Dzisiaj jest poniedziałek 25 stycznia 2021, imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17898) SPORT FORUM FIRMY (5574) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
0 / -1oC
Jutropogoda
1 / 1oC
Pojutrzepogoda
2 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Porozmawiajmy o firmach i przedsiębiorcach w pande ... (2)Boso na śniegu. Zimowa sesja tancerzy konińskiego ... (4)

Muzyk z Wilczyna zagrał w projekcie znanego kompozytora

Dodano: 2.05.2020 15:36
Źródło: LM.pl

732 muzyków wzięło udział w internetowym nagraniu przeboju zespołu Bajm ,,Co mi Panie dasz" w aranżacji Adama Sztaby. Wśród nich był wilczynianin - Kamil Trzebiński.

Pomysłodawcą projektu był Adam Sztaba, polski kompozytor, aranżer i dyrygent. Do nagrania przeboju artysta zachęcił wszystkich chętnych - zainteresowani nagrywali fragmenty utworu grane na poszczególnych instrumentach. Projekt w trakcie realizacji bardzo się rozrósł i finalnie w klipie wystapiło aż 732 muzyków.

Wśród nich był Kamil Trzebiński z Wilczyna, z wykształcenia muzyk klasyczny, właściciel prywatnej szkoły muzycznej, od dwóch aranżujący muzykę rozrywkową. Jak mówi, do udziału w projekcie zachęciła go jego koleżanka Justyna Gadzińska, z którą tworzy duet jazzowy. - Zgłosiłem się, dostałem nuty, wysłałem nagranie i zostałem zakwalifikowany do głównego składu.

Samo nagranie nie było jednak proste, by utwór brzmiał dobrze muzycy musieli odgrywać fragmenty w określonym tempie i w taki sam sposób. Każdy z nich dostał nagranie całego utworu z metronomem w tle. - To było bardzo trudne, bo metronom nam ani nie zwolni, ani nie przyspieszy. Utwór znany, Beaty Kozidrak, ale w bardzo trudnej aranżacji - Adam Sztaba zrobił to w swoim stylu - opisuje Kamil Trzebiński.

To, że muzyk z Wilczyna trafił na projekt Adama Sztaby przypadkiem nie jest, od lat śledzi bowiem twórczość kompozytora i jest jego fanem. Sam przebój Bajmu też został wybrany celowo. ,,Co mi Panie dasz, w ten niepewny czas" - słowa piosenki idealnie oddają atmosferę czasów epidemii. 

Kamil Trzebiński nagrał fragment utworu wykonywany na syntezatorze. Po przesłaniu nagrania, jego część, podobnie jak ponad 700 artystów z całej Polski, zostały zmontowane razem. - Dla mnie zdziwieniem było zgranie tego, realizacja dźwiękowa. Wielkie ukłony dla realizatora, który to pozgrywał. Zgrać taką partię instrumentów, chociażby perkusyjnych, to nie lada wyzwanie - ocenia muzyk z Wilczyna. 

Przebój oglądać można w serwisie YouTube, a Kamil Trzebiński wystąpił w nim z takimi gwiazdami polskiej estrady, jak Ewa Farna, Cleo, Andrzej Piaseczny, czy Sebastian Karpiel-Bułecka. Niewykluczone, że niedługo powstanie lokalna, wilczyńska wersja internetowej orkiestry. Po doświadczeniach z nagraniem dla Adama Sztaby pracuje nad nią właśnie Kamil Trzebiński.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Wilczyn,   Adam Sztaba,   Kamil Trzebiński,   kompozytor,   Bajm,   Co mi Panie daszDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

avatar Wytrzeźwiej , a zobaczysz inny świat. Zobaczysz co może Ci dać Pan, zobaczysz co znaczy być człowiekiem. Irracjonalność alkoholików i narkomanów można zweryfikować, zweryfikować faktami z rzeczywistości pozbawionej tej patologii. Zachęcam opornych i uzależnionych do eksperymentu, do powrotu do normalności. Boicie się konfrontacji z realnym światem i faktami? To boli, ale pozostaje satysfakcja z bycia normalnym. Nie potraficie tego zrobić?
Dodano: 03.05.2020 10:18    Przez: Józef Bąk
Otworzyłam rano lodówkę, a tam J. Bąk. W rękach trzymał kartkę , otrzymaną oczywiście drogą pocztową : "Ktoś, kto wmawia wszystkim, że zna się na czymś, kiedy tak naprawdę wie o tym niewiele" .Kurtyna.
Dodano: 03.05.2020 11:54    Przez: Aga

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.