Dzisiaj jest środa 4 sierpnia 2021, imieniny: Dominika, Protazego, Jana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15228) SPORT FORUM FIRMY (5615) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 13oC
Jutropogoda
22 / 17oC
Pojutrzepogoda
21 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Od osiemnastki zaczęła się przygoda z Kingiem. Ksi ...Koło. Symbol wyświetlany przez 63 dni, tyle ile tr ... (1)

W malarskim kosmosie Grażyny Kielińskiej – otwarcie wystawy „Epopeja różu” on-line

Grażyna Kielińska

Dodano: 24.04.2020 18:30

Spacer i wspólne oglądanie refleksyjnego malarstwa, prezentacja wierszy oraz spotkanie z poznańską artystką – tak przebiegało dzisiejsze otwarcie wystawy w wyjątkowej przestrzeni Galerii Wieża Ciśnień. W gościnne progi wprowadził widzów, wirtualnie tym razem, kurator Robert Brzęcki. 

Wspominając poprzednią wystawę Grażyny Kielińskiej, którą prezentowano w Wieży Ciśnień 2 lata temu, zaznaczył, że „Epopeja różu” jest swoistą kontynuacją twórczego namysłu, opartego z jednej strony na porządku nauki i kultury, z drugiej zaś na porządku tajemnicy istnienia, absolutu.  

Ponownie w „Epopei różu” odnajdziemy sylwetkę człowieka zatopioną w nieokreślonej przestrzeni, w której ślady istnienia odczytać można również w figurach geometrycznych, liniach ciągłych, przerywanych, równoległych i krzyżujących się. Ze świata rzeczy widzialnych odnajdziemy symbol kolumny, ziarna, kamienia.

Nie zbrakło również drugiej ważnej dla artystki aktywności twórczej. Oglądanie obrazów przeplatają teksty poetyckie, które sama interpretuje.

Tuż po otwarciu wystawy połączyliśmy się z Grażyną Kielińską, a rozmowę z nią poprowadził Robert Brzęcki. Zachęcamy gorąco do jej prześledzenia, jest dostępna na fanpage’u CKiS – Epicentrum Kultury. Tutaj również będzie można obejrzeć katalog przygotowany na tę wystawę.

Do kontaktu ze sztuką Grażyny Kielińskiej zachęca Anna Dragan: „Postaci, stworzone przez artystkę, przebywają, razem z ich kameralną historią, w obszarach nieskończenie od nich większych - które, jak sobie przy okazji uświadamiamy, i nas otaczają. Oglądanie tych obrazów to kosmiczna wycieczka, która zachwyca rozległą przestrzenią. Materialną. Przenika ją bardziej od niej obszerna sfera wiary.”

Wybierzcie się na wystawę, zaproście do siebie kulturę on-line.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:ckis,   wernisaż,   wystawa,   Grażyna KielińskaNAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.