Dzisiaj jest czwartek 9 lipca 2020, imieniny: Lukrecji, Weroniki, Anatolii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17815) SPORT FORUM FIRMY (5506) PRACA (28) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 14oC
Jutropogoda
20 / 17oC
Pojutrzepogoda
18 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Krzymów. Urzędnicy przystąpili do akcji pomocowej ... (0)Konin. Miejski Płatny Parking powiększony od począ ... (3)

Wzrosła liczba podejrzanych o zakażenie w Koninie i powiecie

Dodano: 10.05.2020 10:46
Źródło: LM.pl

Wzrosła liczba osób podejrzanych o zakażenie koronawirusem. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Koninie przekazała najświeższe dane.

Hospitalizowanych aktualnie jest 9 mieszkańców Konina i powiatu konińskiego, z czego jedna osoba chora na COVID-19 i 8 podejrzanych o zakażenie, czekających na wynik. W izolacji domowej przebywają 4 osoby, z których jedna z wynikiem dodatnim, a 3 z podejrzeniem koronawirusa. Objętych kwarantanną jest obecnie 715 osób ( 19 z kontaktu i 686 granicznych). Za jej naruszenie nałożono 28 kar pieniężnych na łączną kwotę 140 tys. zł.

Od początku epidemii koniński sanepid odnotował 8 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2, z tego 2 osoby to mieszkańcy miasta, a 6 – powiatu. Do tej pory 3 osoby zmarły, a 3 zostały wyleczone. Ogółem pobrano 471 próbek do badań.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.