Dzisiaj jest poniedziałek 18 stycznia 2021, imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16927) SPORT FORUM FIRMY (5572) PRACA (38) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-11 / -8oC
Jutropogoda
1 / 1oC
Pojutrzepogoda
3 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Bardzo zła jakość powietrza. W niedzielę przekrocz ... (0)Posoka osierocona. Minionej nocy zmarła Bohdana Cz ...

Koniec sezonu od IV ligi w dół! Decyzja dot. III ligi we wtorek

Dodano: 7.05.2020 16:20
Źródło: LM.pl

Władze wojewódzkich związków piłki nożnej podjęły wspólną decyzję o zakończeniu rozgrywek od IV ligi w dół. Decyzja dot. III ligi ma zapaść we wtorek.

W czwartek na telekonferencji spotkali się prezesi wszystkich wojewódzkich związków piłki nożnej. We wspólnym stanowisku postanowili o zakończeniu rozgrywek męskich od IV ligi w dół z zachowaniem obecnego układu tabeli, awansami, ale bez spadków. 

Nie podjęto na razie natomiast decyzji dotyczącej III ligi - rozwiązania dla tej klasy rozgrywek ma przyjąć PZPN na posiedzeniu zarządu 12 maja. Nie wiadomo również na razie, co z rozgrywkami kobiecymi. WZPN informuje natomiast, że przyjęte ustalenia nie dotyczą wojewódzkich etapów Pucharu Polski.

Jak dokładnie przyjęte rozwiązania mają wpływ na drużyny z naszego regionu? W IV lidze powody do radości ma Olimpia Koło. Kolanie, choć zajmują obecnie ostatnie miejsce w tabeli, po raz kolejny utrzymają się na wojewódzkim szczeblu rozgrywek. Tym razem dzięki zasadzie braku spadków.

W V lidze cieszyć z awansu mogą się Wilki Wilczyn. WZPN przyjął zasadę o nierozgrywaniu meczów barażowych i drużyny z drugich miejsc również uzyskują promocję do IV ligi. Utrzymanie wywalczyły wszystkie pozostałe zespoły, w tym Zjednoczeni Rychwał i Tulisia Tuliszków, które plasowały się na dole tabeli. Tur 1921 Turek, który wycofał się z rozgrywek po rundzie jesiennej, będzie miał prawo startu jedną klasę rozgrywkową niżej - w klasie okręgowej (w normalnej sytuacji byłby relegowany o dwie klasy)

Z klasy okręgowej awans do V ligi uzyskują również po dwie drużyny. W grupie drugiej w Wielkopolsce będą to MKS Dąbie i Lechita Kłecko. Analogicznie, utrzymanie wywalczyły wszystkie pozostałe zespoły. 

Ponadto WZPN dopuszcza również dobrowolną rezygnację z gry w danej lidze dla wszystkich drużyn. Zespół może zdecydować o wystąpieniu w niższej klasie rozgrywkowej. W przypadku gdy jakieś drużyny zdecydują o wycofaniu się z danych rozgrywek, prawo awansu do nich nie będzie przenoszone na inne zespoły. Ostateczny kształt lig ma być znany po zakończeniu procesu licencyjnego, a nowy sezon ma ruszyć w pierwszej połowie sierpnia.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:piłka nożna,   III liga,   IV liga,   koniec sezonu,   WZPNDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.