Dzisiaj jest sobota 24 października 2020, imieniny: Marcina, Rafała, Arety WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16525) SPORT FORUM FIRMY (5542) PRACA (56) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 11oC
Jutropogoda
14 / 0oC
Pojutrzepogoda
15 / 0oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Goiński wygrywa w dobrym stylu podczas Suzuki Boxi ... (0)Interwencja w autobusie MZK. Pasażer odpowie za br ... (20)

Kramsk. Laptopy trafiły do ośmiu szkół podstawowych w gminie

Dodano: 13.05.2020 10:17
Źródło: LM.pl

Osiem szkół w gminie Kramsk z nowym sprzętem do zdalnej nauki. Wszystko dzięki dotacji, ale też wygospodarowaniu środków z gminnego budżetu.

Wniosek na sfinansowanie zakupu laptopów dla uczniów, którzy nie mają możliwości technicznych na realizację zdalnych lekcji został złożony w pierwszej połowie kwietnia. Gminie udało się pozyskać 70 tys. zł, które przeznaczono na zakup 35 laptopów z oprogramowaniem. Trafiły one do szkół podstawowych w Bilczewie, Kramsku, Helenowie Drugim – Świećcu, Milinie, Patrzykowie, Woli Podłężnej i Wysokiem. Ponadto dla szkoły w Anielewie zakupiono 10 laptopów i 2 tablety w ramach projektu „Akademia kompetencji cyfrowych”.

To nie jedyna dobra wiadomość jeśli chodzi o sprzęt dla uczniów. Gmina dołożyła również 6043 na zakup większej ilości komputerów, a wójt Andrzej Nowak z budżetu przeznaczył ponad 5300 zł na wykupienie ubezpieczenia nowych laptopów i zapewnienie dostępu do internetu. Zakupione zostały modemy GSM i 40 kart SIM z pakietem 30 GB miesięcznie, na pół roku. Część kart SIM przekazano nauczycielom, którzy prowadzą zdalne zajęcia.

fot. facebook/Gmina Kramsk

  • Kramsk. Laptopy trafiły do ośmiu szkół podstawowych w gminie
  • Kramsk. Laptopy trafiły do ośmiu szkół podstawowych w gminie

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

uczę w jednej z tych szkół, nic nie wiem ani o laptopach ani o kartach SIM dla nas nauczycieli :))))))
Dodano: 13.05.2020 17:57    Przez: ~nauczycielka

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.