Dzisiaj jest czwartek 9 lipca 2020, imieniny: Lukrecji, Weroniki, Anatolii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17811) SPORT FORUM FIRMY (5506) PRACA (28) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 14oC
Jutropogoda
20 / 17oC
Pojutrzepogoda
18 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Krzymów. Urzędnicy przystąpili do akcji pomocowej ... (0)Konin. Miejski Płatny Parking powiększony od począ ... (3)

Wielkopolska. Piętnaście kolejnych przypadków zakażenia

Dodano: 15.05.2020 17:52
Źródło: LM.pl

Z pięciu powiatów pochodzą nowi zakażeni koronawirusem w Wielkopolsce. Nie odnotowano nowych przypadków w regionie konińskim.

Najwięcej zakażeń dotyczy powiatów kępińskiego (siedem) oraz pilskiego (cztery). Dwa nowe zakażenia wykryto w powiecie kaliskim, a po jednym - w powiatach pleszewskim i poznańskim. Najmłodsza zakażona osoba to dziewczynka z powiatu kępińskiego, a najstarsza - 92-letni mężczyzna z powiatu pilskiego. Dwie osoby są hospitalizowane w placówkach w Poznaniu i Kaliszu, reszta pozostaje w izolacji domowej.

Łącznie w Wielkopolsce liczba zakażeń od początku epidemii wyniosła 1752 osoby. 136 osób zmarło, a 682 wyzdrowiały. Wśród mieszkańców powiatu konińskiego i miasta Konin odnotowano jedenaście przypadków zakażeń (plus dwie zakażone osoby mieszkające na co dzień w regionie kaliskim, które izolację domową przechodzą w powiecie konińskim). Cztery osoby zmarły, a trzy wyzdrowiały. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:koronawirus,   epidemia,   Wielkopolski Urząd Wojewódzki

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Na grypę codziennie się diagnozuje ze trzydzieści chorych, ale w każdej przychodni
Dodano: 15.05.2020 18:49    Przez: Romek Ress

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.