Dzisiaj jest piątek 10 lipca 2020, imieniny: Amelii, Filipa, Witalisa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17735) SPORT FORUM FIRMY (5508) PRACA (27) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 16oC
Jutropogoda
18 / 12oC
Pojutrzepogoda
18 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Rewitalizacja parku w Turku. To miejsce będzie nie ... (0)Wierzbinek. Pożar przyczepy ze słomą na drodze woj ... (3)

Biało - czerwona w każdym domu. Dzień Flagi w czasach pandemii

Dodano: 1.05.2020 10:15

W tym roku 2 maja, czyli  Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej z uwagi na pandemię nie  będzie miał charakteru oficjalnych uroczystości. Wojewoda wielkopolski zachęca jednak do zamanifestowania swojego przywiązania do symboli narodowych.

- Nie ma piękniejszej manifestacji tożsamości narodowej niż eksponowanie symboli, które towarzyszą nam od wieków – pisze w apelu do Wielkopolan wojewoda Łukasz Mikołajczyk. - Tegoroczne Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej dla wielu z nas będzie miało inny wymiar niż w latach ubiegłych. Przed kilkoma miesiącami nikt nie spodziewał się, że wkrótce ulice polskich miast i wsi opustoszeją z obawy przed zakażeniem koronawirusem. Epidemia COVID-19 sprawiła, że wspólna celebracja zarówno Święta Flagi RP, jak i Święta Konstytucji 3 Maja w dotychczasowym kształcie stała się niemożliwa. Możemy jednak w sposób szczególny podkreślić to, co nas łączy – a łączą narodowe barwy, dumnie wywieszona flaga i orzeł w koronie. Nie ma piękniejszej manifestacji tożsamości narodowej niż eksponowanie symboli, które towarzyszą nam od wieków. Symboli, które od urodzenia aż po śmierć są głęboko zakorzenione w naszych sercach.  

- Pamiętajmy także, że Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to także Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Niech biało-czerwone barwy powiewające nad polskim niebem będą wyznaczały kierunek dla wszystkich, którzy dziś z tęsknotą spoglądają w stronę domu. Bo Polska – niezależnie od dzielących nas różnic – należy do nas wszystkich. Jest domem, w którym na każdego czeka miejsce przy stole. Sprawmy, by ten polski dom 2 maja był  pięknie ozdobiony biało  - czerwonymi barwami – zaapelował wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk
 

 

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Dzień Flagi,   2 maja,   wojewoda wielkopolski,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Flaga flagą ale co z pochodem 1 majowym towarzysze ! Od tylu był , a teraz nie maklapa, czyżby to początek końca czerwonej wioski !!!
Dodano: 01.05.2020 12:13    Przez: były członek pzpr
avatar Doczekali się robotnicy swojej "własnej" partii. Maszerując w pochodzie marzyli, że ich ukochana Polska Zjednoczona Partia Robotnicza kiedyś uczyni ich czymś więcej niż robotnikami. Rozumieli i widzieli różnicę, dystans między maszerującymi i pozdrawiającymi maszerujących członkami Partii Robotniczej. Pokonać ten dystans i żyć jak człowiek, nawet za wszelką cenę. Chcieli być „kimś” i otrzymywać za to „talony”, zacząć o sobie mówić towarzysz członek. Towarzyszu robotniku proszę nie zapominać o dystansie obowiązującym w PZPR.
Dodano: 01.05.2020 12:47    Przez: Józef Bąk

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.