Dzisiaj jest sobota 16 stycznia 2021, imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17145) SPORT FORUM FIRMY (5572) PRACA (41) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-4 / -13oC
Jutropogoda
-12 / -15oC
Pojutrzepogoda
-11 / -11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Siatkarska kolejka: Wilki z wiceliderem, SPS Konsp ... (0)Niepokonany lider zagra w Koninie. Trudny test prz ... (0)

To ma być zupełnie nowa Cukrownia. List intencyjny podpisany

Dodano: 12.05.2020 10:45
Źródło: LM.pl

Już nie Cukrownia, a - Cukrovnia. Prezydent Konina podpisał list intencyjny z inwestorem, który ma odmienić północną część miasta.

Chodzi o 20-hektarowy teren po dawnej Cukrowni Gosławice, który obecnie należy do firmy Budmix. Inwestor zaproponował stworzenie na nim nowoczesnego osiedla domów jednorodzinnych w stylu skandynawskim - po kilka domków tworzących sąsiedzkie enklawy otoczone zielonymi korytarzami, z miejscami zabaw dla dzieci, częścią handlowo-usługową w centrum, specjalną strefą przystosowaną dla seniorów oraz z przedszkolem. – To ma być modelowe osiedle skrojone na miarę potrzeb mieszkańców. Przyjemne, blisko natury, z niskimi kosztami eksploatacji, gdzie dzieci będą mogły się bezpiecznie bawić, a sąsiedzi nie będą dla siebie anonimowi – wyjaśnia Sonja Pilarczyk, architekt związana z przedsiębiorstwem, autorka projektu osiedla.

Nowe osiedle ma przyjąć również nową nazwę, choć silnie inspirowaną tradycją tego miejsca - Cukrovnia. - To właśnie historia naznaczona słodyczą nadała nam kierunek w projektowaniu. Ten kierunek to budowa poczucia bezpieczeństwa, spokój myślenia o przyszłości. To, co prywatne i to, co wspólne w najlepszych proporcjach. „Cukrovnia” ma być miejscem innym od wszystkich - wyjaśnia Sonja Pilarczyk.

Inwestor blisko rok rozmawiał z władzami Konina i tworzył projekt osiedla. Ten proces zakończony został podpisaniem listu intencyjnego z prezydentem Piotrem Korytkowskim. List ten ma określać ogólne kierunki współpracy w zakresie m.in. skomunikowania tego terenu.

Swoje plany wobec Cukrowni ma również samo miasto. W Łężynie miałaby powstać miejska plaża. Wcześniej jednak miasto musi przejąć tereny należące obecnie do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. W tej sprawie trwają obecnie rozmowy. Inwestor z kolei planuje, że otworzy dla mieszkańców swój teren nad jeziorem, gdzie ma plany stworzenia mariny i plaży wraz z gastronomią.

To ma być zupełnie nowa Cukrownia. List intencyjny podpisany
Slajd 1/7

To ma być zupełnie nowa Cukrownia. List intencyjny podpisany

slajd 1 z 7

Już nie Cukrownia, a - Cukrovnia. Prezydent Konina podpisał list intencyjny z inwestorem, który ma odmienić północną część miasta.

To ma być zupełnie nowa Cukrownia. List intencyjny podpisany

slajd 2 z 7

Już nie Cukrownia, a - Cukrovnia. Prezydent Konina podpisał list intencyjny z inwestorem, który ma odmienić północną część miasta.

To ma być zupełnie nowa Cukrownia. List intencyjny podpisany

slajd 3 z 7

Już nie Cukrownia, a - Cukrovnia. Prezydent Konina podpisał list intencyjny z inwestorem, który ma odmienić północną część miasta.

To ma być zupełnie nowa Cukrownia. List intencyjny podpisany

slajd 4 z 7

Już nie Cukrownia, a - Cukrovnia. Prezydent Konina podpisał list intencyjny z inwestorem, który ma odmienić północną część miasta.

To ma być zupełnie nowa Cukrownia. List intencyjny podpisany

slajd 5 z 7

Już nie Cukrownia, a - Cukrovnia. Prezydent Konina podpisał list intencyjny z inwestorem, który ma odmienić północną część miasta.

To ma być zupełnie nowa Cukrownia. List intencyjny podpisany

slajd 6 z 7

Już nie Cukrownia, a - Cukrovnia. Prezydent Konina podpisał list intencyjny z inwestorem, który ma odmienić północną część miasta.

następny slajdpoprzedni slajd

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Cukrownia,   osiedle,   nowe osiedle,   Cukrovnia,   projekt,   Gosławice



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

To jest tak idiotyczne, że nie wiem jak skomentować? Sprowadźcie najpierw do Konina inwestorów, biznes, firmy, a osiedla mieszkaniowe powstaną jak grzyby po deszczu. Inaczej pobudujecie pustostany, których w Koninie już jest nadmiar. W tej chwili podobne osiedla buduje się na Żychlinie, Ruminie, Golinie. Do tego jeszcze budowa osiedli w Koninie - Diamentowe oraz w miejscu byłego dworca PKS. Dla kogo to wszystko budujecie, skoro z Konina wyjechało w ostatnich latach ponad 10 tys. ludzi?
Dodano: 12.05.2020 14:18    Przez: Piotr Nowak
avatar Budujcie zakłady pracy, a nie osiedla. Jak będzie praca to będą ludzie, jak będą ludzie to osiedla będą powstawać
Dodano: 12.05.2020 13:44    Przez: Solam Veritatem
A co z programem mieszkanie i tanimi mieszkaniami ? I jakie ceny za 6600 m2 bo już niektórzy deweloperzy tyle sobie liczą niekiedy więcej niż w Poznaniu.
Dodano: 12.05.2020 14:58    Przez: ewcia
Czy może się ujawnić ten geniusz od słowotwórstwa? Czy to pani Sonja Pilarchyck? "Cukrovnia"-jak to będziemy czytać-"kakrownia","sakrawnia"? Może od razu "Brown sugar".
Dodano: 12.05.2020 14:44    Przez: Grzech Walerian
Uwłaszczą za niską cenę developerowi płacąc wcześniej z miejskiej kasy Budimexowi. Albo dając mu inną intrapną nieruchomość.Kto zarobi? Na pewno nie miasto=mieszkańcy. Bo cena za m2 będzie jak wszędzie. Jak to ktoś napisał po Poznańskich kalkulatorach.Zawsze w Koninie zarobi ktoś z otoczenia. A nie mieszkańcy. Uważam że na takie coś powinien być przeprowadzony jakiś wzór komisji społecznej rewizyjnej. Bo to wszystko idzie z kasy miasta=mieszkańców. A nie z Laponii od Mikołaja.Poza tym tamte tereny są wyniszczone brakiem miejsc pracy. Robienie z nich na siłe sypialni. Zamiast wpuszczenie inwestorów. To są albo celowe działania dla celowanych osób. Albo zwyczajny strzał w stopę
Dodano: 12.05.2020 15:38    Przez: komisja rewizyjna

KOMENTARZE

avatar zaraz odezwie się Ola - szczekaczka,która jest ekspertem w każdym temacie,a tutaj w dodatku prezydent...świetna okazja,żeby mu dokopać...coś się znajdzie...jak zwykle...
Dodano: 12.05.2020 11:11    Przez: zx
A Ty co Budka jesteś . Też bredzisz jak on. Panią Ole zostaw w spokoju patrz na siebie jak ujadasz jak pies przy budzie. Ma swoje zdanie i ma do tego prawo wali prosto z mostu i nie cukru je tak jak Ty
Dodano: 12.05.2020 12:14    Przez: ~Edek
To jest tak idiotyczne, że nie wiem jak skomentować? Sprowadźcie najpierw do Konina inwestorów, biznes, firmy, a osiedla mieszkaniowe powstaną jak grzyby po deszczu. Inaczej pobudujecie pustostany, których w Koninie już jest nadmiar. W tej chwili podobne osiedla buduje się na Żychlinie, Ruminie, Golinie. Do tego jeszcze budowa osiedli w Koninie - Diamentowe oraz w miejscu byłego dworca PKS. Dla kogo to wszystko budujecie, skoro z Konina wyjechało w ostatnich latach ponad 10 tys. ludzi?
Dodano: 12.05.2020 14:18    Przez: Piotr Nowak
zx jak czytasz komentarze to chyba dostrzegłeś jak kilka osób wypowiedziało się w tym zacnym temacie i to po mojej myśli. Mogę tylko przyklasnąć wszystkim tym państwu którzy uważają ze najważniejsza jest PRACA dla ludzi z Konina i okolic a nie machloje z gruntem po CUKROWNI . PO należy odebrać wszelkie prawa bo czego się dotkną to zamieniają w pył wrecz w nicość. Prezydent bierny mierny, ale wierny partii i deweloperom. PRACY PRACY PRACY!!!!!!!! a nie żeby ludzie dojeżdżali po 100km do pracy. OBUDŹ SIĘ CZŁOWIEKU.!!! zx trochę szacunku bo mielesz tym ozorem co ci ślina przyniesie fuj nie ładnie.
Dodano: 12.05.2020 17:13    Przez: ~Ola
czy Wy już naprawdę nie potraficie logicznie myśleć? Piszecie o pracy i inwestorach, a to osiedle samo ma się wybudować? Przecież to właśnie jest inwestycja i miejsca pracy. Co by nie było to zawsze źle, tylko brać 500 , inne zasiłki i marudzić jak to źle. Zmiany zacznijcie od siebie!
Dodano: 14.05.2020 15:24    Przez: Ropuch
avatar Rewolucja kulturowa? To w zabudowie wielorodzinnej pozostaną same słoiki w sosie własnym? Taki Koninek bez koniniaków, a pełen tych, co całe dotychczasowe życie marzyli o byciu miastowym. Ale folklor!!!
Dodano: 11.09.2020 17:07    Przez: Józef Bąk
avatar Najistotniesze. Oczyszczalnia ścieków powinno miasto sfinansować i nie powinna być tania. O moście już nie wspomnę, bo pewnie jest w pakiecie ze ścieżką rowerową i tarasem widokowym.
Dodano: 11.09.2020 17:14    Przez: Józef Bąk
avatar Mam nazwę dla tego osiedla - OSIEDLE TĘCZOWE. Mam nadzieję, że żaden homofob nie będzie szukał innej nazwy. POdoba się?
Dodano: 11.09.2020 17:27    Przez: Józef Bąk
Ciekawa propozycja. Fajne osiedle , blisko Konina, blisko jeziora.
Dodano: 12.05.2020 12:11    Przez: Polo
Jeżeli ktoś obiecuje wybudowanie przedszkola to się pytam jak dużego? Klubik dziecięcy w dwóch salach na 15 dzieci czy prawdziwe przedszkole? W którym etapie inwestycji? Jak widzę na wizualizacji osiedla, że ktoś daje na ulicy zamiast asfaltu ażurowe płyty betonowe to już taniej zrobić tego nie można. Teraz wiem, że zamiast przedszkola prawdziwego będzie klubik dla dzieci; a może i tego nie będzie. Kim jest inwestor Budmix? Ten co na www podaje realizacje w mosty pod Koninem?Firma ze Ślesina bez realizacji domów i osiedli? Kim jest architekt? Ta Pani z www gdzie mamy dwie realizacja: wizualizacja domu pod Koninem i wnętrza domu w Gdańsku? Jeśli tak to mamy zwykłą firmę startującą w developerce a nie wielką inwestycję. Takie to jedna firma z Goliny robi co dwa lata bez rozgłosu. Odbieram to jak reklamę Korytkowskiego - antyreklamę bo mieli inwestora w miejsca pracy znaleźć a sprzedają tylko działkę. Bulwary też miały tętnic życiem: jachty, parostatki, big city life a wyszło jak zawsze.
Dodano: 13.05.2020 13:51    Przez: Marcin Swoinski
chciałabym tam zamieszkać
Dodano: 12.05.2020 12:53    Przez: ~Gabi
A ja z Tobą 😊
Dodano: 12.05.2020 14:57    Przez: ~Rafi
avatar ~Gabi jesteś z miasta? O co ja pytam, przecież to widać, słycha......
Dodano: 11.09.2020 17:17    Przez: Józef Bąk
avatar Budujcie zakłady pracy, a nie osiedla. Jak będzie praca to będą ludzie, jak będą ludzie to osiedla będą powstawać
Dodano: 12.05.2020 13:44    Przez: Solam Veritatem
Czy może się ujawnić ten geniusz od słowotwórstwa? Czy to pani Sonja Pilarchyck? "Cukrovnia"-jak to będziemy czytać-"kakrownia","sakrawnia"? Może od razu "Brown sugar".
Dodano: 12.05.2020 14:44    Przez: Grzech Walerian
A co z programem mieszkanie i tanimi mieszkaniami ? I jakie ceny za 6600 m2 bo już niektórzy deweloperzy tyle sobie liczą niekiedy więcej niż w Poznaniu.
Dodano: 12.05.2020 14:58    Przez: ewcia
Uwłaszczą za niską cenę developerowi płacąc wcześniej z miejskiej kasy Budimexowi. Albo dając mu inną intrapną nieruchomość.Kto zarobi? Na pewno nie miasto=mieszkańcy. Bo cena za m2 będzie jak wszędzie. Jak to ktoś napisał po Poznańskich kalkulatorach.Zawsze w Koninie zarobi ktoś z otoczenia. A nie mieszkańcy. Uważam że na takie coś powinien być przeprowadzony jakiś wzór komisji społecznej rewizyjnej. Bo to wszystko idzie z kasy miasta=mieszkańców. A nie z Laponii od Mikołaja.Poza tym tamte tereny są wyniszczone brakiem miejsc pracy. Robienie z nich na siłe sypialni. Zamiast wpuszczenie inwestorów. To są albo celowe działania dla celowanych osób. Albo zwyczajny strzał w stopę
Dodano: 12.05.2020 15:38    Przez: komisja rewizyjna
avatar Ale będzie "kupa serducha" jak to niektórzy mówią.
Dodano: 11.09.2020 17:21    Przez: Józef Bąk
W tej lokalizacji domy sprzedadzą się na pniu i to za duże pieniądze,już są chętni.
Dodano: 12.05.2020 20:19    Przez: jan 123
...a tubylcy będą im wywozić śmieci,co panie deweloper?
Dodano: 13.05.2020 09:11    Przez: Grzech Walerian
Powiem wam tak będzie jezioro , plaża, marina , jest las i najważniejsze już jest plan dociągnięcia gazu do Łężyna , czyli domu ogrzewane gazem ziemnym, jest autobus podmiejski co 20 minut, to będzie raj w mieście,już widzę ceny nieruchomości, które tam są lub powstaną
Dodano: 13.05.2020 19:30    Przez: Agnieszka
Osiedle mieszkaniowe obok zagłębia przemysłowego Elektrowni Gosławice i Pątnów?Typowe bezmyślne decyzje głowy psującej się ryby.A tak na marginesie,do kogo należy te 20 ha po cukrowni Gosławice?Czynie do Woźniaka?Normalnym byłoby oddalać się z mieszkalnictwem od przemysłu,choćby w kierunku Rzgowa ,Sławska...tam chyba mamy zaplecze komunikacyjne i wszelkie zalety mieszkalnictwa.
Dodano: 13.05.2020 20:13    Przez: p***rnese tu
osiedla domów jednorodzinnych w okolicy Konina powstaje wiele, zamiast się cieszyć, że te tereny zostaną zagospodarowane, że ktoś chce w to zainwestować i będą potrzebni ludzie żeby to wybudować. Zawsze źle. Nikt Wam nie dogodzi. Podejście do życia super. Ciekawe kto z Was zrobił coś innego aniżeli krytyka?
Dodano: 14.05.2020 15:29    Przez: Ropuch
1 z 2
12>>