Dzisiaj jest sobota 6 czerwca 2020, imieniny: Dominiki, Norberta, Laurentego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18578) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (25) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 13oC
Jutropogoda
14 / 13oC
Pojutrzepogoda
14 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Dziewięć wiat przystankowych. Wymieniają st ... (1)Strzałkowo. Jedna osoba uwięziona w aucie. Uwolnil ... (0)

Nietrzeźwi na drogach powiatu kolskiego. Jeden z nich "opijał" auto

Dodano: 11.05.2020 14:26

Kolscy policjanci zatrzymali w miniony weekend kilku nietrzeźwych kierowców.

Wczesnym rankiem 9 maja br. tuż przed godziną 5:00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kole otrzymał informację, że na jednym z kolskich osiedli kierujący pojazdem celowo wprowadza pojazd w poślizg, czyli wykonuje samochodem tzw. “bączki”. We wskazanej okolicy, policjanci zatrzymali opisywany przez zgłaszającego pojazd. Przebywali w nim dwaj mężczyźni narodowości mołdawskiej. Stan, w którym się znajdowali wskazywał, że są pod znacznym wpływem alkoholu. Kierujący odmówił przeprowadzenia badania stanu trzeźwości przez policjantów, dlatego też została pobrana od niego krew do badania. Jeśli wynik wskaże, że kierował po użyciu alkoholu bądź w stanie nietrzeźwości, 46-latek odpowie przed sądem.

Tego samego dnia, na terenie gminy Grzegorzew w Tarnówce, policjant kolskiej drogówki zatrzymał kierującego, który nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Jak się okazało, kierowca miał na sumieniu nie tylko to wykroczenie. Był też pod wpływem znacznej ilości alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało u 53-letniego mieszkańca gminy Olszówka ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

O kolejnym przypadku skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania, dyżurny kolskiej policji został powiadomiony w niedzielę 10 maja. Na terenie gminy Koło w okolicach lasu, 21-letni mieszkaniec Koła najprawdopodobniej poruszał się ze zbyt dużą prędkością, co ostatecznie doprowadziło do utraty panowania nad pojazdem i zakończeniem jazdy w przydrożnym rowie. Policjanci będący na miejscu zdarzenia wyczuli od kierującego alkohol, co potwierdziło badanie stanu trzeźwości. Wykazało ono ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu młodego kierowcy. 21-latek tłumaczył funkcjonariuszom, że “próbował możliwości” swojego pojazdu. Dodał też, że alkohol spożywał, ponieważ “opijał” zakup nowego samochodu. 

We wszystkich przypadkach policjanci zatrzymali kierującym prawo jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości sprawcy odpowiedzą przed sądem. Grozi im wysoka kara pieniężna, co najmniej kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:policja Koło,   nietrzeźwi kierowcy,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

To nie czytaj. Po drugie to nie jest tylko koniński portal, co widnieje jasno na górze strony, ale skąd taki nieuk ma to wiedzieć skoro czytać pewnie ledwo potrafi. Poza tym o Koninie ciągle pisać nie można, bo niby co? O bezrobociu, wszechogarniającym syfie, walącym się moście czy może też wspominki o tym jak to Konin 30 lat temu był jeszcze wsią?
Dodano: 12.05.2020 14:48    Przez: R

KOMENTARZE

przestańcie już pisać o tym Kole. nas w Koninie w ogóle to nie obchodzi. to jest lm.pl konin
Dodano: 11.05.2020 20:29    Przez: ~masakra
To nie czytaj. Po drugie to nie jest tylko koniński portal, co widnieje jasno na górze strony, ale skąd taki nieuk ma to wiedzieć skoro czytać pewnie ledwo potrafi. Poza tym o Koninie ciągle pisać nie można, bo niby co? O bezrobociu, wszechogarniającym syfie, walącym się moście czy może też wspominki o tym jak to Konin 30 lat temu był jeszcze wsią?
Dodano: 12.05.2020 14:48    Przez: R

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.