Dzisiaj jest czwartek 9 lipca 2020, imieniny: Lukrecji, Weroniki, Anatolii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17809) SPORT FORUM FIRMY (5506) PRACA (28) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 14oC
Jutropogoda
20 / 17oC
Pojutrzepogoda
18 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Krzymów. Urzędnicy przystąpili do akcji pomocowej ... (0)Konin. Miejski Płatny Parking powiększony od począ ... (3)

Koronawirus. Dlaczego dane z sanepidu i od wojewody różniły się?

Dodano: 15.05.2020 10:40
Źródło: LM.pl

O zaledwie dwóch nowych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformował w porannym komunikacie Wielkopolski Urząd Wojewódzki. Liczba przypadków w naszym regionie pozostaje bez zmian.

Dwa nowe przypadki dotyczą południa Wielkopolski. To 27-letnia kobieta z powiatu ostrzeszowskiego i 28-letni mężczyzna z powiatu kępińskiego. Oboje przebywają w izolacji domowej. Tym samym w Wielkopolsce liczba odnotowanych zakażeń wzrosła do 1737. 135 osób zmarło, a 660 wyzdrowiało.

Wątpliwości w ostatnich dniach mogła budzić liczba osób zakażonych w powiecie konińskim i mieście Konin. Rozbieżne dane prezentował bowiem Wielkopolski Urząd Wojewódzki, informując o dwunastu, a następnie trzynastu przypadkach i koniński sanepid, który mówił cały czas o jedenastu przypadkach. 

Dwie osoby, które stanowią różnicę, to mieszkańcy powiatu kaliskiego, którzy jednak izolację przechodzą na terenie powiatu konińskiego. Sanepid do tej pory prezentował dane jedynie dot. mieszkańców naszego regionu, Urząd Wojewódzki zaś zaliczył oba przypadki do naszego regionu, ponieważ to właśnie w powiecie konińskim pobrane zostały próbki do badania. Ta różnica została jednak już wyjaśniona na stronie konińskiego sanepidu.

Liczba zakażonych mieszkańców powiatu konińskiego od początku epidemii wynosi osiem osób, a mieszkańców Konina - trzy. Cztery osoby zmarły, a dwie wyzdrowiały. W kwarantannie przebywają obecnie 482 osoby (dziewiętnaście, które miały kontakt z zakażonymi i 463, które wróciły z zagranicy). Objętych izolacją domową jest sześć osób (trzy z potwierdzonym zakażeniem, dwie osoby zakażone z powiatu kaliskiego oraz jedna osoba oczekująca na wynik). 

Od początku epidemii wykonano 494 testy na koronawirusa. W ostatniej dobie - osiem. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:koronawirus,   epidemia,   Wielkopolski Urząd Wojewódzki,   sanepid

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.