldowania , albo nie mają wcale meldunki. Jaka tu sprawiedliwość???
Dodano: 24.04.2020 07:37    Przez: An Sad
Dlatego Pani/Panie (?) An Sad należy zrobić wybory normalnie. Komisja wyborcza ma od 6 do 8 członków. Na komisję przypada od 900 do 1600 wyborców. Średnio policzone jest, że na 1 członka komisji przypada ok 130 wyborców. Jeśli frekwencja będzie 50% to na członka komisji mamy 65 wyborców do obsługi. Teraz zapytaj Panią w Biedronce i Lidlu, kuriera z DPD i inPost, aptekarkę, pielęgniarkę, pracownika VW z iloma osobami dziennie się spotyka? Wyjdzie na to, że szary pracownik jest narażony bardziej na zarażenie niż członek komisji wyborczej! Do tego w powiecie konińskim masz 2 ofiary śmiertelne wirusa. 2 na 130 000 osób! Niech robią równoległe wybory: kto chce niech idzie do urny a kto nie chce niech zgłosi udział w wyborach korespondencyjnych. Ja to rozumiem, że cała PO i jej wyborcy dostają jedzenia z dolotem drona na balkon, podwórze. Do pracy nie chłodzą, na allegro nie zamawiają. Przecież boją kartkę papieru ze skrzynki wyjąć! Koryktowki w puszczy urzęduje, papierów w pracy nie ma.
Dodano: 24.04.2020 08:42    Przez: Marcin Swoinski
Niech prezydent przełoży wybory wtedy ma szanse na dłuższe panowanie. Bo po tym co się dzieje w tych czasach może przegrać.
Dodano: 24.04.2020 09:06    Przez: An Sad
Panie Marcinie ja mogę iść na wybory i nie życzę sobie żeby moje dane miała poczta Polska. Jeśli ktos chce głosować listownie niech sam poda dane.
Dodano: 24.04.2020 09:07    Przez: An Sad
Nie słyszała o takim zapisie bo w TVP o tym nie mówią.... Komentarze owej Oli to kolejna bolączka tego portalu... Niestety...
Dodano: 24.04.2020 10:34    Przez: ~Lucjan
Nie cudujcie nikt nikogo nie zmusza do głosowania .chcesz to idziesz nie to nie . uważam że głosowanie korespondencyjne jest najlepsze . PO to partia chaosu i chamstwa . Kiedyś głosowałam na nich ale przez te ich oszustwa i kolesiostwo przestałam głosować . Dużo macie pieniędzy żeby płacić korporacja zagranicznym . ja nie będę całe życie pracować na to żeby moje podatki były rozdawane .
Dodano: 24.04.2020 10:22    Przez: ~Ola
nie ośmieszaj się kobieto!!. Będziesz całe życie pracować, żeby utrzymywać z twoich podatków min. telewizję reżimową zwaną publiczną, żeby dofinansowywać rydzyka i jemu podobnych, żeby utrzymywać darmozjadów ze spółek skarbu państwa itd, itd..... Podejrzewam, że ty się na tu godzisz i na na nich głosujesz. Ja nie mam zamiaru legitymizować niekonstytucyjnych, niedemokratycznych działań tych przestępców!
Dodano: 24.04.2020 10:44    Przez: Figa z makiem
figa z makiem . nie jestem dla ciebie żadna kobieta jak już to pani. jesteś w błędzie nie głosuje na nikogo . Ot po prostu nie i już. Biadolicie i biadolicie na temat wyborów że aż mdli . pójdźcie na wybory i będzie spokój. Co do pieniędzy na ciebie też place i nie tylko na Rydzyka i ta całą resztę
Dodano: 24.04.2020 11:28    Przez: ~Ola
Cały świat wzywa, by zostać w domu a prezes Kaczyński wzywa, by iść na wybory. Nie ma znaczenia, czy odbędą się korespondencyjnie, i tak nie da się uniknąć kontaktów tysięcy ludzi. Protestuje przeciwko temu cała przytomna Polska. Ja też protestuję
Dodano: 24.04.2020 12:11    Przez: Aga
To po co chodzisz do sklepu . Tam to jest dopiero zaraza . Nie boisz się dotknąć jakiegokolwiek produktu. To gorsze niż koperta . Jak to mówią jak się chce uderzyć to zawsze kij się znajdzie . Trochę rozumu i rozsądku . Dajesz się tak manipulować tej KO , że odnoszę wrażenie że nie umiecisz myśleć samodzielnie .
Dodano: 24.04.2020 19:49    Przez: ~Ola
Pytanie więc brzmi czego się boicie? Wyjąć ze skrzynki pakiet wyborczy?
Dodano: 24.04.2020 13:56    Przez: ~obserwator
Kabaret pajaców wszystko zrobi,aby utrudnić życie.Są na przegranej pozycji!!!, ale ze swojej bezsilności szczekają jak psy i rzucają się jak wszy na kołnierzu!!!
Dodano: 24.04.2020 14:08    Przez: ~obserwator
Wybory muszą się odbyć. Chcę mieć pewność,że w tych trudnych czasach, które potrwają jeszcze kilkanaście miesięcy będzie rządził ten rząd.
Dodano: 24.04.2020 14:20    Przez: ~obserwator
1 z 2
12>>