Dzisiaj jest sobota 16 stycznia 2021, imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17136) SPORT FORUM FIRMY (5572) PRACA (41) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-4 / -13oC
Jutropogoda
-12 / -15oC
Pojutrzepogoda
-11 / -11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Siatkarska kolejka: Wilki z wiceliderem, SPS Konsp ... (0)Niepokonany lider zagra w Koninie. Trudny test prz ... (0)

Radni zmienili regulamin przyznawania nagród dla sportowców

Dodano: 29.04.2020 12:07
Źródło: LM.pl

Rada Miasta w Koninie przyjęła zmiany w regulaminie przyznawania nagród dla konińskich sportowców. Częściowo uwzględnieni zostali w nim sportowcy niepełnosprawni.

Zmiany w regulaminie to efekt naszego lutowego artykułu o pominięciu niepełnosprawnych sportowców podczas miejskiego podsumowania roku sportowego. Pomimo osiągnięcia międzynarodowych i krajowych sukcesów koszykarze na wózkach Mustanga Konin i Weronika Żabierek, reprezentantka konińskiego oddziału Olimpiad Specjalnych, nie zostali przez miasto nagrodzeni. Prezydent Konina w oświadczeniu stwierdził, że ,,jest mu przykro, że doszło do takiej sytuacji" i zapowiedział zmiany w regulaminie nagradzania sportowców.

Sportowcy nagród nie otrzymali jednak przez brak pieniędzy, co przyznał wcześniej kierownik Wydziału Sportu i Turystyki Tomasz Sękowski. Dotychczasowy regulamin pozwalał bowiem na nagradzanie sukcesów w zawodach dla osób z niepełnosprawnościami. W nowej propozycji regulaminu ich pozycja została jednak zrównana ze sportowcami bez niepełnosprawności. Od teraz dla uczestników zawodów paraolimpijskich stosuje się takie same kryteria i nagradza w dokładnie taki sam sposób, jak sportowców olimpijskich.

Nowe kryteria nie obejmują jednak sportowców rywalizujących w ramach Olimpiad Specjalnych. To organizacja zajmująca się sportem osób niepełnosprawnych intelektualnie. Igrzyska Olimpijskie organizuje od lat 60. (podobnie długo, jak organizowane są Igrzyska Paraolimpijskie), a zeszłoroczne zgromadziły 7000 zawodników ze 170 organizacji narodowych. Formalnie jednak nie są to zawody paraolimpijskie, nie są bowiem organizowane przez Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski.

Prezydent oczywiście ma możliwość nagradzania sportowców Olimpiad Specjalnych, paragraf dziewiąty zarówno starej, jak i nowej wersji regulaminu mówi jasno, że: ,,w szczególnie uzasadnionych przypadkach Prezydent Miasta Konina może z własnej inicjatywy przyznać nagrody rzeczowe, wyróżnienia lub nagrody pieniężne z pominięciem procedury opisanej w regulaminie". Ten zapis istniał jednak również w lutym, a mimo tego prezydent z niego nie skorzystał. Można tylko liczyć, że nagłośnienie tegorocznej sytuacji spowoduje, że w przyszłym roku, podobnie jak miało to miejsce w poprzednich latach, również zawodnicy Olimpiad Specjalnych będą nagradzani.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Rygorom oszczędnościowym od lat nie podlega tylko szermierka w naszym mieście...
Dodano: 29.04.2020 17:12    Przez: Grzech Walerian

KOMENTARZE

Jak miasto Konin ma sie rozwijac w sporcie aby dzieci osiągały sukcesy w sporcie gdy Urzad Miasta nie daje zgody na utworzenie klas sportowych w tym rokuu szkolnym 20202021 w sp3 Konin.Prosze sie tym zająć i pomóc temu tematowi.
Dodano: 29.04.2020 15:41    Przez: Katarzyna Garbaciak
Rygorom oszczędnościowym od lat nie podlega tylko szermierka w naszym mieście...
Dodano: 29.04.2020 17:12    Przez: Grzech Walerian
Klasy sportowe w sp 3 to krypto finansowanie klubów. W tej szkole pracują średnio zdolni nauczyciele wf zatrudnieni w konińskich klubach, którzy zamiast przerabiać różne dyscypliny na lekcjach jest tylko dyscyplina w którym pan/pani nauczyciel jest zatrudniony w klubie.
Dodano: 02.05.2020 11:17    Przez: Marek

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.