Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościWłaściwości miodu

Właściwości miodu

Materiał promocyjny

Dodano:
Właściwości miodu

Miód to naturalny produkt znany od wieków. Jego cenne właściwości były wykorzystywane już w czasach starożytnych. Miód był jednym z najpopularniejszych leków, silnym środkiem bakteriobójczym, produktem do odkażania ran.

Właściwości lecznicze

Miód to produkt, którego nie może zabraknąć podczas leczenia różnych infekcji, zwłaszcza infekcji gardła, miód to środek łagodzący bóle gardła. Łagodzi też stany zapalne dróg oddechowych oraz objawy chorobowe ze strony dróg oddechowych takie, jak kaszel. Posiada działanie wykrztuśne.

Miody posiadają silne właściwości bakteriobójcze i hamujące rozrost grzybów. Atrakcyjną ofertę miodów można znaleźć w sklepie ranozebrano.pl. Używane są do leczenia ran i oparzeń skóry wywołanych przez bakterie antybiotykoodporne. W tym przypadku na szczególną uwagę zasługuje miód manuka wykorzystywany w przypadku najtrudniej gojących się ran i owrzodzeń.

Miód pszczeli to produkt wzmacniający serce, ożywiający mózg. Poprawia trawienie i działa przeciwbiegunkowo. Jest niezastąpiony w przypadku przewlekłych chorób oraz w okresie wytężonego wysiłku fizycznego i umysłowego.

Właściwości uspokajające

Potwierdzone są też właściwości uspokajające miodu. Spożywanie miodu zwiększa stężenie serotoniny w mózgu, która ma działanie uspokajające, odprężające, wywołujące senność. Nie bez powodu zalecane jest wypicie szklanki mleka z miodem przed snem.

Właściwości kosmetyczne

Miód to również nieoceniony produkt w naturalnej pielęgnacji urody. Można stosować go na twarz i na włosy, dodawać go do maseczek. Idealnie nadaje się do pielęgnacji ust. Jest składnikiem wielu kosmetyków. Poprawia nawilżenie skóry, opóźnia procesy starzenia się skóry. Kosmetyki z dodatkiem miodu nadają się do pielęgnacji każdego rodzaju skóry.

Właściwości odżywcze

Miód to także rozkosz dla podniebienia. Jest zdecydowanie zdrowszy niż inne słodycze. Korzystnie wpływa na pracę układu pokarmowego. Może być stosowany jako zamiennik cukru. W przeciwieństwie do białego cukru zawiera witaminy, minerały oraz inne cenne składniki o działaniu antybakteryjnym i antyoksydacyjnym. Zwalcza wolne rodniki. Dzięki obecności oligosacharydów miód jest naturalnym źródłem prebiotyków.

Najpopularniejsze rodzaje miodu

Najpopularniejsze rodzaje miodu to:

  • Miód gryczany (uzyskiwany z nektaru gryki zwyczajnej)
  • Miód rzepakowy (powstaje z kwiatów rzepaku)
  • Miód lipowy (otrzymywany jest z nektaru lipy szerokolistnej i drobnolistnej)
  • Miód akacjowy (uzyskiwany jest z kwiatów robinii akacjowej)
  • Miód wrzosowy (otrzymywany jest z kwiatów wrzosu zwyczajnego)
Czytaj więcej na temat:miód, zdrowie
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole