Dzisiaj jest sobota 6 czerwca 2020, imieniny: Dominiki, Norberta, Laurentego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18599) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (25) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 13oC
Jutropogoda
14 / 13oC
Pojutrzepogoda
14 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Górnik Konin żegna się z Dziubkiem. Po zaledwie sz ... (0)Konin. Dziewięć wiat przystankowych. Wymieniają st ... (1)

Matura i egzamin ósmoklasisty w czerwcu, ale z obostrzeniami

Dodano: 19.05.2020 13:35
Źródło: LM.pl

Na egzamin w masce ochronnej, dezynfekcja rąk w szkołach i wietrzenie sal. Tak będzie wyglądała w tym roku pisemna matura i egzamin ósmoklasisty.

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski poinformował o terminach i zasadach tegorocznych egzaminów zewnętrznych. Matury pisemne trwać będą od 8 do 29 czerwca, a matur ustnych nie będzie. Sesja dodatkowa, dla tych którzy nie będą mogli przystąpić do egzaminu w czerwcu, została zaplanowana od 8 do 14 lipca. A sesja poprawkowa na 8 września. Wyniki matur powinny być znane 30 września. Jeśli chodzi o egzamin ósmoklasisty to odbędzie się on w dniach od 16 do 18 czerwca. Drugi termin egzaminu dla uczniów ostatnich klas szkół podstawowych odbędzie się w dniach od 7 do 9 lipca. Natomiast egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie potrwa od 22 czerwca do 9 lipca, a egzamin zawodowy od 17 do 28 sierpnia.

Podczas egzaminów pisemnych obowiązują w tym roku szczególne zasady bezpieczeństwa. Przede wszystkim uczniom nie wolno gromadzić się przed budynkiem szkoły przed i po egzaminie. Wchodząc do budynku zobowiązani są do zakrywania ust i nosa. Maski czy przyłbice zdjąć można dopiero po zajęciu miejsca w sali. Natomiast ponownie zakryć nos i usta trzeba kiedy do ucznia podejdzie nauczyciel, kiedy egzaminowany wychodzi do toalety, albo kiedy kończy pracę i wychodzi z sali. Obowiązek noszenia masek ochronnych lub przyłbic mają też zespoły egzaminacyjne, zespoły nadzorujące i inne osoby uczestniczące w przeprowadzaniu egzaminu. Oni odsłonić twarz mogą, kiedy obserwują przebieg egzaminu siedząc lub stojąc, ale kiedy poruszają się po sali powinni mieć zakryte usta i nos.

W wytycznych określonych przez MEN zawarto również konieczność dezynfekcji rąk przy wejściu do szkoły i udostępnienia płynu dezynfekcyjnego w każdej sali egzaminacyjnej. Zdający muszą przebywać w odstępach co najmniej 1,5-metrowych, a sale i drzwi w budynku powinny być otwarte, tak żeby nikt nie musiał dotykać klamek. Sale w trakcie trwania egzaminu mają być wietrzone co godzinę, jeśli nie zakłóci to komfortu zdających.

fot. facebook/MEN

  • Matura i egzamin ósmoklasisty w czerwcu i z obostrzeniami

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.