Dzisiaj jest niedziela 7 marca 2021, imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18093) SPORT FORUM FIRMY (5587) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-1 / -2oC
Jutropogoda
2 / -3oC
Pojutrzepogoda
1 / -3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Głośny okrzyk po końcowym gwizdku, Górnik wreszcie ... (2)Pierwszy gol Tamburro, Szymczak bohaterką. GKS – M ... (0)

Fanfary powiatu konińskiego. Konkurs dla młodych muzyków

Dodano: 10.05.2020 11:04
Źródło: LM.pl

„Fanfary Powiatu Konińskiego – Kwarantanna 2020” - to tytuł muzycznego konkursu, który wspólnie organizują Stowarzyszenie Vida Artis z Rychwała, gmina Rychwał oraz Starostwo Powiatowe w Koninie.

To lokalna wersja konkursu opartego o regulamin lwowskiego „Międzynarodowego Konkursu Fanfares od Lviv Quarantina 2020”, która skierowana jest do dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 18 lat, które grają w zespołach artystycznych, orkiestrach dętych, ogniskach muzycznych i instytucjach kultury.

– Obecna sytuacja mocno odbija się na nastrojach młodych ludzi. U większości powoduje niepokój, a nawet strach, u innych – znudzenie. Każda inicjatywa, która pozwoli dzieciom i młodzieży w bezpieczny sposób oderwać się od rzeczywistości jest cenna. A muzyka jest dobra na wszystko, stąd pomysł na konkurs “skomponuj fanfarę” – mówi Zbigniew Osajda, kapelmistrz Orkiestry Quantum i jeden z inicjatorów konkursu. 

Nagranie musi być wykonane w warunkach domowych, bez dodatkowych efektów technicznych. Film przedstawiający muzyka prezentującego sygnał dźwiękowy, należy przesłać na adres: konkurs.fanfarypowiatu@gmail.com. Termin nadsyłania prac mija 29 maja. A umiejętności artystów oceni jury o międzynarodowym składzie, którzy ocenią technikę, intonację, artykulację i wyraz artystyczny. Wysokość otrzymanej punktacji określi uzyskanie pasma, a tym samym zajętego miejsca.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.