Dzisiaj jest wtorek 18 maja 2021, imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17078) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 9oC
Jutropogoda
15 / 7oC
Pojutrzepogoda
16 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W licheńskim muzeum pamiątki związane z bitwą o Mo ... (6)Bieg Milowego Słupa znów przełożony. Nowy termin – ... (0)

Konin. Prezydent podjął decyzję w sprawie przedszkoli i żłobka

Dodano: 4.05.2020 13:26
Źródło: LM.pl

Miejskie przedszkola i żłobek w Koninie nie zostaną otwarte 6 maja. Taką decyzję podjął prezydent Piotr Korytkowski.

W minionym tygodniu rząd zdecydował o możliwości otwarcia żłobków i przedszkoli w kraju, ale decyzję co do tego pozostawił samorządowcom. Dzisiaj, po spotkaniu miejskiego sztabu kryzysowego, ale też opierając się na ankiecie przeprowadzonej wśród rodziców, prezydent Piotr Korytkowski zdecydował, że żłobek oraz przedszkola przynajmniej do 24 maja pozostaną zamknięte.

- Po analizie przeprowadzonej przez Wydział Oświaty i po konsultacjach, aż 84 procent rodziców nie chce posłać dzieci do przedszkoli. Decyzja prezydenta jest poparta tak naprawdę oczekiwaniem rodziców – mówi Rafał Duchniewski, kierownik Biura Prezydenta Konina. - Od 11 maja natomiast otwarta zostanie Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna – dodaje.

Nie wiadomo, czy 24 maja prezydent Korytkowski zdecyduje o otwarciu przedszkoli i żłobka. Wiadomo natomiast, że do 24 maja rząd utrzymuje zasiłek opiekuńczy dla rodziców dzieci do 8. roku życia. Decyzja prezydenta Konina nie dotyczy przedszkoli i żłobków prywatnych.

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Najpierw było narzekanie, że nie ma z kim zostawić dzieci, a teraz nie chcą posłać dzieci do przedszkoli... Aha zasiłek opiekuńczy... zapomniałem...
Dodano: 5.05.2020 08:01    Przez: piotrek12

KOMENTARZE

Najpierw było narzekanie, że nie ma z kim zostawić dzieci, a teraz nie chcą posłać dzieci do przedszkoli... Aha zasiłek opiekuńczy... zapomniałem...
Dodano: 05.05.2020 08:01    Przez: piotrek12

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.