Dzisiaj jest wtorek 22 czerwca 2021, imieniny: Pauliny, Flawiusza, Agenora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16395) SPORT FORUM FIRMY (5611) PRACA (72) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 17oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
21 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Kazimierz Biskupi. Będą szczepić podczas pikniku. ... (4)Nasze sprawy - zapowiedź (3)

Wieża Ciśnień zaprasza do środka. Z rękawiczkami i płynem

Dodano: 15.05.2020 14:30
Źródło: LM.pl

Galeria CKiS Wieża Ciśnień znów otwarta dla publiczności! Od 19 maja można osobiście zobaczyć wystawę malarstwa poznańskiej artystki Grażyny Kielińskiej. Oczywiście wejście do salonu wystawienniczego odbywać się będzie w określonych warunkach sanitarnych.

Galeria przy ul. Kolejowej 1a jest otwarta od wtorku do piątku w godz. 10.00 - 18.00, w soboty od 10.00 do 14.00. Po wejściu do obiektu udostępnione zostaną rękawiczki jednorazowe oraz płyn dezynfekcyjny. Odwiedzający muszą pamiętać o zachowaniu bezpiecznej odległości i noszeniu maseczek. W Galerii poruszać się może maksymalnie siedem osób.

Co czeka na widzów? Subtelne i refleksyjne malarstwo z cyklu „Epopeja różu” Grażyny Kielińskiej. Prace są swoistą kontynuacją twórczego namysłu znanego z poprzednich cykli, opartego z jednej strony na porządku nauki i kultury, z drugiej zaś na porządku tajemnicy istnienia, absolutu.  

Ponownie w „Epopei różu” odnajdziemy sylwetkę człowieka zatopioną w nieokreślonej przestrzeni, w której ślady istnienia odczytać można również w figurach geometrycznych, liniach ciągłych, przerywanych, równoległych i krzyżujących się. Ze świata rzeczy widzialnych odnajdziemy symbol kolumny, ziarna, kamienia.

Grażyna Kielińska pracą twórczą zajmuje się od ukończenia w 1991 r. Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny). Brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju oraz za granicą. Oprócz sztuki plastycznej zafascynowała ją poezja. Pisze od czternastego roku życia. Pierwsze teksty opublikowała w pracy dyplomowej i były one dopełnieniem jej obrazów. Wiersze towarzyszyły także pracom malarskim, które zamieszczała w katalogach przy okazji organizowanych wystaw. Teksty opublikowano m.in. w Almanachu Klubu Literackiego poznańskiego CK „Zamek”, Kwartalniku Okolica Poetów i Protokole Kulturalnym.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Wieża Ciśnień,   koronawirus,   epidemiaDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.