Dzisiaj jest sobota 6 czerwca 2020, imieniny: Dominiki, Norberta, Laurentego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18557) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (25) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 13oC
Jutropogoda
14 / 13oC
Pojutrzepogoda
14 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Dziewięć wiat przystankowych. Wymieniają st ... (1)Strzałkowo. Jedna osoba uwięziona w aucie. Uwolnil ... (0)

Nasze Sprawy. Budżet obywatelski, a sytuacja finansowa Konina

Dodano: 15.05.2020 22:25
Źródło: LM.pl

Sytuacja finansowa Konina jest poważna, ale władze miasta z optymizmem patrzą w przyszłość. Budżet obywatelski nie jest zagrożony.

Z najświeższych danych zebranych przez Związek Miast Polskich wynika, że samorządy odnotowały w kwietniu spadek dochodów o blisko 59% z tytułu podatku PIT, a ponad 71,5% z podatku CIT. W Koninie, jak mówi wiceprezydent Paweł Adamów, z podatku PIT wpłynęło 47% środków mniej, a podatek CIT nie wpłynął w ogóle.

- Pytanie na ile wynika to z utraty dochodów, utraty pracy przez mieszkańców, a na ile mieszkańcy, przedsiębiorcy z Konina postanowili się rozliczyć z końcem maja. Tego na ten moment nie wiemy. Myślę, że kluczowe będzie rozliczenie za maj. Wtedy będziemy mieli pełniejszy obraz. Natomiast sytuacja wygląda poważnie. Finanse samorządów nigdy nie były w tak trudnej sytuacji – mówi Paweł Adamów.

Zastrzykiem pieniędzy na zaspokojenie najpilniejszych miejskich potrzeb mógłby być budżet obywatelski. Na projekty mieszkańców w tym roku zarezerwowano 2,9 mln zł. Na temat ewentualnego wykorzystania tych środków rozmawialiśmy dzisiaj nie tylko z wiceprezydentem Adamowem, ale też: Bartoszem Jędrzejczakiem z Centrum Organizacji Pozarządowych w Koninie. Zenonem Chojnackim – wiceprzewodniczącym Rady Miasta Konina i Krzysztofem Pietruszewskim z Konin. Mam Prawo Wiedzieć.

  • Nasze Sprawy. Budżet obywatelski, a sytuacja finansowa Konina

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

avatar PO prostu g-ó-w-n-o, szambo znowu wybiło, jak w warszawce. Dziękuję za uznanie.
Dodano: 16.05.2020 12:35    Przez: Józef Bąk
avatar W końcu utopicie we własnych ekskstrementach.
Dodano: 16.05.2020 12:40    Przez: Józef Bąk
Zegar przed UM pokazuje stan zadłużenia,a tu mówią ,że budżet się spina.Pewnie moje oczy widzą inne cyferki niż Radni Konina.
Dodano: 17.05.2020 18:20    Przez: p***rnese tu

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.