Dzisiaj jest poniedziałek 6 lipca 2020, imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17830) SPORT FORUM FIRMY (5503) PRACA (29) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 13oC
Jutropogoda
16 / 11oC
Pojutrzepogoda
14 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
"Z Maryją przez wieki" to jedna z wystaw w licheńs ... (0)Zielonym do góry EXTRA. Zaczarowany ogród w Konini ... (1)

Konin. Sanepid odnotował 13 przypadków zakażenia SARS-CoV-2

Dodano: 16.05.2020 10:23
Źródło: LM.pl

Trzynaście przypadków zakażonych koronawirusem w Koninie i powiecie konińskim, z czego dwie osoby to mieszkańcy powiatu kaliskiego.

Najnowsze dane Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Koninie mówią o 7 osobach hospitalizowanych, w tym jednej z wynikiem pozytywnym oraz 7 osobach objętych izolacją domową, w tym trzech osób z wynikiem dodatnim (dwie z powiatu kaliskiego izolowane na terenie powiatu konińskiego). Objętych kwarantanną są 344 osoby ( 17 z kontaktu i 327 granicznych).

Od początku epidemii koniński sanepid stwierdził trzy zakażenia koronawirusem wśród mieszkańców miasta, osiem wśród mieszkańców powiatu konińskiego i dwa jeśli chodzi o mieszkańców innego powiatu ale izolowanych w powiecie konińskim. Do tej pory stwierdzono cztery zgony, a trzy osoby zostały wyleczone. Próbek w kierunku COVID-19 pobrano 504, a w ostatniej dobie – 10.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.